Skocz do zawartości
Pavilon

[112]Nano rafka - Pavilon

Rekomendowane odpowiedzi

@ Pavilon co lejesz i ile do akwarium?

Co ile podmiana i ile l?

Naprawde fajny baniak:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukabana

Panelu jeszcze nie mam, dla tego zdjęcia robię ucięte z prawej strony aby nie było widać odpieniacza...

Ciapek

Leje samo RO 2-3 razy dziennie hehe :)

Podmiana co 3 tygodnie 10L

Pozdrawiam


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304025 Pavilon :

Witam :)

W akwa lekka zmiana. Mianowicie doszła jedna skałka na razie tylko jedna dojdą jeszcze dwie mniejsze jak będzie dostawa...

Ostatnio padł też mandaryn pomimo tego iż jadł na moich oczach :)

Nie dziwie mu sie, na jego miejscu też wybrałbym zgon niż 112l.

Proponuje nastepnym razem ostrożniej dobierać obsade by zwierzaki sie nie męczyły.

Nie zawsze warto dobierać ryby po wielkosci.

Proponowalbym np: babke cinctus była by bardziej adekwatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage

już nie przesadzaj, że 112l dla jednego mandaryna to za mało... Minimalna wielkość dla tej ryby to 60l, jest to ryba spokojna i wolna... Nie musi mieć 300l aby umieć się rozpędzić tak jak pokolce :) a to, że padł to już inna sprawa a nie wielkość akwarium.


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku na finałach Primus Inter Pares było nawet pytanie, czy mandaryn może żyć w zbiorniku o pojemności 80l , odpowiedź była, że tak i coś tam z żywieniem, że mimo wszystko trudna w utrzymaniu rybka. Wsio, moim zdaniem Ben_sage przesadzasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#304641 Pavilon :

Ben_sage

już nie przesadzaj, że 112l dla jednego mandaryna to za mało... Minimalna wielkość dla tej ryby to 60l, jest to ryba spokojna i wolna... Nie musi mieć 300l aby umieć się rozpędzić tak jak pokolce :) a to, że padł to już inna sprawa a nie wielkość akwarium.

Wolna jest owszem :)

300 litrowym baniakiem nie dajemy tylko przestrzeni, ale budujemy im środowisko z wiekszymi możliwościami i dajemy zbiornik w ktorym łatwiej zachowac pewne parametry.Pamiętajmy że informacje podane na stronach internetowych nie do końca są zgodne z wymaganiami ryb.

Ps.

Ostatnio padło pytanie czy zebrasoma może zyć w 160l i ktoś swierdził ze tak zyć bedzie, zgodze się....

Pamiętajmy ze nie zawsze trafia sie równie silny osobnik to jest jak z ludzmi jeden mocny drugi słaby,warto wziąść poprawke jest duzo ladnych babek ale mandaryn najladniejszy....

Było naprawde dużo o mandarynie i co drugi post to problem z rybka,trudna na chlopki rozum majac 112l w zyciu bym sie nie pchał.

Zeby nie robic off topa to powiem ze bardzo ladne akwarium jak na 112l.

Szacunek za aklimatyzacje w taki sposób jak na zdjeciach mimo to proste zwierzaki a jednak.

Lubie podejscie coś ladnego niskim kosztem czyli brak wypasu a jakoś rosnie - podobnie jak u mnie.:)

Sporo niusa bylo dalej..... Majac takiego odpieniacza i hqi nie myslaleś zeby coś glębszego wziąć?

Jak patrze na swoja 160 zle mi sie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage taa, może 1000L jeszcze postaw żeby trzymać madaryna, uwalasz się do każdego jak tylko się da.

A Ten madaryn mógł równie paść, ze względów genetycznych, lub zatruć się czymś co było w pokarmie etc.

Jego madaryn przyjmował mrożonki jadł, a więc to raczej nie był problem z pokarmem.

Jak na 112L to nie miał też tak dużej konkurenci co do koryta jak w np 500l.

Odpuść już z tymi litrażami bo sam jesteś w błędzie i tylko powielasz slogany jakie usłyszałeś od kogoś.

Według twego toku myślenia ryby nie mają racji bytu a akwarium , bo dlaczego niby można trzymać błazenka w 50L czy tma nawet 500, skoro w oceanie na 1 błazenka przypadają miliardy litrów....

LiZaRd

Tak było pytanie, ale z tego co ja pamiętam o ile się tez nie myślę to dotyczyło jakiegoś innego madaryna a nie wspaniałego.

Co samego akwarium to super kolorki, mnie urzekły te błękitne grzybki, masz może jakieś dokładniejsze foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji zaobserwowalem :) ze ci co maja najmniej gallonow polecaja mandaryny :)

Polecam ci Joanne Skrzypecką literature (bedziesz miał prawdziwą przygode morską) wtedy twoje rady będą bardziej wiarygodne dla mlodych morszczaków.

Nie odpowiem ci na posta niżej bo to strata mojego wolnego czasu.

Pw Pavilon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie uważam, że 10l tez nada się dla pokolca czy mandaryna. ale te twoje przeliczniki są zbyt sztywne i o to mi chodzi. Jakieś normy trzeba zachować, racja, ale kurde bez przesady....

Tyle.

Masz ochotę dalej się pokłócić to zapraszam na PW :) :)

nie warto zaśmiecać tego wątku twoimi teoriami

jak dla mnie EOT.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widzialem jak wyglada Mandaryn trzymany w akwarium 100l, sama skóra i kości.Oczywiscie niedlógo potem rybka zdechła .


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wstawiam aktualne foto po podmiance.

dsc02536qu.jpg

i chciał bym się jeszcze zapytać w sprawie panelu zewnętrznego. Chcę dać projekt to szklarza ale wolę jeszcze go zamieścić tutaj :

http://img716.imageshack.us/img716/3654/skanuj0001gv.jpg

co do wymiarów: szerokości i długości to takie już zostaną bo nie mam miejsca na więcej... Proszę tylko o opinie czy przegrody są ok...

Pompę obiegową jaką tam planuję to New Jet 1000 lub 1700 ??


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik chyba czytanie ze zrozumieniem sie kłania a definicje słowa ,,zewnetrzny'' mozna znalesc w google :/

Ps.Fajny zbiornik


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie doczytałem ale dla mnie panel zawsze był i będzie "w akwarium" no mniejsza o większe... :)

Rozumiem, że będziesz akwa rozklejał??

Jak na moje oko, to dziwacznie będzie to wyglądać szczególnie pierwsza ściana - tak jakbyś miał tło do połowy wysokości...

Tą pierwszą ścianę co ma 25cm podniósłbym aż do 40, a w niej zrobił wycięcie (cięcie wodą) na grzebień i gitara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki chcesz utrzymywać poziom wody w komorze pompy obiegowej? Jezeli bedzie niższy niz 20cm to ten bubble stop nic nie da. Ostatnia szybke wkleił bym na wysokosci max 15cm


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże Tofik wróć się jeszcze do podstawówki haha :) albo zobacz jak inni użytkownicy mają zrobiony panel ZEWNĘTRZNY !

Ryzio:

Tak też właśnie myśleliśmy z spajdi'm ile tam dać cm... W komorze pompy obiegowej jest mi raczej obojętne jaka ma być wysokość wody. Ważne aby w komorze odpieniacza było 25cm...

A pompa ? 1000L/h wystarczy aby pociągnąć ten panel czy lepiej kupić z "zapasem" ?

Pzdr.


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 l/h powinno wystarczyć w sumie wysokość podnoszenia jest niewielka 40cm a o ile dobrze pamiętam to ten odpieniacz stożkowy masz na pompie tez coś kolo 1000l/h wiec powinno być ok.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium i bardzo ciekawy wątek. Oświetlenie masz magiczne :]

Mam pytanie. Pokazywałeś jedną fotkę gdzie świeciłem tylko świetlówkami, w tym zestawie była AM reef white 10k czy 15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

Było to 10K


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pavilon,przez jakis czas mialem taki zewnetrzny panel,na tej samej wysokosci co akwa i rownierz tej samej wysokoci sam panel,dwu komorowy polaczony za pomoca URURKI z zaworkiem ,pompa obiegowa to byla aquabee up 1000,w pelni zdalo to egzamin,pienidlo stozkowe od sebastka,ja zawsze tam poziom ustalalem na 13cm wys,bez tego zaworku ciezko byloby utrzymac ten staly poziom,pozdrawiam grzegorz

p.s.kurcze mam ten sam litrarz,twoje akwa jest naprawde piekne,swiatelko kolorystyka zwalaz nog,szczere gratki :kapelusz,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Długo się nie odzywałem z braku czasu... I tym samym z braku czasu akwarium umarło. Wszystkie spsy sie posypały, euphylia, krewety padły. Dzisiaj zrobiłem testy które kupiłem już jakiś czas temu ale jak zastałem akwa z martwymi spsami to mi się trochę odechciało. Czas się wziąć za akwarium porządnie i zwracam się do was o pomoc.

KH - 6.4

Mg - ponad 1500

NO3 - nie wiem jak mam patrzeć z góry czy z boku ? ale coś ok 25...

PO4 - albo źle zrobiłem albo mam 0 co może też być przyczyną padnięcia WSZYSTKICH spsów...

pH- 8,2

Ca - ponad 500

Czekam na odpowiedź jak te parametry poprawić. Jutro robię podmiankę 30-40L świeżej solanki.

Aha jeszcze jedna informacja odpieniacz nie chodzi już dość długo odkąd spsy zaczęły padać... Jak podwyższyć PO4 ?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.