Skocz do zawartości
inmar

Test na PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem możliwość sprawdzenia poziomu fosforanów Tunze 7016.Wynik 0,5. Wynik testów Salifierta ten sam.Czyżby był ok czy ten tunze też niedokładny ? Posługuje nim się profesionalista w zakładaniu baniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik - masakra. Oby oba testy byly trefne :bow


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja PO4 mam takie od począdku,może była trefna skała.Ale ten post piszę z powodu takim samym wyniku z obu testów.Czyli salifiert nie najgorszy ? czy Tunze podobny do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze przy takich duzych stezeniach, dokladnosc Twoich testow jest wystarczajaca. Przeciez to calkiem obojetne czy stezenie wynosi naprawde 0,4 czy 0,6. Prawdziwe testowanie zaczyna sie ponizej 0,1 i wtedy juz tego rodzaju testy nie beda potrzebne.

Profesjonalista moze sie takim testem smialo poslugiwac, bo wie, ze w nowych zbiornikach poziom PO4 jest przewaznie wysoki.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze raz zmierzyłem tym pożyczonym testem Tunze 7016 i wydaje mi się,że jest mniej niż 5 ale więcej niż 0,25.Skala barwna między tymi wartościami nie występuje.Jest 0 potem 0,25 0,5 0,75 1,0 1,5 2 i 3.Czyli ten test nie jest za dokładny bo wartości,które nas interesują są nieprecyzyjne.Jaki test byłby lepszy jeśli miałbym kupić,gdzie skala była by bardziej dokładna ? Czy jest jakiś test nie na kolory tylko jak w salifiercie na obliczenie z tabelki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że ta hanna jest też na inne testy.Gdzie można najtaniej kupić ? Ile osób u nas go używa ?

Ps.A Rowa jest podobna do Tunze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa mierniki NO3 i PO4,super sprawa :bow

Sprowadziłem je sobie ze Stanów,o ile dobrze pamiętam to zapłaciłem za oba 1600zł

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w stanach teściową i nawet macochę mojej żony (czyli mam dwie teściowe) Gdzie tam można by było to kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz się pośpieszyć bo teściowa obiecała mi wysłać na gwiazdkę.Nawet może dwa więc jeden będzie na sprzedaż.

Może choć jakaś pełna nazwa by mogli to namierzyć u siebie.Link do tego oczywiście najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja kilka słów dołożę.

Kupiłem test PO4 Saliferta i pokazuje mi 0 względnie niewykrywalny poziom jednak co tydzień jeżdzę do sklepu gdzie badają mi PO4 za pomocą fotometru Hanny i tam pokazuje 0,24 ( po 3 tygodniach używania nowego absorbera jest 0,18 - wczoraj podwoiłem ilośc absorbera)

Moim zdaniem testy Saliferta czy też inne na PO4 można sobie podarować . . . Jedynie wiarygodne wartości podaje fotometr ( jeśli chodzi o PO4)

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220948 Engell1 :

To ja kilka słów dołożę.

Kupiłem test PO4 Saliferta i pokazuje mi 0 względnie niewykrywalny poziom jednak co tydzień jeżdzę do sklepu gdzie badają mi PO4 za pomocą fotometru Hanny i tam pokazuje 0,24 ( po 3 tygodniach używania nowego absorbera jest 0,18 - wczoraj podwoiłem ilośc absorbera)

Moim zdaniem testy Saliferta czy też inne na PO4 można sobie podarować . . . Jedynie wiarygodne wartości podaje fotometr ( jeśli chodzi o PO4)

pozdr.

Pełna zgoda co do testów na PO4.

BTW. Możesz napisać jakiego absorbera używasz i w jakiej ilości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosek - używałem Timo Phos i chyba nie jest to za dobre bo jak mi się skończył babka w sklepie poleciła mi suchy na bazie żelaza firmy Aquafair(niemiecka) i zalecane dozowanie to na moje akwarium było max 100 g na 200 litrów i powiem Ci że tygodniowo ok 0,3 mg PO4 obniża.

Teraz się wkurzyłem i w sobotę włożyłem 200 g i zobaczę jaki będzie efekt po tygodniu(miałem 0,18 ) . . .

Kurde jestem coraz bliższ wlania wódy do akwa bo jakoś PO4 sie powoli obniża ale na NO3 nie mam pomysłu, od dłuższego czasu jest na poziomie 25-50 . . :-(

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.marinedepot.com/Hanna_Instruments_Phosphate_(LR)_Photometer_with_890_nm_LED_Single_Item_Monitors_Controllers_for_Saltwater_Aquariums-Hanna_Instruments-HN1191-FITEMOID-vi.html

To jest to ? Są jeszcze jakieś odczynniki ? Nie znam angielskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ile zaplaciles za przesylke? 160 USD faktycznie nie jest az tak drogo


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miernik kupił mi kolega ze stanów , przepakował i wysłał przy okazji w paczce z innymi rzeczami - więc za przesyłkę nie zapłaciłem nic :)


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaktyś to sciągął że Ci cło dowalili???

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten test i porażka z moim parametrem.Poziom w :

w baniaku-0,69

w solance do podmiany-0,04

w wodzie po RO-0,02

TDS po DI pokazuje mi 2-3 a niedawno wymieniłem żywicę,od początku mi się nie podobała.Stosowanie zeostartu2 wstrzymałem jakiś czas temu bo przedawkowałem,w sumpie jest na razie podane 250ml absorbentu fosforanów.Od trzech tygodni robię podmiany co tydzień 10%.Sól Praisa.No3 mam 0,2 lub nawet mniej,może dlatego fosfory nie chcą zejść ?

Macie jakieś pomysły ?

Od dwóch miesięcy nie płucze mrożonek.Był post ta ten temat i nie wiem czy jest sens sprawdzać wodę w szklance z rozpuszczoną mrożonką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.