Skocz do zawartości
parman

Test na wapń Salifert. POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z testem na wapń Saliferta, a dokładnie z ostatnim 3 odczynnikiem. Jest napisane, żeby napełnić strzykawkę z nasadką dokładnie 1 ml. Ale po maksymalnym wyciągnięciu tłoczka stzykawka napełnia się do 0,9 ml. I moje pytanie jest takie: kombinować i napełnić dokładnie 1 ml odczynnika (da sie to zrobić) czy to właśnie tłoczek ma być na granicy 1 ml (wówczas w strzykawce jest ok. 0,77-0,78 ml odczynnika). Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłoczek ma bycna granicy 1ml a odczynnika jest mniej - to przez tą końcówkę którą założyłeś na strzykawkę, w instrukcji jest napisane że taka sytuacja jest normalna

:clowning


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Po primo: Czytaj dokładnie instrukcje !!!

Po secundo: Czytaj dokładnie instrukcje !!!

A po trzecie tomiooo już wszystko napisał :clowning

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem. Czyli brak w strzykawce jest niwelowany przez zawartość w końcówce! Ależ człowiek jest głupi :clowning!

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomko

Jak producent nie dba o interes POLSKIEGO klienta to nic nie poradzę. A niemieckiego też nie zamierzam się uczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#222600 parman :

@tomko

Jak producent nie dba o interes POLSKIEGO klienta to nic nie poradzę. A niemieckiego też nie zamierzam się uczyć.

popieram, z tymi instrukcjami saliferta to żenada jest :clowning


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy odczyt dokonywać od razu jak tylko widać zmianę koloru na lekko fioletowy czy dopiero na niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tam już czytałem. napisne jest, że chodzi o zmianę koloru. u mnie najpierw zmienia się na fioletowy, a dopiero jak dam więcej kropel to niebieski. t w końcu który?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@tomko

Jak producent nie dba o interes POLSKIEGO klienta to nic nie poradzę. A niemieckiego też nie zamierzam się uczyć.

bez urazy kolego :reading

może ja w takim razie miałem szczęście i w moim teście miałem polska instrukcję a na dodatek oprócz niemieckiego jeszcze w bardziej cywilizowanym języku czyli po angielsku :clowning

pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na www.petstore.com znalazłem taką instrukcję:

Warning!

Ca-2 reagent is irritating, contains < 2% NaOH. R36/38: Irritating to eyes and skin. S26: In case of contact with eyes, rinse immediately with pleny of water and seek medical advice.

Not for consumption. Keep out of reach of children. If swallowed contact a physician immediately.

Instructions:

1. Add with 2 ml syringe 2 ml of water in the test vial. For a low resolution and more tests per kit add 1 ml instead of 2 ml.

2. Add 1 spoon of Ca-1 (low resolution approx. 1/2 spoon) do not swirl yet.

3. Add 8 drops of Ca-2 to the water in the test vial. and swirl gently for 10 seconds. For low resolution 4 instead of 8 drops.

4. Put the plastic tip firmly on the 1 ml syringe. And draw into the syringe the Ca-3 reagent (ensure that the end of the plastic tip is constantly submersed in the Ca-3 reagent) till the lower end of the black part of the pistion is exactly at the 1.00 ml mark. There will be air present just below the piston. This is the air which was present between the end of the plactic tip and the piston. This will not influence the test result.

5. Add dropwise with the 1 ml syringe the Ca-3 reagent to the water in the test tube. Swirl after each drop a second or two.

Continue with this until color changes from pink-red to a clear blue color.

6. Hold the syringe with the tip facing upward and read the position of the , now the upper end, of the black part of the piston. The syringe has graduations of 0.01 ml. Read the Calcium value from the table or calculate as follows.

ppm Ca = (1 - reading in step 6) x 500

If you have chosen for the lower resolution multiply the calculated result by 2.

Natural sea water contains 400 - 425 ppm calcium. Use salifert`s Coral Calcium for good results.

Calcium Table

Note: If you took 1.5 ml of water in step 1 then multiply the calcium values by 2!

Na czerwono zaznaczyłem, że jest napisane "czysty niebieski".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt robimy po dodaniu ostatniej kropelki, gdy kolor zmieni sie na niebieski a nie po drodze, np: fioletowy itp.

Ma byc niebiansko i juz! :clowning:googleye


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#222665 Stani :

Odczyt robimy po dodaniu ostatniej kropelki, gdy kolor zmieni sie na niebieski a nie po drodze, np: fioletowy itp.

Ma byc niebiansko i juz! :clowning:)

dokładnie, gdy uzyskamy wskazany kolor. nie musi być granatowy, mocny niebieski ale nie fiolet. podobnie jest zresztą z testem saliferta na kh, z niebieskiego najpierw robi sie przezroczysty i po dobrych kilu kroplach nabiera żółtego/pomarańczowego zabarwienia.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych ktorzy sprawdzali instrukcje na mojej stronie : moze rzeczywiscie nie opisalem wszystkiego az tak dosłownie, ale jest w punkcie 5 "Kontynuuj tak dlugo, aż kolor próbki zmieni się z różowo-czerwonego na niebieski."

wic piszac ze wazny jest moment zmiany koloru nie chodzilo o zmiane z czerwonego na jakis inny , tylko o moment osiagniecia niebieskiego.

nie wiem jaka jest definicja "pure blue color", tym bardziej, ze odczyty tych pomiarow sa czasami uzaleznione od oswietlenia w pomieszczeniu, od tego na jakim tle ktos obserwuje probke, etc etc.

ale podejrzewam, ze chodzi o to jak to napisal @stani , ze ma sie stac po prostu niebieski. w tym momencie robisz odczyt.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.