Skocz do zawartości
adam1203

JBL EasyTest 5 in 1

Rekomendowane odpowiedzi

nie znam tych testów wiec pytam, a skoro pytam to znaczy że niemam zdania o testach.

Napisałem jedycnie że "JBL raczej cieszy się dobrą opinią więc chyba aż takiego g... nie wypysciliby na rynek.... "

spewnością sa osoby które kupiły te testy i bardzo możliwe że wyniki porównywały z innymi markowymi testami...

Sprawdzałeś może??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Adam,nie sprawdzałem.

Podobnie przed zakupem BK nie sprawdzałem jak pieni miniflotor...


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duze ryzyko dla zlotej rybki:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z JBL uzywalem tylko testu na Ca+Mg i nawet calego nie zuzylem, bo ciagle pokazywal wartosc mg na poziomie ok 1120, mimo ciaglego wlewania TechM do akwarium.

Wiec jesli test '2w1' nie jest nic warty to tym bardziej 5w1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność testów paskowych jest żałosna. Odchylenie pH o dwie pełne jednostki to norma, inne parametry to loteria. Co Ci da test, który pokaże pH 8, jak może to być 7,1 albo 8,9?? Można sobie nimi wodę na herbatę sprawdzić ;)

U nas pomiar pH to zakres 8-8.5, dKH 8-12, NO2 0-0,1 mg, NO3 0-20mg, itepeidetede, czyli sporo węższy niż takich pasków. A tu masz zakresy tych pasków:

pH (w zakresie 5.5-9.0),

twardość ogólna GH (0-50 GTH),

twardość węglanowa KH (w zakresie 0-40 GCH ),

azotyny NO2 (w zakresie 0-20mg/l),

azotany NO3 (w zakresie 0-200mg/l).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam testy Saliferta i właśnie się kończą ;) a zanim ich nie będzie chce kupić coś innego i w miarę porównywalnego.

W przeciągu ostatnich miesięcy wyzbyłem się kasy więc zaczynam szukać oszczędności...

A co powiecie o testach ZOOLTEKu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są zdecydowanie najgorsze... ogólnie to strata pieniędzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej przez jakiś czas nie robić testów,niż samemu się oszukiwać.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale mój zbiornik był zalany (w wiekszości używaną wodą i skałą)ok 1,5 miesiąca temu i musiałem już tam przenieść zwierzaki więc wole wiedzieć co się tam dzieje tym bardziej że od glonów jest zielono jak na boisku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś robiłem porównanie tego testu z kropelkowymi róznych firm (4) i jedyne do czego się nadaje paskowy to do pokazania czy jest NO2 lub NO3 czy go nie ma ;) Jego poziom ( jak się okaże , że jednak jest ) należy już badać innym testem ;) pH - zanizone o 2-3 działki, KH i GH - loteria ...

Swoją droga testy kropelkowe do NO3 - każdy pokazał inaczej - testowałem Saliferta, JBL, Sera i Zoolek-a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale robiąc testy jakimś g...i na ich podstawie dozując chemię,marobisz większego bałagamu w zbiorniku niż jest.

Piszesz ,że zużyłeś już całe testy Salifertra,więc pewnie znasz mniej więcej zapotrzebowanie baniaka na suplementy .


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie dozuję chemii, zbiornik "dojrzewa", zwierzaki wołają o suplementy a ja nie wiem kiedy zacząć coś podawać, (narazie NO3 zmienia sie jak chce i kiedy chce, PO4 wysokie i ogólnie jest meksyk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup przynajmniej dwa testy na Kh i Ca,jak zbiornik dojrzewa to i tak nie powinieneś dozować żadnej organiki.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lemon ja dla porownania robilem testy na Ca i NO3 salifertem i te sama wode zoolekiem. wyniki identyczne jesli chodzi o no3, zas CA zooleka zaniza o 10mg jesli sie wymiesza po kolei skladniki, albo pokazuje taki wynik zgodny z salifertem gdy sie zmiesza wszystkie na koncu (ala salifert). salifert jest 2 razy wiekszy i 2 razy drozszy od zooleka, ale polecam SALIFERTA bo jest wygodniejszy w uzyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to już z nimi bywa... kiedyś porównywałem np. KH - Salifertem, JBL i ZOOLEKIEM i paskowym JBL... Sali wskazywał 7,9 - jbl 6, ZOOLEK 12 a paskowy w sumie nie wiadomo ile...

NO3 wszystkie wskazywały tak samo na 0... ale na PO4 sie przejechałem niby ZOOLEK wskazywał 0 a inne lekkie kolorki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 miesiacach nie potrzebujesz nic dozowac. Akwarium dojrzewa i codziennie ma inna wode. Jak Cie korci, to podmieniaj co tydzien 10% wody i posluchaj Bigwalkera, krory dosc humorystycznie sobie z Toba pogadal.

Moglbys ewentualnie popatrzec na Tropic Marin, ale ogolnie uwaza sie, ze miedzy tymi dwoma testami jest zbyt mala roznica w cenie, zeby rezygnowac z Saliferta.

Inne popularne i nieco tansze testy nie beda Ci potrzebne. JBL jest renomowana firma w akwarystyce slodkowodnej, ale za bardzo nie moge sobie przypomniec ich produktu dobrego dla naszego hobby. Takich renomowanych firm jest wiecej.

Wchodzisz z tym hobby na wyzsza akwarystyczna polke i za to placisz. Oto nasze motto w obecnym kryzysie, a inni chetnie nas doja. No i dobra, kazdy chce zyc.

Pozdrawiam serdecznie


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.