Skocz do zawartości
Cetus

Nieużywane RO

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba z 9 miesięcy temu kupiłem zestaw do RO: dwa prefiltry i membranę. Nie zalałem ich nigdy wodą a membrana jest zapakowana w folię. Czy nie zestarzało się to wszystko? Można używać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna być oki o ile membrana jest nawilżona bo chyba taka była od nowości


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana jest pakowana szczelnie więc musi być OK, a na magazynie to się mało należy ? Nie rozumiem pytania chyba :bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moższ używać tylko pamietaj żeby przepuścić przez nią z kilka litrów dla przeplukania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lej wodę i się nie martw oczywiście pamiętaj o przepłukani węgla


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem kilka miesięcy filtr RO tzn. wygrałem i paczka doszła uszkodzona, sprzedawca wysłał uszkodzone części a folia z membraną miała dziurę i powiedział że mam włożyć do lodówki i leży tak cały czas. Więc jak ją odpalę za jakiś czas to też powinno być wszystko ok?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do lodowki ?!

imho po sprawie...

ale chetnie wyslycham bardziej doswiadczonych w technikaliach zwiazanych z RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do lodówki w końcu jest tam wilgotno...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220494 Pavilon :

No do lodówki w końcu jest tam wilgotno...

No nie tak do końca , bo jeśli masz lodówę "no frost" to tam praktycznie wilgoci ni ma:(


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba na 3 albo 4*C to jak będzie jeszcze coś z tego?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uruchomić to RO i sprawdzić TDS'em raczej nikt Ci nie da odpowiedzi na 100% czy będzie działać czy nie... Po samym RO TDS nie powinien pokazać więcej niż 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Jak ktoś z znajomych będzie miał taki miernik to sprawdzę. Ale myślę, że wszystko będzie ok. bo kropelki wilgoci są na foli w środku, więc wilgotna jest na pewno.


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś zalecenia co do przechowywania membrany pomiędzy kolejnymi produkcjami wody? Zamierzam produkować raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz raz w tygodniu używał filtra to nic się membranie nie stanie co innego gdybyś raz w miesiącu tylko filtrował wodę... Ale nie zaszkodzi w środku tygodnia otworzyć zaworu na kilkadziesiąt sekund tak dmuchając na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220611 Cetus :

Są jakieś zalecenia co do przechowywania membrany pomiędzy kolejnymi produkcjami wody? Zamierzam produkować raz w tygodniu.

zakladam, ze nie bedziesz demontowal zestawu "za kazdym razem"...

wystrczy, jak napisal spajdi: 1, 2 na tydzien przeplukac membrane, zeby nie podsychala;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.