Skocz do zawartości
Cetus

Przymiarka do startu

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie kończenia hydrauliki i chciałbym przedstawić dalszy plan do konsultacji.

1. Jak już skleję wszystko to chciałbym sobie całość potestować i wreszcie zobaczyć jak to działa. Testować zamierzam na kranówce. Pytanie: czym i jak później to wszystko po tej kranówce wyczyścić?

2. Zaleję wodą RO+DI i posolę. Pytanie: jak długo ma się ta woda sama kręcić do momentu włożenia skały.

3. Zrobię sobie kratkę z PCV na dno i na niej położę skałę. Podobno coś tam z tej skały będzie odpadać, więc po jakimś czasie (pytanie: po jakim?) wyjmę skałę, wyjmę kratkę, usunę wszystko co odpadło, wsypię piasek i na piasek położę skałę (kratki już nie będę wkładał).

Dalsze pytania:

A może od razu włożyć piasek razem ze skałą?

Czy położenie skały bezpośrednio na szkło jest bezpieczne?

Z góry dzięki za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj

Ad.1. Dokladnie nigdy nie wysuszysz i nie ma nawet takiej potrzeby, chyba ze na kranwce tds pokazuje liczby z kosmosu, wtedy lepiej nie ryzykowac i na ro-di testy robic. Troche zalewanie trwa, ale ostatecznie - bedzie gotowe do solenia.

Ad.2. Się ma kręcic aż sie wyklaruje. Dla spokoju 24h wystarczy. Dla swietego spokoju 48h. Na upartego po 3-4 godzinach mozesz skale pakowac.

Ad.3 Ta kratka to komplikacja zycia. Skala jest bardziej miekka niz szklo i nie ma szans go porysowac. Wiec usawiaj bezposrednio na szkle. Jesli trafisz faktycznie na jakies bazalty i lavarocki to lepsze bedzie pcv na dnie wklejone szczelnie przed zalaniem. Kratka to zbedna komplikacja zycia. Pakujesz skale, cyrkulacja na maksa i dna odsysasz syfek. Co kilka dni zmieniasz ustawienie czy to skaly czy pomp i w kilka tygodni oczyscisz ja pieknie majac za soba juz kawal czasu dojrzewania. Jak bedzie cacy - zasypujesz piaskiem.

Jesli trafisz na wyjatkowo czysta skale, z ktorej nic lub bardzo nie wiele sie sypie (np. dojrzala z innego baniaka)to piasek mozesz dac od razu.

Chyba mniej wiecej Tyle.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1

Po testowanii na kranowce i oproznieiniu baniaka wlej z wiadro wody RO,przemyj przepukaj wszystko to spokojnie powinno wystarczyc.

Ad.2 Po zalaniu i posoleniu ze 2-3 dni mieszania.Wyzszaa temp. niz 25'C temperatura, napowietrzanie mocna cyrkulacja moze skrocic ten czas do jednego dnia.Pospiech nie jest wskazany.

Ad.3 odpowiedziales sobie sam. Kratki ja bym chyba wogole nie dawal skoro i tak pozniej jest nieporzadana. Niech skala sobie luzno lezy na dnie, ale to zalezy od wielkosci kawalkow.

Po wlozeniu skaly tradycyjnie pomoga bakterie i odpieniacz na mokro. Niech sie z niej sypie i wylazi ze skaly co ma wyjsc.Piach proponuje na koncu. Przeplukany z wodzie z pierwszej podminaki, potem rurka i lejek, bedziepiekny bialy dywan.

Bez piasku skaly jeszcze nie ma sensu ukladac.Wskazane przedmuchiwac strumieniem z pompy.

Powodzenia i trzymam kciuk.Zakladanie solniczki to chyba jeden z najprzyjemniejszych momentow w zyciu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi byl szybszy:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nutrafin Cycle HAGENA, lub ze dwie ampullki Prodibio Biodigets albo StartUp(mix Biodugest i StopAmmo)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#219791 Cetus :

Czy cycle można zacząć wlewać przed włożeniem skały?

Mam jeszcze pytanie odnośnie dawkowania. Umieściłem je w dziale Chemia.

nie lej cycli do samej wody, bo narobisz sobie więcej szkody niż pożytku, co do dawkowania to tez miałem ten problem i lałem jak dla słodkowodnego albo jeszcze mniej, nie ma co przesadzać w najgorszym przypadku poczekasz dłużej aż ci akwa dojrzeje, a jak przedawkujesz to będziesz miał dopiero kwas.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.