Jump to content

szarykruk

Klubowicz
 • Content count

  828
 • Joined

 • Last visited

About szarykruk

 • Rank
  Czasmi odwiedzający

Informacje o profilu

 • Imię
  Łukasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Śląskie (Mysłowice)

Recent Profile Visitors

2530 profile views
 1. 11. SzaryKruk 50/50 (będę się turlał z Mysłowic)
 2. szarykruk

  Miękas leci :)

  Nie wygląda na typowy sundial snail, prędzej na collonista. Takie toto małe. Ale dziwne jest to, że siedzą bezpośrednio na anthelli, glonów na niej nie widać, a ślimaki muszą coś jeść.
 3. szarykruk

  Stelaż a blat

  U siebie dałem płytę kamienną, do sumpa najtańszy blat z obi. Stelaż sumpa sklejka z fornirem dębowym. Po ponad 6 latach: Fornir zrobił sie czarny w kilku miejscach, wiec trzeba bylo to zmienić. Kamień jak na razie bez zmian. Ale najciekawiej z płytą z obi- nawet nie zabezpieczyłem powierzchni cięcia i nic się z tym nie dzieje. Nie wykrzywiło się, nic nie spuchło, a przynajmniej do teraz a stale w wysokiej wilgotności, wiele razy zachlapane. Wiec chyba nie ma co narażać się na koszta.
 4. szarykruk

  Umierajaca ekipa sprzatajaca

  Poogladaj dobrze grzałkę. U mnie kiedyś pękło szkło i dlugo nie wiedziałem o uszkodzeniu aż ją ruszyłem i zrobiła zwarcie.
 5. szarykruk

  Miękas leci :)

  Nie wygląda na Parviturbo weberi.
 6. szarykruk

  Miękas leci :)

  A jesteś w stanie zrobić lepsze zdjęcie ślimaków?
 7. szarykruk

  Zlot Ustoń 10-12.05.2019

  Raczej nie ma mnie co dopisywać, ale może zbiorę się i podjadę na godzinę, lub dwie
 8. szarykruk

  Euphyllia i odpadajace główki

  Miałem tak kiedyś 11 główek euphylii poleciało, nie znalazłem przyczyny, moje podejrzenie zmiana soli.
 9. szarykruk

  Identyfikacja

  Homalopoma pilulum.
 10. szarykruk

  Nasiona / trawa z nasion

  O Posidonia (z wikipedii) Morfologia i biologia Rośliny wieloletnie, zanurzone, z płożącym kłączem i krótkimi, wzniesionymi pędami. Liście odziomkowe, naprzemianległe. Pochwy liściowe zwinięte, uszkowate u nasady, języczkowate wierzchołkowo. Kwiaty zebrane w kłosy wyrastające pojedynczo lub po kilka na wydłużonym pędzie kwiatostanowym, wspartym przez łuskowate podsadki. Okwiat nieobecny lub zredukowany do 3 krótkotrwałych listków. Pręciki 3 o siedzących główkach. Słupek pojedynczy, jednozalążkowy. Owoc mięsisty, z jednym nasionem pozbawionym bielma. Zarodek prosty[3]. Zainteresowany jestem dlatego, że na ferie wybieram się w okolice. I miałem zamiar przywieźć trochę trawy, a może dam radę zebrać kilka nasion. Nie znalazłem żadnych informacji na stronach służby celnej aby zakazane było przewożenie tej rośliny. Jeśli ktoś ma wiedzę jak jest to poproszę o wsparcie.
 11. szarykruk

  Nasiona / trawa z nasion

  Ciekawy temat. Zetknąłem co jest w morzu śródziemnym. http://maxmania.pl/nauka/posidonia-oceanica-najstarszy-na-swiecie-zyjacy-organizm/ Sprawdzę jeszcze czy legalne jest przewiezienie takiego zielska do naszego kraju.
 12. Auto odmówiło mi posłuszeństwa po drodze. Bawcie się dobrze.
 13. Dorzucę się z włochatą pseudogorgonią, utnę trochę, bo przyda się nowa fryzura na święta, może ktoś będzie zainteresowany. Jakby ktoś chciał to jeszcze ślimaki palalompas pilulum.
 14. szarykruk

  Wietrzenie magazynów Maxspect!

  Idealny do wietrzenia.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.