Skocz do zawartości
harnas

Jakie zarowki aktyniczne (T5)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamowilem wczoraj akwarium ~270l, 75x65x60(h).

Teraz musze wybrac oswietlenie. Wstawie 1x 250w HQI 10000K.

Nie wiem natomiast jakimi swietlowkami nalezy uzupelnic hqi. Czy wystarczy dodac 2x 24w sylwania colarstar ?

Czy moze dac 4x 24w ?

Jaka kombinacje swietlowek proponujecie? czy powinienem uzyc jeszcze dodatkowej swietlowki aby wyostrzyc kolory rybek?

Z gory dzieki, maciek


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 250 w HQI poprzestal bym na razie na 2 x aktynika

24 w


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam brac 2x sylwania colarstar ?...czy moze cos innego ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coralstar mają przyjzna cenę i chyba sporo ludzi ich uzywa ja też mam w lanach coralstar+aquastar


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquastar ma temp 10000K, czyli taka sama jak planowany zarnik. Czy warto wiec w moim przypadku ja dawac ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie ma :(

ja u siebie nie daję HQI tylko 4x24W T5, bardziej chodziło mi o zastosowanie coralstar rur :(


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy chcesz wiecej swiatla nazwijmy to bialego i czy wogole jest taka potrzeba przy 250 w HQI na w koncu nie duze akwarium, przedobrzenie z moca oswietlenia jest tak samo szkodliwe jak niedoswietlenieakwarium, czesc korali wymaga umiarkowanego swiatla wiec na razie poprzestal bym na hqi i 2 x koralstar,

i jak zawsze z oswietleniem wrazenie wizualne tez sie liczy , wiec dopasuj tez do siebie i swoijego gustu


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomik: 250w to duzo patrzac na powierzchnie akwarium ale bede mial glebokosc 60cm wiec chyba taki palnik lepszy od 150w.

jak zauwazyles chodzi tez o efekt wizualny. co z tego, ze bede mial duzo swiatla jesli np kolory nie beda dobrze oddane. swietlowkami moge ten efekt jakos kontrolowac. dlatego tutaj pytalem o konkretne rozwiazania.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 50 cm glebokosci mam 150 hQi i 2x aktynika 39 w sylvani


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomik: Rozmawialem jeszcze z Przemkiem i on twierdzi, ze mi 150w hqi wystarczy. Tak wiec wstawie 150w hqi i 2x T5 24w sylwania colar star...a jak mi wystarczy kasy to moze dostawie jeszcze dwie swietlowki np hagen marineglo i powerglo.

Majac wiecej swietlowek latwiej mi bedzie ustawic powolne rozjasnianie i sciemniane akwarium.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.