Skocz do zawartości
rah

Elektroda pH Metron.

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak przygotować tą elektrodę do pracy? Jest nowa. Czy oprócz wymoczenia przed kalibracją w wodzie destylowanej muszę ją jakoś przygotować do kalibracji. Czy trzeba jej zdjąć jakieś obejmy zasłaniające membrany, czy jakieś otworki? I jak ją zamontować w sumpie na ile ją zanurzyć?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam elektrodę hydromeksu tej nie stosowałem ale normalnie moczy się w ro przez

dobę zdejmująć taką gómeczkę na dole potem się kalibruje w buforach 7 9 ostatnio wymieniałem elektrodę

ph i była już zanużona w jakimś roztworze i po przemyciu wodą ro odrazu nadawała się do kalibracji]

jak nie masz instrukcji to zdejmij osłonkę jak coś jest to zdejmij kondonik i do kalibracji

Jak ją zamątować ? ja mam zanużoną bez niczego dynda w sumpie można zastosowac przysawki

zanużenie ja mam do połowy

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam elektrodę kombinowaną pH z osłoną membrany OSH 10-01 firmy Metron. Ma na dole nałożony gumowy kondonik i na niego plastikową osłonę, czy mam to wszystko zdjąć przed użyciem? No i ma jeszcze gumową opaskę w 3/4 wysokości, czy tą opaskę też zdjąć? Jestem totalnie zielony, a opis z dostępnej instrukcji jest dla mnie kompletnie niezrozumiały.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdeimij kądonik na dole wraz z osłonką plastikową następnie mocz ją w ro

do jutra i wtedy weś się za kalibrację masz płyny buforowe ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Sławku, wiem, że jestem "betonem" w akwarystyce morskiej, i dlatgo czytam dużo postów, w tym i Pana, próbuję się uczyć, ale serce się kraje, gdy się patrzy, jak Pan kaleczy polską mowę... Czy może Pan spróbować używać edytora z funkcją autokorekty?

Moderatorów proszę o wybaczenie za ten wtręt... a Pana Sławka za moją chamskość, ale, no... po prostu nie mogę dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płyny, a tą gumkę w 3/4 wysokości zostawić?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gómka nie ma znaczenia


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Radku

Dziękuję za Pana sugestie jest to kolejny posst sugerowany przez wieloletnich znawców akwarystyki

morskich, gdyby zagłębił się Pan troszeczkę w tematyce akwariów morskich znalazł by Pan wątek

w których pisałem że lekarze dają mi ok 2-3 lat a potem już nic nie zobaczę piszę z pamięci dla

Pana zrobiłem wyjątek piszę przez szkło od butelki, ale rozumie że sprawa pisowni jest tu ważniejsza

niż strony merytorycznea ale jak zawsze bywa ludzie nie mający nic do powiedzenia STARAJĄ się wypełnić

czymś swój życiorys.

Z poważaniem,

Sławomir Dyl

ps.

Czy za słowem Z poważaniem, powinien być przecinek ?

Panie Radku ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję choroby szczerze... nie mniej czytać się tego co piszesz naprawdę nie da..:waving, ale co tam, 100Lat i duży fiat :)

Każda jedna elektroda zespolona wymaga nawodnienia przed przystąpieniem do pomiarów. Ponieważ jest to konstrukcja prawie taka sama jak Hydromet ERH_AQ1 (choć prawie robi tu OGROMNĄ różnicę), proponuję lekturę porządniejszej instrukcji obsługi, którą pozwolę sobie wkleić :

Cechy elektrody

Elektroda typu ERH-AQ1 jest zespolonym ogniwem pomiarowym, przeznaczonym do okresowych lub ciągłych pomiarów pH w roztworach wodnych, zwłaszcza w wodzie akwariów słodkowodnych lub morskich. Może być stosowana w warunkach laboratoryjnych lub terenowych. Jest przystosowana do współpracy z pH-metrami wyposażonymi w gniazdo BNC. Może również współpracować z akwarystycznymi systemami komputerowymi. Elektroda ERH-AQ1 odznacza się następującymi cechami:

&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Sławku - bardzo Pana przepraszam... Ze wstydem przyznaję, że nie zgłębiłem wiedzy Forum tak dalece, aby odkryć prawdę o Pańskim problemie. Uprzejmie proszę o wybaczenie. Jestem w stanie zrozumieć taki problem i dodatkowo jako zaledwie kilkutygodniowy nie-znawca akwarystyki morskiej szanuję Pański wkład w tą dyscyplinę, jako o wiele bardziej doświadczonego ode mnie.

Być może dane nam będzie się kiedyś spotkać - nie mieszkamy daleko - dzięki temu mam nadzieję na szansę pogłębienia swej jakże płytkiej wiedzy o tym hobby...

Ze skruchą i wyrazami szacunku

Radek Cholewiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haahahah

Panie Tadku/Radku nie ma problemu to stawia się przecinek czy nie ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutos

straszni się namęczyłeś .........

a jak Ci prześlą elektrpdę zamoczoną w płynie nie można ją kalibrować ???


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz elektrodę nawodnioną to ok, jeśli suchą - trzeba moczyć. Chodzi zwłaszcza o to żeby ceramiczne łączniki elektrolityczne dobrze przewodziły - a na sucho nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie się stawia przecinek :waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus

właśnie to napisałem nie czytasz a piszesz


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze pieczone nie wiedziałem że coś się zmieniło jeszcze 25 lat temu na UG uczono mnie inaczej

hahahahaa moje ukłony za odrobioną pracę domową...........

a teraz tak merytorycznie 14 listopada jest spotkanie morszaków jak chcesz coś się dowiedzieć

to zapraszam wszystkie dane znajdziesz w dziale "zloty ..........itd


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziękuję za przypomnienie - wiem o zlocie, bardzo chciałem się wybrać... Niestety - akurat wypada w weekend, w który odbieram Mamę z sanatorium z południa Polski :) Będę musiał rok poczekać na następny zlot...

Przepraszam za offtopy... :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpujące mój problem informacje.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rah

Miło było pomóc a tak notabene jakie masz ph po podłączeniu elektrody ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.