Skocz do zawartości
ozim

Seriatopora caliendrum traci tkankę

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem że ten koral w jednym miejscu traci tkankę na jednym "patyczku" od góry. Jaka może być przyczyna. Ktoś może go podjada czy coś z parametrami. Reszta korali w porządku.

Parametry:

KH - 8

Ca - 460

Mg -1250

pH - 7,9-8,1

NO3 - 0-5

NO2 - 0

PO4 - 0,08 nie wiem ile dokładnie ale jakiś szary odcień żółtego, testy Rowy

pozdro

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super parametry, takze jesli nie byly ostatnio drastycznie zmieniane i inne korale sa o.k. to moze cos podjada.

Moze jakas pompa na nia za mocno dmucha?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry sprawdzam na razie mniej więcej co trzy dni bo ustawiam pompę dozującą z ballingiem więc chyba stabilne. Pytanie tylko co może ją podjadać. Szukałem ślimaków nagoskrzelnych ale nic nie znalazłem. Zresztą mandaryn i hexatenia mam nadzieję, że czuwają. Nic na korala mocno nie wieje.

Postaram się jutro wkleić fotkę, będzie łatwiej w znalezieniu przyczyny. :)

pozdro

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry niby oky . Jeżeli nic się ostatnimi czasy nie zmieniło w zbiorniku , to wg mnie pewnie coś ja podjada . U mnie było cały czas oky . Az tu pewnego pięknego dnia jedna z moich ładniejszych acropor zgubiła dziwnie część polipów . Też się zastanawiałem jaka jest przyczyna i wieczorem przez przypadek bo trochę dłużej poświeciłem świetlówkami pokazał się niepozorny wielkościowo złoczyńca który po złapaniu zaliczył wypad do WC-etu. Źle „ chłopak „ wyliczył czas kolacji . Spróbuj z latarką godzinę po zgaszeniu światła sprawdzić czy nie ma amatora na seriatoporkę . To tyle z mojej strony . :kapelusz


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozim, skoro ustawiasz pompę dozującą to może tu jest przyczyna?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szar kruk niema takiej obcji:),Ozim napisał przeciez,że sprawdza parametry co trzy dni:),ślimaki nagoskrzelne pewnie też nie,stawiam na kraba dzikusa :).Kiedyś taki brzydal wpitalał moją seriatoporę...

pozdr


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowania nie neguję. Na pewno bym poobserwował po zmroku. Ale zmiany biorę pod uwagę, może pojawiło się coś co przeszkadza, bądź potrzeba czasu na dostosowanie się.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopuję temat bo mam podobny problem. Moja seriatopora traci tkankę od góry, zdjęcie poniżej.

Mam ją prawie 3 miesiące i trafiła w nieciekawej kondycji - od dołu leciała ale uspokoiło się. Zaczęło się 2 tyg temu, myślałem że to wina cytkulacji że za mocna ale przestawiłem w inne miejsce, dalej leci.

Akwarium ok 130l w obiegu, światło 56w led + 2x 24w t5

cyrkulacja 2x 2500

parametry:

ph - 8

no3 - 2

po4 - 0

ca - 420

mg - 1280

kh - 6,7 (spadło mi trochę bo normalnie mam koło 7)

zmieniłem sól z IO a AF reef 3 ty temu, bakterie af probios + pro f

Jakieś pomysły co może być przyczyną?

post-23184-0-28398300-1453838962_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie palenie tipów od góry powodowało zbyt niskie KH około 5. Test masz dobry?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie palenie tipów od góry powodowało zbyt niskie KH około 5. Test masz dobry?

Mam Redsea ale zrobiłem teraz kropelkowym JBL i wyszło KH koło 5 właśnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może daj komuś do zbadania najlepiej świeżym Salifertem :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.