Skocz do zawartości
ozeh

Akwarium 90l

Rekomendowane odpowiedzi

chyba nie widać zdjęcia...


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klameczka będzie zmieniona :)


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze o jakichś otworach wentylacyjnych w szafce.:)


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, otwór jest na górze. Zdjęcie tego nie uchwyciło. Ale zastanawiałem się nad jeszcze jednym.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby odświeżyć i się przypomnieć informuje, że zbiornik jest już zamówiony i będzie się można spodziewać zdjęć ... mam nadzieję, że już przed świętami a w najgorszym wypadku tuż po, ale jeszcze w starym roku :)

Pozdrawiam!


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy nadzieje, ze otwory w akwarium nie napotkaja na scianke szafki.:)

Trzeba Ci pogratulowac wyboru systemu z sumpem.:)

Niektorzy, chcac zaoszczedzic roboty kombinuja pozniej jak kon pod gore.

Powodzenia

Ps: Ozeh to Twoje ulubione drzewo?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, otwory są przemyślane , biorąc pod uwagę grubość płyty 18mm (będą 3- spływ, powrót i rewizja). Sump według mnie jest obowiązkiem i wielkim ułatwieniem, znam to z doświadczenia przy słodkowodnym gdzie przy 180l zastosowałem ten sam sposób filtracji i szczerze każdemu polecam :) Orzech to jedyna możliwość kolorystyczna zaakceptowana przez żonę :)


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz przed podjeciem prac zdradzic tego sposobu filtracji? Sam wiesz, ze slonowodne inaczej dziala i sa tu pewne odstepstwa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposobem filtracji nazwałem po prostu komin i sump, bez żadnych ukrytych podtekstów. "Sump według mnie jest obowiązkiem i wielkim ułatwieniem, znam to z doświadczenia przy słodkowodnym gdzie przy 180l zastosowałem ten sam sposób filtracji i szczerze każdemu polecam" :):waving


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madrego warto posluchac. :kapelusz


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po dłuższym milczeniu chciałbym się pochwalić "dziełem" szklarza :p troszkę go chyba poniosło z wielkością komina, więc akwarium znowu jest w przeróbce u tego "mistrza" :p

3412-p1120742.jpg

3412-p1120743.jpg

3412-p1120744.jpg


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium po powrocie z poprawek

3412-p1300756.jpg

Montaż śrubunków

3412-p1300773.jpg

Ustawienia i zaraz wklejanie grzebienia

3412-p1300792.jpg

3412-p1300789.jpg

... i mam pytanko: Czy 2x Koralia 1 zapewni odpowiednią cyrkulację?

Pozdrawiam!


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chętnego do podpowiedzi co z tą cyrkulacją, czy po prostu nikt nie wie, tak jak ja? :) Wiem, że to w sumie ogólne pytanie przed wyszczególnieniem obsady, ale sama skała też musi troszkę poleżeć w tym zbiorniku przed wprowadzeniem życia.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka co do pomp to Ci nie odpowiem ale mam pytanie inne czy masz zamiar ta kratke zostawic pod skala?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla skały im mocniejsza cyrkulacja tym lepiej, w takim baniaczku 2x Koralia 1 powinna być odpowiednia dla LPS i dla SPS też powinno wystarczyć natomiast z miękasami może być problem ze znalezieniem dla nich miejsca ze spokojną wodą dlatego musisz się zdecydować co chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kratki to sam nie wiem, grzebiąc na forum spotkałem się z wieloma opiniami za i przeciw. Kratka jest pozostałością ze słodkowodnego (z sump'a), a że ją mam to postanowiłem przypasować i jak widać idealnie leży :) A co do obsady to zdecyduję się chyba na SPS.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma chętnego do podpowiedzi co z tą cyrkulacją, czy po prostu nikt nie wie, tak jak ja?

Proponuje 1x Koralia 2 ewentualnie nawet 1-dynkę, przyklej ja na tylna szybę na 2/3 wysokości po prawej lub lewej stronie i strumien skieruj centralnie na wprost na przednia szybę - w ten sposób woda cyrkulować bedzie dookoła i będziesz miał miejsca o szybkim i wolnym nurcie, i nie będzie martwych stref.

Niestety w małych "kostkach"cyrkulacja to problem.

Metodą prób i błedow doszedłem , że takie ustawienie pompy jest optymalne ale zajęło mi to troszkę czasu. Myśle, że nie ma sensu 2 x Koralia 1.

Wrzuć lepiej Koralię nano pod samą powierzchnią dodatkowo co by ci korzuszek bakteryjny do przelewu pchała.

Powodzenia,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za konkretną odpowiedź. W sumie skoro jedna pompa powinna wystarczyć to nawet i lepiej :)

Pozdrawiam!


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy ktoś z was orientuje się, bądź może sam tego próbował czy jest możliwość powiększenia otworu w kominie?

3412-p1300774.jpg


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi konkretnie o ten środkowy :D


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po dłuższej przerwie czas odświeżyć wątek. Jest i sump:

3412-sdc10010.jpg

Hydraulika przed klejeniem:

3412-sdc10017.jpg

I całość w trakcie pasowania:

3412-sdc10021.jpg

Pozdrawiam.


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te przegrody nie za wysokie troche, sump powinien przyjąć wode spiętrzoną w akwa 1cm w twoim baniaczku to ponad 2L wziołeś to pod uwagę? dodatkowo wylot wody jeśli bedzie niżej od przelewu zassie wode do sumpa!!

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.