Skocz do zawartości
ona

Proszę o podpowiedzi , dziękuję.

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałam się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum.

Moją przygodę z akwarium morskim mam zamiar dopiero zacząć.

Od dawna fascynuje mnie ten żywy obraz i mogłabym wpatrywać się w niego cały dzień. Co działa na mnie niezwykle uspokajająco.

Od strony technicznej , nie znam się na akwarium morskim.Pomyślałam , że wykonanie takiego akwarium zlecę profesjonalnej firmie.

Czy ktoś mógłby polecić mi firmę w Warszawie , która specjalizuje się w zakładaniu akwarium morskiego? i , która nie zedrze ze mnie zbyt dużo , widząc, ze mało co kumam na temat tych wszystkich urządzeń , jak odpieniacze , filtr RO itp., pompy.

Akwariumm byłoby 200 litrowe. Jednocześnie chciałabym je maxymalnie zautomatyzować , żeby moja praca przy tym akwarium wiązała się głownie z dolaniem wody , zakropleniem witaminek , nakarmieniu zwierząt. Chciałabym sprzęt dobry , ale nie najdroższy.

Akwarium planuje zabudować w konstrukcji z płyt kg, aczkolwiek byłoby widoczne z 3 stron.

Na jaki całościowy koszt powinnam się przygotować , przy takich założeniach.? 5-6 tyś? czy to będzie mało?

Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Aga


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zlecisz to firmie ktora zalozy awkarium oraz zrobic cala jego zabudowe i wykonczenie to te 5-6tys moze byc mało...


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-6 tyś to robocizna raczej dobrej firmy.Poczytaj te forum bardzo dokładnie,przy okazji może znajdzie się w sąsiedztwie jakiś doświadczony morszczak i sama sobie pomału zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj byl temat prawie identyczny. Tez zalozony przez kobiete i tez o firme chodzilo i o warszawe :clowning Wojna z tego wyszla powazna :reading


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam tego tematu,ale jak wyżej napisałem "Poczytaj te forum bardzo dokładnie" Tak więc do działu nowicjuszy zapraszamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#223057 inmar :

Nie pamiętam tego tematu,ale jak wyżej napisałem "Poczytaj te forum bardzo dokładnie" Tak więc do działu nowicjuszy zapraszamy.

Oczywiście czytać będę , i wiem do czego służą filtry, Ro czy odpieniacze.

Jednak samo poczytanie nic nie da , bo do założenia potrzebne są umiejętności techniczne. Trzeba wiedzieć , gdzie to umieścić , z czym połączyć itp. Ktoś musiałby mi to poskręcać. Nie ukrywam , że dla mnie to czarna magia.

#223054 inmar :

5-6 tyś to robocizna raczej dobrej firmy.

5-6 tyś to sama robocizna firmy? , czyli rozumiem , że do tego musiałabym mieć drugie tyle na sprzęt+ skała, korale i ryby?

Dobrze myślę?


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cena jeśli byś zamówiła dobrą firmę do postawienia zbiornika,pewnie w cenie by było poprowadzenie na starcie tego baniaka.Cena podana jest na oko bo nie wiem ile dokładnie to kosztuje.Profesionale firmy stawiając zbiornik korzystają raczej z markowego sprzętu więc jeszcze drożej to by wyszło.

Naprawdę postawienie samemu baniaka nie jest takie straszne.Poszukaj morszczaka w sąsiectwie który pomoże,pokaże swój.Ja tak zaczynałem,teraz ja staram się pomagać innym choć dalej to forum czytam i uczę się.Proponuję NIC nie kupować dopóki się nie posiądzie podstawowej wiedzy,nawet sprzętu,aby uniknąć wymieniania go na inny bo nie będzie pasował.Proponuję uzupełnić skąd jesteś,prędzej ci ktoś może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie tyle na sprzęt i trzecie tyle na życie oczywiście zakładając że nie bedzie to akwarium np. 50L tylko większe


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr RO i DI 300 do 500 zł

sól 20 kg ok. 200 zł

2 pompy cyrkulacyjne od 150 do 2500 w przypadku (2 tunze 6055 z multikontrolerem)

zbiornik z sumpem, stelaż, obicie stelaża, hydraulika ok. 1500 zł

pompa główna ok. 250zł

lampa od 1000 do 2000 zł

odpieniacz 500-1500

grzałka 70 zł

automatyczna dolewka 150-350 zł

żywa skała ok. 1800 zł

piasek koralowy- żywy piach ok 300 zł

listwy, przewody, czasówki itp duperele ok. 300 zł

testy, salimetr, ok. 300 zł

jeśli więcej samoobsługi zbiornika to sterownik profilux (z odpowiednimi modułami i sondami) z systemem pomiaru zasolenia i automatyką do uzupełniania RO i automatyczną podmianą, czyli sonda zasolenia, pompy perystaltyczne - ok. 3500 zł

ewentualnie balling do uzupełniania Ca, Mg , czyli moduł pomp do profiluxa chyba z 1200 zł

zależnie od opcji będzie duży skok cenowy w dół lub w górę

Według mnie przy dużych wymaganiach sprzętowych przy wykonaniu całego zlecenia przez firmę wraz z zakupem żywej skały i wprowadzeniem zwierząt można się znaleźć w okolicy 18000-20000 zł.

Przy dużo skromniejszym wykonaniu bez automatyzacji i kompletując samodzielnie ok. 6000 zł lub taniej korzystając z pomocy zaawansowanego forumowicza ze swoich okolic i kupując okazyjnie używany sprzęt.

P.S.

Tak, czy inaczej, jeśli zdecydujesz się na firmę to skonsultuj projekt z nami na forum.

Zauważyłem, że nie zawsze sprzęt jest skonfigurowany optymalnie i potem dochodzą koszty wymian sprzętu na inny po nabraniu doświadczenia.

Z jednej strony firma nie chce wpakować się w g.wno proponując słaby sprzęt, z drugiej nie będzie chciała stracić na wejściu klienta więc oscyluje na granicy dobrego wyboru, a niższej ceny, nie zawsze z korzyścią dla ciebie, czy tocenowo, czy sprzętowo.

Dość to zawiłe, ale po kilku latach i kilku zbiornikach oraz wielu dyskusjach na forum ma się większą świadomość i wiedzę i wybór jest nieco prostszy.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje 170L+sump postawiłem za ok 3000zł ze skałą, szafką i oświetleniem, przy czym 90% sprzętu był kupione jako używany i jak najwięcej starałem się zrobić sam. Cena 5000-6000 za zbiornik 200L to przy samodzielnym składaniu może sie uda wyrzeźbić, ale firma policzy znacznie więcej. Kiedyś był podobny wątek,i pojawiała sie kwota ok 50zł za litr wody, rachunek jest prosty.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Rahem koszt wykonania takiego zbiornika przez profesjonalna firmę to 15000-20000zł. W warszawie jest kilka bardzo dobrych firm świadczących takie usługi, na forum nie będę żadnej doradzać ani odradzać bo nie wypada.

Najlepiej rozejrzeć się, wyguglać i poprosić o konsultacje oraz wycenę to nic nie kosztuje. Po wycenie i konsultacji popatrzyć na ceny w necie i wybrać najlepszą ofertę, wcale nie znaczy najtańszą.

5-6000zł na 200. w auto to nawet robiąc samemu dość skromnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.