Skocz do zawartości
brzydzi

nalot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Na szybach pojawia mi się biały nalot. Niby zakwit bakteryjny, ale ja nie dozuję żadnych bakteri. Jedyne co daje do wody to ballinga i 2 x w tyg zmiksowane 3 kostki mrożonek dla korali. Moje akwa http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=19515&d=30. A może zacząć dozowac zeobak lub cycle?? Korale ładnie rosą, ryby wcinają. Sam nie wiem. Parametry książkowe.... Nie było by problemu, pal licho co dziennie można szyby wyczyścić, ale po wyczyszczeniu już po kilkunastu minutach nalot sie pojawia:/

z góry dziękuję za pomoc

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przypnę.Mi zaś od kilku dni szyby zachodzą na zielono i codziennie muszę czyścić.Balinga właśnie zacząłem lać 20ml dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem taki sam problem,po wyczyszczeniu szyb, dwie godzinki i nalot jest na szybach.

Zaczęło się to mniej więcej jak włożyłem absorbent na fosforany AM Antiphos.

Wyjąłem go parę dni temu i nalot z dnia na dzień coraz mniejszy.


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kumpel!:)

Napisales, ze masz parametry ksiazkowe. Czy aby sie rozumiemy? Czy te parametry nie sa przypadkiem "forumowe", "tutejsze"?

Chodzi mi o bezsensowne trzymanie sie zasady, ze NO3=0 i 0 PO4=0 to idealne parametry...

Moze zrob tak: nie lej zadnych bakterii i pozywek, nie karm korali zmiksowanymi pokarmami, podnies NO3 do 1mg/l, odczekaj przynajmniej miesiac.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Stani :)

Parametry mam ...tak jak napisałes "książkowe" :). Cały czas próbuje podnieść choć lekko NO# ale chyba mam za duzo skały :)i "niestety" za bardzo mi czyści wode, no i odpieniacz od Skiby:). Nie chcę wyłączac odpieniacza, aby za bardzo nie rozchuśtać systemu, bo uwiez jest dość duży i chyba też ładnie czyści wode:). Poczekam jeszcze kilka dni i dam znac.

pozdrawiam Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przypnąłem tak się odepnę.Z dnia na dzień ten zielony nalot znikł kompletnie.Widocznie mój baniak miał katar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nalot wraca na szyby. Do tego jest zielony na skale - ale nie wszędzie- tylko z prawej strony:D. Szlak wie dlaczego tylko z tej. Był tam przed zmiana na większa pompę (z 6060 na 6105) i teraz w prawą stronę dmucha ta nowa. Nalot był i kurde jest. Nie mam jeszcze sody więc nie mam jak podnieść NO3. Dozuję tylko ballinga i karmie ryby i korale. Kh podniosłem do 8. Nie daję żadnych bakterii od 2 tygodni, wcześniej 5 kropli zeobaku 1 w tygodniu. Normalnie idzie sobie włosy powyrywać z głowy (choć ich już mało :):)). Korale rosną, jedynie u niektórych u podstawy lekko bielały, ale tylko z milimetr dwa, tam gdzie ten zielony nalot wlazł na nie. Teraz stoi to w miejscu. Ale..... czekam na sodę. Tylko jak bezpiecznie dozować?

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie jakis roztwor i dozuj strzykawka. Po jakims czasie dojdziesz do odpowiedniej dawki.

Ja bym korali nie karmil. To wyglada na nalot bakteryjny, wiec i korale maja co jesc. W koncu karmisz je w czasie kazdego czyszczenia szyb.

Moze z czasem to samo przejdzie?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wygląda jak nalot, lecz ja nie dozuję żadnych bakterii. Jeśli chodzi o karmienie korali to dopiero teraz widzę , że korale rosną i to dość szybko. Wcześniej jak dawałem jedynie bostera raz w tygodniu moje korale raczej głodowały, a przyrosty były mizerne. Rozumiem, że roztwór sody robić z woda RO? Np 1 g sody na litr RO? Pytam bo nigdy tego specyfiku nie dozowałem :) .

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomieszaj z RO. Mysle, ze mozesz rozpuscic wiecej (moze z 10 g). Bedziesz mogl uzywac mniejsze strzykawki.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsypuję od razu do sumpa.Po wsypaniu 1 grama mierzyłem na dzień następny i było dalej-0,dodałem znowu 1 gram i już było wykrywalne.Trzyma się tak ok 2 tyg.Jeśli zaczyna brakować dodaję 1 gram,na razie nie widzę żadnych problemów z dodawaniem pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce widac, o jaki nalot mi chodzi. Prawa strona akwa - na skale:/

dscf2261.jpgw800.png

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.