Skocz do zawartości
kamilm

parametry, mam problem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam dosc swieze akwarium (troche ponad 2 miesiace), mialem dosc stabilne wlasciwe parametry wiec powoli zaczalem zakupy. Ekipa czyszczaca dosc spora jest od 3 tygodni, tydzien temu kupilem pierwsze rybki (3 szt) i 2 krewetki, od poltora miesiaca jest xenia i capnella (obie sie bardzo rozrosly i pojawily w nowych miejsach).

Ogolnie jezeli chodzi o kondycje zwierzakow wyglada wszystko ok, glony wapiennie rosna pieknie itp.

Podmianki wody od miesiaca co tydzien, 14 l. Cos mnie tknelo i zrobilem dzis testy i zaniepokoilo mnie kH.

Ca - 510 (bylo 380!)

Mg - 1250 (bez zmian)

Ph - 7,7 (bez zmian, ale test jest do d..y, kolor do niczego nie pasuje)

kH - 6 (bylo 9!)

zasolenie - 1,023

Generalnie kH spadlo, Ca znacznie wzroslo.

Mam sie czym martwic ? Wczoraj wieczorem byla podmianka.

Mozecie polecic jakis dokladny test na Ph, bo ten salifert to mnie do szalu doprowadza - moj kolor nijak sie ma do palety testowej :-)

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam

JBL znajomi mają i jest spoko ( cały zestaw JBL TESTLAB ) spoko walizka i uzupełniacze są do dokupienia

PH,KH za niskie a jak NO2 ,NO3,NH4,PO4, ????? bo nie podałes te wogóle sprawdzałes:reading

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilm,

moze przetestuj wode przygotowana do podmiany. Czy tam Ca jest takie wysokie a kH niskie?

Na dzien dzisiejszy jednak wstrzymylbym sie z kupowaniem nowego testu na Ph. Moze pojdz z tym testem do kolegi czy sklepu i przetestuj ich wode, to bedziesz wiedzial, czy jest o.k.

Kupowanie walizki JBL tez bym mocno przemyslal.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pozostale wyniki w normie No2, No3, Nh4 - 0 (lub niewykrywalnme), po4 - faktycznie nie mierzylem

przetstuje dzis wode podmiankowa

Pozdrawiam

KM


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Uzywam soli Preis'a, ktora daje po rozpuszczeniu w RO kH = 9 st. a w baniaku po mimo podawania kalkwasser utrzymywalo sie kH ok 7 st.

Jakiej Ty uzywasz soli? Jakie suplementacje stosujesz? Mysle, ze takie informacje pomoga bardziej zaawansowanym morszczekom pomoc, na co nie ukrywam rowniez ja licze :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to raczej normalne, ze KH z czasem spada... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#221087 AquaManiac :

Generalnie to raczej normalne, ze KH z czasem spada... :)

Super, taka sama informacje dostalem w sklepie gdzie sie zaopatrzam :-) plus rade, zeby podniesc suplementami.

Tutaj zaczynaja sie moje watpliwosci i pytania.

Czy to dobry pomysl podniesc kH do rozsadnego poziomu suplementem ?

Co zrobic pozniej, zeby sytuacja sie nie powtorzyla.

Dodam, ze od wczoraj problem doslownie narasta :-( mam wysyp glonow na szybach plus mam wrazenie, ze glony wapienne jasnieja gdzie niegdzie.


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#221075 AdamB :

Jakiej Ty uzywasz soli? Jakie suplementacje stosujesz?

Sol AM reef salt, zadnej suplementacji nie mam - same podmiany.


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH trzeba stale monitorowac, nie ma tak latwo :) Albo dodajesz NaHCO3 albo podłączasz reaktor, innych mozliwosci nie ma.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#221145 AquaManiac :

KH trzeba stale monitorowac, nie ma tak latwo :) Albo dodajesz NaHCO3 albo podłączasz reaktor, innych mozliwosci nie ma.

Ja podpialem dodatkowo pod dolewke z kalkwasser AM Reef Life KH Buffer i recznie leje PurpleUp.

Zobaczymy jakie beda wyniki.

W kazdym razie mimo podmian i stosowania od ok 2 tyg PurpleUp twardosc utrzymywala sie na poziomie ok 6,8-7 st.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zmiezylem z ciekawosci kH - nic nie robilem przez ostatnie 5 dni, mialem tylko slabsze swiatlo (awaryjne).

kh = 7 (2 testy dla pewnosci) i badz tu madry ...


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro podmianka - przetestuje wode na podmiane i sprawdze jeszcze kH niedlugo po niej

nic do wody nie dodaje ...

tak przy okazji moglby mi ktos w 2 slowach powiedziec jaki woda wapienna ma wply na KH i czy przy dosc wysokim poziomie wapnia (510-550) w ogole o tym myslec ?

co z ballingiem ? zasadniczo rozumiem, ze te metody z zalozenia maja uzupelniac braki wapnia lub wapnia i magnezu i maja wplyw na kH

czy problemy z samym kH sa wskaznikiem koniecznosci wejscia w ktoras z tych metod suplementacji ?

dodam, ze poziom wapna i magnezu mam w miare staly i mniej wiecej ok


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ,bo lejąc ballinga np.r-r NaHCO3 podbijasz kH.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.