Skocz do zawartości
Andrzej12345

Plancto z AM

Rekomendowane odpowiedzi

Może banalne pytanie ale czy Plancto AM dozowany w niewielkich ilościach w okolicy Euphylii może mieć na nią zły wpływ? Nie chce się pompować i marnieje z dnia na dzień.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej danych

parometry wody ..........


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM:

PO4=0,25 (wiem że za wysokie ale wczorj załadowałem RowaPhos i zobaczymy)

Salifert:

NH3=0

NO2=0,1

NO3=0

pH=8,3-8,6

Ca=480

kH=9

Mg=1800 ( w wodzie do pdmiany na Preis 1500 - dziwne??)

Miejsce: dno akwa półcień.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwna sprawa ale zerknij czy za dużo na nią nie idzie cyrkulacji u mnie kiedyś z tego powodu

się nie pompowała jak ją postawiłem troszkę z boku było OK ale to nie reguła no i ten magnez

poszukaj w tych dwuch kwestiach rozwiązania może się uda, a podajesz balinga ? może tu problem ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jak podawać Balinga skoro mam zdecydowanie wyższy niż wymagany parametr Mg i dzienie spadający KH. Czy stosować tylko NaHCO3 dla KH i zostawić Mg oraz pozostałe odczynniki?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigwalker dobrze prawi.

Wydaje mi sie, ze wszystkie parametry sa za wysokie poza oczywiscie NO3 - wlasciwie to go nie ma:D. Przy tak wysokim PO4 to niedopuszczalne.

Chyba stosujesz zbyt bogata sol. W akwarium nie ma dla niej "odbiorcow".

Poszukalbym jakiejs "marnej" soli i podmienal tygodniowo z 25% wody. Na koniec zwiekszylbym NO3 i utrzymywal "wykrywalne" zanim PO4 nie spadnie.

Poziom Mg jest w tej chwili zagrazajacy zyciu i zdrowiu zwierzat.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stani i Bikwalker.

Bikwalker - ja nie dozuję Mg a jedynie podmianki.

Właściwie ten wątek powinien się nadawać do podpięcia do wątku Ozim'a - Największe porażki w akwa. Otóż po 2 tygodniach walki z parametrami już mam nieco lepsze wyniki - przede wszystkim PO4 (Salifert - ledwo wykrywalny). Powód porażki - wstyd się przyznać ale njważniejsze że zdefiniowany.

Niestety Mg i Ca w dalszym ciągu wysokie i tak jak prawicie nie do zbicia samoistnie w obecnym stanie. Zastanawiam się wobec tego czy może byłoby dobrym rozwiązaniem po prostu wprowadzić więcej życia (odbiorców)czy też jednak doprowadzić do ustabilizowania sią Mg i Ca na właściwym poziomie i dopiero wtedy wprowadzić dodatkowych mieszkańców.

Gdzieś czytałem o stosunku Mg/Ca przypomnicie jaki ma być??


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbijał Mg poprzez rozcieńczanie czyli podmiana na uboższej soli tak jak pisał Stani, zanim wprowadzisz odbiorców. Z prostej przyczyny, aby odbiorcy konsumowali pierwiastki muszą się dobrze czuć i rosnąć. Wprowadzając je do rozjechanych parametrów nie dosyć że mogą nie wyciągać nic z wody przez stres to jeszcze mogą padać i spaprać pozostałe parametry.

Ten link powinien pomóc w doborze soli do podmian

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDoQFjAB&url=http%3A%2F%2Faquarius.space-blogs.com%2Fblog_file.php%3Fid%3D19116819&ei=lduMUbi7K-LJ4ASTmoH4DQ&usg=AFQjCNEP31FhRbRrsHZgDMeBGZ1V-glYIA&bvm=bv.46340616,d.bGE

Pozdro


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbijał Mg poprzez rozcieńczanie czyli podmiana na uboższej soli tak jak pisał Stani, zanim wprowadzisz odbiorców. Z prostej przyczyny, aby odbiorcy konsumowali pierwiastki muszą się dobrze czuć i rosnąć. Wprowadzając je do rozjechanych parametrów nie dosyć że mogą nie wyciągać nic z wody przez stres to jeszcze mogą padać i spaprać pozostałe parametry.

Ten link powinien pomóc w doborze soli do podmian

http://www.google.pl....46340616,d.bGE

Pozdro

Aleksander. Mamy rok 2013. Tamte posty są z 2009.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie tak to bywa jak człowiek za długo na forum siedzi i przekopuje :rofl:


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.