Skocz do zawartości
promil

Oświetlenie kompaktowe,co i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,że było...:bow

W mojej 35l solniczce mam oświetlenie składające się z :

2x8W T5 10K.

1x8W T5 actynika.

Całość Philipsa,ogólna barwa światła podchodzi w lekko różową(Hg),ale korale rosną LSP szybko,SPS wolniej,miękkie oki.

Szukam opcji aby wsadzić pod obudowę dodatkowe niebieskie światło,wiem że często stosuje się takie rozwiązania w małych zbiornikach.Czytałem również iż można łączyć ze sobą różne barwy światła/możliwość doboru odpowiednich świetlówek.

Czy to o czym piszę to są lampy kompaktowe,a jeśli tak to proszę o jakieś namiary gdzie znaleźć elektronikę itp.

Z góry dziękuję


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W małych zbiornikach nie opłaca się wsadzać t5 bo wchodzi mniej watów na tę samą powierzchnię co byś wkitrał kompakt.

Ja u siebie w 27l kostce mam 2x18w 50/50 i powiem Ci, że jestem bardzo zadowolony(mam twarde(spsy i euphilie z lpsów), małego ukwiała quadri, od cholery zoa dla kolorytu i wszystko dobrze się trzyma.

Elektoronikę kupisz tu http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p=49162a40b8e9&UID=c5b8eb325672

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję,zamówienie złożone:)


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem całość,odpaliłem i naprawdę zrobiła ta aktynika wrażenie.Zoanthusy,grzbybki itp.zaczęły"świecić" jak nigdy wcześniej,ale moja radość nie trwała długo.

Zauważyłem,że po nagrzaniu świetlówki Aqua medić power compact Ocean blue actynik 24W,całość zaczyna strasznie migotać...

Najpierw migota jedna połowa świetlówka,a następnie druga.Widać jak przez całość przechodzą"wyładowania" takie spirale,czasem całość się wyłącza.Wieczorem po uruchomieniu wszystkiego całość świeciła stabilnie ok 1,5 h,bo o 22** regulator gasi światło.

W czym tkwi problem?Dodam,że całość składał kolega elektryk fachowiec.

Ma ktoś jakieś pomysły,bo nie wiem czy mam prawo reklamować całość?

Jarek


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
promil :

Zauważyłem,że po nagrzaniu świetlówki Aqua medić power compact Ocean blue actynik 24W,całość zaczyna strasznie migotać...

Najpierw migota jedna połowa świetlówka,a następnie druga.Widać jak przez całość przechodzą"wyładowania" takie spirale,czasem całość się wyłącza.Wieczorem po uruchomieniu wszystkiego całość świeciła stabilnie ok 1,5 h,bo o 22** regulator gasi światło.

Ja miałem taki sam efekt w przypadku świetlówek T8. Działo się tak gdy miałem statecznik elektroniczny zbyt blisko świetlówek. Tzn. miałem dwa zestawy na dwóch statecznikach, jeden z nich najwyraźniej emitował fale elektromagnetyczne, które tak wpływały na świetlówki z drugiego zestawu. Wpływ był tak silny że nawet po wyłączeniu statecznika niepodłączona rura błyskała. Może u Ciebie jest podobnie?

Pozdrawiam


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli statecznik jest osobno to po ok 5min świetlówka zaczyna migać.

Może statecznik wadliwy?


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem podobny efekt, z tym, że ze świetlówką Aqua Medic. I okazało się, że na 3 nowe świetlówki, 2 były własnie z taką wadą. Po wymianie na tą 3 problem zniknął. Po roku czasu znowu kupiłem nową świetlówką AM i znowu ten sam problem. Ponownie wymieniłem na inny egzemplarz i pomogło.

Przetwornica elektronicza cały czas ta sama, odległość od świeltówki nie robiła różnicy. Widać, że to kwestia egzemplarza samej lampy.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.