Skocz do zawartości
domat

Problem z odpieniaczem diy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam problem a mianowicie sprawiłem sobie odpieniacz DIY i coś bardzo marniutko pieni wygląda tak:

dsc00481f.jpg

4178-hpim0976.jpg

Wewnątrz głównej "Rury" znajduje się strzykawka z odciętą górą 50ml w której znajduje się naturalnie kostka, w dnie kubka jest dziura przez która została przełożona strzykawka 20ml przyklejona od spodu kubka, w żółtym wieczku od reszty odpieniacza został zrobiony otwór o średnicy strzykawki 20ml a następnie kubek ze strzykawką 20ml zostały doklejone.

Fajnie mi pasuje do kaskady dlatego użyłem takiego a nie innego materiału:P Pompka ma coś koło 300l/h i jest na maxa ustawiona.

Jak zbiornik był u dziewczyny początkowo coś tam pienił potem również malutko, teraz wzięłem zbiornik od niej do siebie i sprawa ma się tak, przez pierwsze 2 dni wypienił z 1/4 tego kubka(kubek duży po musztardzie:D) i od tej pory znów nic tzn raz za czas coś tam zapieni ale to takie malutkie ilości praktycznie wogóle i teraz czy problem jest po stronie odpieniacza? klejenia raczej są wporządku gdyż jak zatkam odpowietrznik od kubka to go dźwiga:P czy może problem jest w tym że dekielek od kubka zawsze jest tylko "połorzony na nim" nie do wciskam go?

Czy może to jest po prostu normalne? w akwarium na razie nie ma żadnego praktycznie życia jest kawał około 4-5kg żywej skały(zbiornik ma 23litry) i znajdują się w nim 4 koralowce miękkie i grzybek i to na tyle z życia(oprócz dzikich mieszkańców np. wieloszczętów)?

Nie wiem od czego się zabrać czemu może tak kiepsko pienić? czy może zrobić po prostu nowy odpieniacz ze szczykawek i spokój?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadnij do sosnowca dam ci mały odpieniacz moze cos z tego zrobisz


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest orginalny tylo jakis mały moze to był mini flotor nie wiem bo go dostałem


Baniak 450l.Sump 100,Blau Aquaristic Scuma IT 110 .Cyrk.2*15000 +2*2000,Oswietlenie 4*hqi 150w.2* 36 t8.Skała 65kg.Pudełko przelewowe stal nierdzewna.P.obieg 2500 l/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

jako specjalista od odpieniaczy ze strzykawek powiem Ci iż według mnie diagnoza jest taka:

1. wydaje mi sie że średnica zewnetrznej części jest za duża w stosunku do środka ze strzykawki 50ml - kostka to niestety nie to samo co wirnik igiełkowy w pompie :) spróbuj zastapić srodek strzykawka 100 ml o ile wejdzie przy okazji zmieścisz większą kostkę.

2. przepływ przes podstawę odpieniacza jest za mały przez to urzadzenie odpienia cały czas tą samą wodę.

spróbuj coś wykombinować. mój ze strzykawek pienił od początku przez cały czas a pompka o podobnej wydajności ustawiona jest może na 20% maxa.

pozdro,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ze problemem jest zwężenie które zaznaczyłem na czerwono .Zrób zdjęcie otwartego kielicha .

qou7g8cbaej0bfa1qwkz.png


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zwężenie nie jest jednak problemem. Ja w odpieniaczu strzykawkowym też mam takie, co więcej "dach" komory reakcyjnej mam płaski. A odpieniacz pieni przednnio :)

pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś takiego . Cyrkulacja w filtrze wystarczy do wymiany wody ( a nawet bez tego będzie działał).Będziesz miał bardzo ładna piane , ale nisko nad poziomem wody ( zaznaczyłem na czerwono) .Będziesz mógł go regulować zanurzając lub unosząc odpieniacz . :clowning

ca3zporpssrserpmnq6_thumb.png Kliknij żeby powiększyć


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.