Skocz do zawartości
Swirlej2

Budowa DownDrafta

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie takie wymiary jak podales :p i zauwaz tez ze produkuja rozne DD , duze , srednie , male :p nie tylko o srednicy rury reakcyjnej 15 cm :p

Zobaczymy jak sie bedzie ten sprawowal .

Sushi i takie jesczez jedno pytanko , jaki zawor do tego bramowy ..? 1 cal czy 1/2 cala ... (do rury 32mm )...te cale :p hehe angielski , polski , sawiecki :p


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sushi@ nie do końca ETSS 600 ma rury około 110mm i 70mm

ale fakt do zbiornika 400L moga być za cienkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wykluczam ze tak moze byc :p sie zobaczy :p

pozdr..

Ps; Jak w koncu jest z tymi calami BartY ?


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

JF zastosowal w moim 50 mm to jest 2 i 1/4".

przy pompie rzedu 4 tys l/h taka jak mam 1/2 czy 1 cal nie wydoli :p)

co do wymiaru to boje sie, zeby uzyskac sucha piane bedziesz musial ustawic poziom wody (jeszcze bez produkcji piany) bardzo nisko. to moze skutkowac osadzaniem sie zbyt wielkiej ilosci syfu na sciankach odpieniacza co znacznie obniza jego skutecznosc a co za tym idzie prowadzi w koncu do calkowitego braku produkcji piany :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z przy pompie 4 tyś l/h jaka wydajnośc ma Twój DD i ewentualnie czy wiesz ile powietrza zasysa:wink?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

nie mam pojecia ile zasysa :p

nie mam przeplywomierza powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo mi sie te z usmiecha robic olbrzymiego DD takiego jak zrobil JF , do ktorego bede musial zastosowac nie wiem jaka duza pompe zuzywajaca blisko 100Wat , pracujaca na okroglo dzien i noc , do tego swiatla HQI plus inne pompy , to Thx za takiego DD i to cale hobby :/ skarbonka bez dna :]

ETSS tam widzialem produkuje te mniejsze DD z mniejszymi pompami (napewno do mniejszych zbiornikow) wydajnosc jednak jest ta sama takiego DD do odpowiedniego baniaka :p

Ty masz sushi napewno wiekszy zbiornik , nie 400l ktory ja bede mial .(Juz w piatek przywioza :p:P:p

Tam zauwaz tez ze regulacji nie masz tylko na zaworze bramowym ale tez i na pompie .

847-img_4463.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo popatrz na ten DD , nie wydaje sie byc niewiadomo jaki duzy , cyz tez o niewiadomo jakies duzej srednicy kol .

Takze widzisz , rozne DD produkuja :p nalezy tylko dobrac do kazdego odpowiednia moc pompy , do duzego nalezy dac mocniejsza .

(Ten na fotce to podejrzewam ze jeszcze mniejszy od tego ktory ja zrobilem .

847-img_3898.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

no tak, tylko ten maly to najmniejszy ETSS napedzany z tego co pamietam pompa okolo 1500 czy 2 tys litrow i o wysokosci 40 czy 45 cm :p))

to taka popierdulka w stosunku do tego co potrzebujesz :p))))

ja juz wiem ze lepiej wode przetrzepac niz ma byc odpieniana na granicy odpieniania tak zeby nie wytrzepac mikroelementow.

mam baniak 500 litrowy i odpieniacz mogacy obsluzyc baniak 800-1000 litrow ale i tak wiem ze przy nastepnym baniaku 1000 litrowym zrobie DD z 2 Becketami i z ryru co najmniej 200 :p)

p.s. zdaje sie ze calkiem niedlugo bede sprzedawal w dobrej cenie 80 kg skaly (stawiam baniak od nowa) wiec jakby ktos reflektowal to info na priv.

:p)

jednak stawianie baniaka od poczatku jest chyba najfajniejsze w tej zabawie :p))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sushi :p daj mi szanse sie pobawic tym 400 litrowym :p:P reke Ci podaje :p ide spac :p nara

pozdr...

Ps; "jednak stawianie baniaka od poczatku jest chyba najfajniejsze w tej zabawie )))) "

:p:P:D:D:D:D:D:D hahahhaha :p


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi , tak teraz sobie pomyslalem :p czy nie bedzie latwiej Tobie zbudowac mniejszy DD w stosunku do wielkosci Twojego baniaka , do ktrego bedzie mozna podlaczyc pompe zuzywajaca mniej energi ? Nie odrazu koniecznie trzeba stawiac wiekszy baniak :p:P:p latwiej jest zbudowac mniejszy troszeczke DD :p hihi

Nom albo faktycznie , jak Twoj DD pracuje ponad plan a baniak maly (w porownaniu) to szkoda go nie wykorzystac i nie zbudowac wiekszego baniaka ..

cos w tym jest :p:P hehe zreszta sam to slusznie zauwazyles :) ja Ci dobrze poradze Ty mieniaj baniak na wiekszy :p:D:D:D a wszystko to bedzie wina JF ze Ci za mocny sprzet zbudowal :p hehe

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

Tak teraz dopiero doczytalem ze nazwales ten mniejszy odpieniacz DD firmy E.T.S.S. popierdulka :] czy oby napewno taka popierdulka to nie wiem , napewno nie gorszy od igielki :) jego zalety to to ze nie musi byc ogromny a swoje zrobi w odpowiedniej wiekosci baniaku :p heh Skimmer E.T.S.S popierdulka ...? :]

Wracajac do mojego DD , mysle ze tez nie jest taki maly ma wysokosci ponad 60 cm :] pompy do niego nie potzebuje niewiadomo jakiej silnej , tez kolejny plus .

A moj baniak ma wymiary 150x50x50 cm, czyli 375 litrow

od tego odjac litry ktore odpadaja po wlozeniu skaly ... mysle ze mam zaiwanisty DD z odpowiednai pompa ktora nie nabije mnie zabardzo tez po kieszeni :p

Co mi przyjdzie po DD olbrzymie , ktorego pompa pobiera duze ilosci pradu i jest to wogole nie oplacalne na tak "maly" baniak 500 czy jak w moim przypadku 375 l..? takze nie widze sensu mieniac mojego DD na inny , tym bardziej ze tam nie miales tez racji z wyrzucaniem tej (suhej) piany , jak widac te mnijesze tez sobie doskonale radza , skoro sie takie produkuje .

Zadowolony jestem z tego DD ktory zbudowalem i mysle ze wiekszy , ktorego pompa pobierac bedzie nie wiadomo ile energi nie jest mi potrzebny wogole.:p


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi nie bardzo wiem o co pytasz ?:) chodzi Ci o ten z czerwonym pokretlem zaworek bramowy ?


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano nima w castoramie :) szukam juz od miesiecy conajmniej 2 :p najprawdopodobniej bede mial takie zaworki :p w 99% :p

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna zastapic kulowym :)JF wlasnie tak zrobil ,wiadomo ze bramowymi dokladniej mozna ustawiac poziom wody w DD i ladniej one wyglondaja ....ale funkcjonuja tez i te kulowe :)

Do mojego DD zamierzam dac wlasnie pompe 3000l/h (na probe)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ..? nie mozna sobie naklejki wydrukowac ..?:p:P:P:P:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Nie , ale tak na powaznie to za kawalek durnej plexy i kilka kolek nie zle sobie firma liczy :p miec lepsze maszyny to mozna tego naklepac ile tylko wlezie :]

Cale to hobby to jedno wielkie zdzierstwo .

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/ba.JPG

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/bc.JPG

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/bd.JPG

http://www.tiscalinet.ch/meerwasser/bz.JPG


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi
Swirlej2 :

nie bardzo mi sie te z usmiecha robic olbrzymiego DD takiego jak zrobil JF , do ktorego bede musial zastosowac nie wiem jaka duza pompe zuzywajaca blisko 100Wat ,

jak to jest ze kiedy trzeba dolozyc 100-200-300 Wat oswietlenia to nikt nie robi problemu a jak przychodzi wydatek dodatkowych 30-40 Wat na pompy to wszyscy sie krzywia i zgrzytaja zebami.....

skoro nad baniakiem wisi oswietlenie 500-600 Watowe to jaka roznica czy pompa pociagnie mi 60 czy 100 wat.... zadna

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal malo ekonomiczne sa oswietlenia 300 czy 600 wat wystarcza dobre ATI rury plus doswietlanie zarnikiem BLV 150 wat , pompa tez jest dobra o mniejszej mocy , no chyba ze sie planuje baniak 1000l ;)ja nie planuje narazie takiego .

Ruskie robia wszystko na sile i na wyrost, amerykanie jada ze wszystkim w gore , a Polak potrafi:D

Co do Japonczykow to najpierw robia malenka obudowe telewizora a nastepnie pomieszcza w niej wszystkie czesci:) ruskie zas najpierw zbuduja czog a pozniej do tego buduja obudowe :p to jest roznica zasadnicza :p

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.