Skocz do zawartości
gilmorm

Lampa uv potrzebna czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc jestem tutaj nowy wlasnie zakladam swoia pierwsza solanke.Zbiornik mam juz w domu Read Sea 130MAX.Zastanawiam sie czy lampa UV bedzie potrzebna


Akwarium JuwelTrigon 350l ,sump 100l,pompa obiegowa Eheim 1260,oswietlenie TMC 3x 1000HD reef whit, 3x600 reef white,odpieniacz tunze 9410,cyrkulacja koralia 6 x 2 sztuki, Komputer Aquatronica z listwa zasilajaca+Ph, Density,Calcium reactor Tmc 600,Tunze osmolator

Sol -dd H2O ocean pro.Dodatki do wody Salifert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. IMO praktycznie nie potrzebna. Stosuje się czasami UV ale w walce z patogenami, kiedy masz już dojżały zbiornik i np. rybki zaczęły chorować. Kiedyś stosowałem UV ale nic to kompletnie nie dało. Co miało paść to padło itd...

Już prędzej przydałby się ozonizator podłączony do odpieniacza, żeby wytłuć co trzeba i wylać z odpieniacza.

Ja bym najpierw zmierzył poziom ORP. Jeśli jest niski, można się bawić z oczyszczaniem, ale jeśli wysoki, to zbędny zabieg... Tak myślę...

Może inni koledzy się wypowiedzą. Ja w każdym razie jestem przeciwny UVce.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację UV żadko się stosuje tylko przy chorobach natomiast ja używam ozonatora ale żadko

go stosuje to kwestia wysokości redox normalnie woda morska ma redox w granicach 500 my staramy się

utrzymać w granicach 350 - 450 ale widziałem baniaki gdzie było 250 i było też OK


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, u mnie w 30L jak mam ORP=290 to jestem wniebowzięty! ;) ;) W większych zbiornikach jest to dużo prostrze ;)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mufti

Jak już napisałem że 290 to nie jest tak źle


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziekuje ;) i rezygnuje z uv:)


Akwarium JuwelTrigon 350l ,sump 100l,pompa obiegowa Eheim 1260,oswietlenie TMC 3x 1000HD reef whit, 3x600 reef white,odpieniacz tunze 9410,cyrkulacja koralia 6 x 2 sztuki, Komputer Aquatronica z listwa zasilajaca+Ph, Density,Calcium reactor Tmc 600,Tunze osmolator

Sol -dd H2O ocean pro.Dodatki do wody Salifert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja od zawsze w akwarium miałem uv i ozon i dobrze na tym wychudzę-tylko uv 36 watów w zwyz-jak cos sie pozniej wydarzy to twdy lament itd.nigdy czlowiek nie wie czy czegos nie przywlecze z nowa ryba,koralem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.