Skocz do zawartości
kaju666

Małe Morskie Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym założyć sobie w domu akwarium słonowodne.

Wiem że są to duże koszty. A jak wiadomo z kasą krucho.

Ale jak myślicie co jeśli bym założył akwarium około 30 litrów, takie małe.

Ile wtedy by najmniejszym kosztem wyniósł cały zakup razem ze szkłem i wszystkimi potrzebnymi akcesoriami.

Czekam na wsze opinie i rady.

Pozdrawiam

PS:

Akwarium : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=824711891 http://www.allegro.pl/item813063064_akwarium_30_l_proste_wyposazenie_warszawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja w tym zbiorniku pojechałem po naj mniejszych kosztach, no jeszcze można ograniczyć zakup koralii nano którą można zastąpić pompką od filtra słodkowodnego.

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23496 przeczytaj jak masz pytania to wal śmiało.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiej malej solniczki nie jest porazajacy. Jezeli moge cos zasugerowac to troszeczke wiekszy litraz. Po pierwaze problem ze sprzetem do takiej piko rafki, po drugie obsluga, po trzecie co najwazniejsze to warunki dla zwierzat.

Jezeli budzet bardzo ograniczony to najlepiej wszystko wykonac samu. Sprzet kupowac uzywany. Koszt nie wzrosnie o 100% jezeli te 30 litrow zwiekszysz o drugie tyle. Np pompa cyrkulacyjna koralia mini 900L/H spokojnie podejdzie do akwarium 50 litrow.Do 30 litrow mozna tez wykorzystac glowice z filtrow slodkowodnych.ALE jezeli bardzo marzysz o solniczce ktora ma cieszyc oko pamietaj o estetyce.Akwaria z linkow ktore podales wymagaja zmiany oswietlenia, wiec moze lepiej pujsc do lokalnego sklepu i kupic samo szkielko, a pokrywe i oswietlenie zrobic samemu. Wielkosc akwarium dobrac pod wzgledem dlugosci swietlowek jakie chcialbys umiescic w pokrywie. I tu znowu roznica w cenie statecznika i swietlowek nie jest drastyczna.

Nie wiem skad jestes, ale proponuje poszukac kolegow w Twojej okolicy, jezeli wiekowo juz mozesz zapukaj z jakims piwkiem.Napewno pomoga.

W sklepach uwazaj bo nawciskaja Ci ile moga, lub powiedza ze sie nie da.

Forum w pigulce to dzial dla nowicjuszy ktory odpowie Ci na wszystkie "trudne" pytania.

Dzial DIY pomoze w doborze zrobieniu i zamontowaniu sprzetu.

A na targowisku czasami naprawde sa fajne okazje.

Nie znam obecnie wszytkich cen jak do takiego zbiornika, ale mysle ze dla akwarium okolo 50-60 litorow w 500zl to juz chyba przy nowym sprzecie sie zmiescisz.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie znam obecnie wszytkich cen jak do takiego zbiornika, ale mysle ze dla akwarium okolo 50-60 litorow w 500zl to juz chyba przy nowym sprzecie sie zmiescisz." przy nowym mała szansa, że się zmieści... sam filtr RO min. 150zł, skała 175zł, pompka jakaś koralia nano 90zł, szkło ~70zł, to już prawie 500, a jeszcze oświetlenie ok. 120zł, sól 70zł na start, jakiś hydrometr 20zł... Na używanym sprzęcie jest szansa przy dobrym kombinowaniu, że wystarczy te 500zł, ale na nowym ciężko się zmieścić w 500zł, a piszę to ponieważ teraz jestem w trakcie finalizacji baniaka 72l to na bieżąco mniej więcej znam koszty i na 90% nowego sprzętu (miałem za darmo szkło i za 35zł Koralie 1 używaną, a reszta nowy sprzęt) to wydałem już ok. 1 000zł, ale na kilku rzeczach można by ciut oszczędzić, a dojdzie jeszcze koszt żywej skały, ale tu jest spora różnica ponieważ u mnie będzie to ok. 350zł (10kg) :)

Mimo kosztów polecam zacząć kompletować sprzęt do małej solniczki bo kompletowanie sprzętu i składanie tego to jedna z lepszych rzeczy podczas zakładania baniaka, a jeśli chcesz to zrobić tanim kosztem to dojdzie "dreszczyk emocji" związany z szukaniem używanego sprzętu w dobrych cenach :) No i przy stawianiu baniaka po kosztach cierpliwość jest jeszcze ważniejsza bo trzeba czekać, żeby kupić okazyjnie jakiś używany sprzęt.

I nie kupuj tego baniaka z oświetleniem tylko kup samo szkło tak jak kolega Grzegorz radzi to wyjdzie taniej i lepiej... Za sam baniak nie zapłacisz więcej niż 1-1,2zł/litr chyba, że mieszkasz w jakimś bardzo drogim mieście :) I tak samo jak kolega polecę Ci, żebyś od razu startował w jakieś 52l no chyba, że bardzo chcesz mieć takie piko bo Ci się podoba, ale jeśli chodzi o koszty to wal 52l koszt będzie niewiele większy niż 30l, a już sporo większy baniaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze taniej wyjdzie kupujac gotowy, uzywany zbiornik z wyposazeniem od kogos, kto rezygnuje? Wtedy moze nieco wiekszy?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dawno nie kupowalem sprzetu:tongues Spajdi nie bralem pod uwagi skaly, soli tylko sprzet, ale o osmozie to faktycznie zapomnialem. Ale Twoj przyklad to klasyka, czy szkielko male czy duze, na filtr, hydrometr i inne pierdolki kasa idzie. Nawet jak pomyslisz i z sumujesz koszt przesylek to kolejena kasiora do wydania sie zbiera.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to ja dodałem już, żeby kolega był świadomy :clowning No i dokładnie tak jak mówisz pewne rzeczy są niezależne od rozmiaru baniaka i na "pierdoły" idzie sporo kasy, a przesyłki tak samo jak zauważyłeś nie są bez znaczenia szczególnie kiedy budżet niski to każdy grosz się liczy ! Stani też dał dobrą propozycję tylko niekiedy ludzie jak coś likwidują/przenoszą się na większe to przy sprzedaży myślą tylko o zarobku i za używany sprzęt itd. chcą IMHO ciut za dużo (bo chcą prawie jak za nowy...), ale są i tacy, którzy za "psi grosz" porządny sprzęt oddadzą ja tak kupiłem koralie :reading Tak samo jest ze szczepkami korali... jeden odda ładną szczepkę za przysłowiowy czteropak albo dwa, a drugi za "chwast" typu brązowa capnella, albo jakis marny sarcophyton chce jak za zboże tak to już jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc...

Znalazłem takie akwarium i myślę że będzie dobre:

http://www.allegro.pl/item812610785_akwarium_proste_54l_wym_60x30x30cm_4mm.html

Mieszkam w wawie i z browarkiem też nie ma problemu XD

A co do reszty to jakie polecacie akcesoria tzn. jakie do tak małego akwarium. I za czym muszę się rozgladać, po prostu co na początek będzie mi potrzebne aby wpuścić pierwszą rybkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do tego odpieniacz tego typu na początek wystarczy raczej : http://www.allegro.pl/item790841230_nano_skimmer_usun_zbedne_bialka.html z jakąś pompką napowietrzającą z tanich, a w miarę cichych to polecam Sera Air 275 do tego, pompy to np. 2x Koralia Nano, albo 1x Koralia Nano + jakaś głowiczka jeśli ciąć koszty mocniej, grzałka jakaś 50W z termostatem no i oświetlenie na taki zbiornik polecam 2x24W T5 przy wysokości 30cm powinno to fajnie świecić no i do tego musisz do oświetlenia jakąś belkę zrobić i z takiego głównego sprzętu to jest wszystko, a później : sól, hydrometr, termometr i możesz startować :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.