Skocz do zawartości
szarykruk

Eutanasia

Rekomendowane odpowiedzi

Krab pustelnik miał pecha- w trakcie wylinki wlazł na niego olbrzymi ślimak turbo. Przeżył, ale niestety nie ma nóg i szczypiec. Pytanie brzmi- jak humanitarnie go ubić? No chyba że ktoś ma pomysł na to aby go odratować.

Ewentualnie- jeśli ktoś ma "modliszke" i jest z okolic śląska moge go oddać.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta nie jest aktualna. Chyba znalazlem sposób na odratowanie biedaka. Zawieszony tuz pod powierzchnią wody i dokarmiany bezposrednio do muszli. Jak dożyje wylinki to będzie żył.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ponoć najbardziej humanitarną metodą eutanazji zwierząt morskich jest wkładanie ich do zamrażalnika (w pojemniku z wodą), ale oczywiście nie jest to informacja z pierwszej reki...


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie do lodówki. To już lepiej wlej do pojemnika z woda i oczywiście nim w środku wóde. Powinien "usnąć". Ew. spróbuj porazic prądem.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamrazanie odpada. Zanim zwierzak zdechnie wytracaja sie w jego organizmie krysztalki soli... Gdzies czytalem artykul o eutanazji, ale nie huhu nie pamietam co to bylo. Chyba magazyn akwarium.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie jest inne. Jak zwiększyć ilość wapnia w jedzeniu dla kraba? Jak na razie je. Przestał robić przemeblowania w akwa grzecznie siedzi w jednym miejscu. Jednak wolałem jak rozrabiał.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O soli nie wiem, lodówka stosowana jest dla ryb z wody słodkiej :waving Dużo zwolenników ma tez ostry nóż i szybkie cięcie przez rdzeń kręgowy, chociaż nie wiem jak to u kraba... może szybkie zdepnięcie.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab był dokarmiany, uparcie liczyłem na to że dam radę wyprowadzić go na prostą. Podwiesiłem jego muszlę tuż pod lustrem wody i wrzucałem smakołyki prosto do niej, serce z czosnkiem, karma z większą ilością wapnia- po jednym dniu nawet zaczął jeść. Ostatni smakołyk dostał dzisiaj rano. Przychodzę do domu popołudniem, patrzę muszla leży na boku oparta o ścianę akwarium, zaglądam z boku, a tam widzę szczypce i nóżki.

Zrobiłem zdjęcie wylinki, więc będzie można zobaczyć jak wyglądał po poprzedniej. Teraz zaskoczył mnie znowu bo widziałem go jak chodził bez muszli. Tu zrobiłem film jak będzie dłuższa chwila to wrzucę go na YT.

Co do metody uśmiercania krabów- warto próbować bo to twarde sztuki.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny pustelnik uznał że kolega zbytnio się nie nadaje do świata żywych, zaatakował boroka i znowu interwencja ludzi, uratowała życie. Tylko że krab teraz nie ma 2 nóżek i jednych szczypiec (o 2 ngoi i szczypce więcej niż przed poprzednią wylinką).

Krab za próbę morderstwa dostał karę pozbawienia wolność w izoltace do czasu aż jego kolega zupełnie nie wydobrzeje.

Na forum czytam że obsada krabów pustelników na 100 litrów to 3-4, jak to jest z ich agresją? Nie walczą wzajemnie? (z naciskiem na próby morderstwa na świeżo wylinionych kolegach)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab przeszedl wylinke. Odzyskał nogi i szczypce. Ma komplet, tylko te odzyskane blade są. Wyglada na to że ma się dobrze.

Jakieś pytania? :clowning


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.