Skocz do zawartości
Cetus

Za głośno!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dzisiaj na kranówce w celach testowych odpaliłem moje pompy (newjet 2700, maxijet 750) i odpieniacz AP600 to zrobiło się tyle hałasu, że od lepszej połowy usłyszałem "wynoś sie z tym natychmiast!" Pomocy! Można to jakoś wyciszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odpieniacz pomoże posolenie:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam,akurat te "jety" to bardzo ciche pomy,pewnie sprawe naglasnial odpieniacz na nieposolonej wodzie...jak posolisz to wszystko ucichnie...jak Twoja druga polowa jest bardzo wrazliwa to proponuje wyciszyc szafke styropianem lub opakowaniami po jajkach (stara,dobra metoda) i wywalic wezyk skimmera za okno przez plastiki wentylacyjne jak ja to zrobilem...plusem tego jest tez podniesienie PH...swierze powietrze robi swoje...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220619 Nemezis :

czym krótszy wężyk tym więcej piany w odpieniaczu a tłumik to na gumkę lub paski mocujące i tez do odpieniacza

...Nemezis,jestes tego pewny bo ja experymentowalem troche i nie zauwazylem kompletnie zadnej roznicy czy wezyk mial siedem metrow,czy wogole go nie bylo...robilem to parokrotnie ,dokladnie sprawdzajac (wizualnie),gdyz tez sie balem ze bedzie mniej powietrza...co wiecej,praca odpieniacza i wywalanie brudow nie zmienilo sie...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten maxjet jest cichutki. newjet jest głośniejszy i zaczyna już drażnić, a najbardziej dawał odpienieniacz. Mam nadzieję że sól go bardzo uciszy. Czy jest szansa że po jakimś czasie pracy tem pompy się podocierają i trochę uciszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od lepszej połowy usłyszałem "wynoś sie z tym natychmiast!"
u mnie pomoglo rozwiazanie banalne - nowa torebka :bow i przestalo przeszkadzac ;p

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#220621 Iceberg :
#220619 Nemezis :

czym krótszy wężyk tym więcej piany w odpieniaczu a tłumik to na gumkę lub paski mocujące i tez do odpieniacza

...Nemezis,jestes tego pewny bo ja experymentowalem troche i nie zauwazylem kompletnie zadnej roznicy czy wezyk mial siedem metrow,czy wogole go nie bylo...robilem to parokrotnie ,dokladnie sprawdzajac (wizualnie),gdyz tez sie balem ze bedzie mniej powietrza...co wiecej,praca odpieniacza i wywalanie brudow nie zmienilo sie...Pozdrawiam...

No u mnie jest różnica no ale lepiej niech się wypowie profesjonalista w tych sprawach THCSKIBA :bow

#220622 Cetus :

Ten maxjet jest cichutki. newjet jest głośniejszy i zaczyna już drażnić, a najbardziej dawał odpienieniacz. Mam nadzieję że sól go bardzo uciszy. Czy jest szansa że po jakimś czasie pracy tem pompy się podocierają i trochę uciszą?

Tak jak już posolisz i pompa się przybrudzi a dokładnie magnes wirnika to będzie ciszej chodził :bow


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.