Skocz do zawartości
smoki

Zwierzaki w zbiorniku

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku minęło. Korale rosną jak dzikie. Kraby i ślimaczki mają się dobrze więc zaczynam wpuszczać pływające i biegające zwierzaki.

Pytania mam dwa.

Czy mogę łączyć różne gatunki krewetek? Konkretnie krewetki czyszczące i te żarówiasto-czerwone?

Dumam nad babką i mandarynem. Czy oba te zwierzaki mogą być czy decydować się na jedno z nich? Czy mandaryn skoro żywi się drobnymi skorupiakami będzie jadł tabuny młodych ślimaczków, które rodzą się w moim zbiorniku?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haj Sexi ;)

Asiu czy pisząc " żarówiasto-czerwone" masz na myśli Lysmata debelius ?

Nie ma przeszkód żeby były w jednym zbiorniku. Jest jedno ale, debeliusy to płochliwe krewetki i widzę je u siebie tak samo często jak wundermani ;)

Co do rybek.

Obie mogą być, tylko pamiętaj że babka potrafi wyskoczyć (jak w życiu) poza akfa.... i może Cię w nich wkurzać że przesiewają piasek - plując na korale na przykład. (oczywiście nie wszystkie przesiewają)

Mandaryn to piękna rybka tylko wybredna. Ja miałem dwa w swojej karierze morszczaka. Pierwszy padł mi po 3 tygodniach - nie wiem czemu. Teraz mam drugiego i ma się świetnie. Poluje na drobne "robaczki" w LR - ale czy wyżywi się ślimaczkami ? HGW ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lysmata debelius miałam na mysli. Mówisz że jak chce ją oglądać to trzeba trzymać w sumpie? ;)

Babkę wolałabym spokojną bo mam trochę LPS wrażliwych na przysypanie piaskiem. Młodszy syn sobie zażyczył. 5 latek a już w babkach gustuje ;)

Możesz jakąś doradzić żeby była odpowiednio leniwa? Najbardziej TA albo TA mu się podoba


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może coś też koledzy doradzą bo ja z babkami to mało miałem do czynienia ;)

Ja mam taką BABUNIĘ

Jest spokojna, jest żółta wiec ładnie ją widać, coś tam troszkę kopie w piasku, ale bez szaleństw.

Jest ulubienicą mojego synka, bo zawsze jest widoczna i w miarę wolna ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#223916 SkoczekPL :

Wiesz, może coś też koledzy doradzą bo ja z babkami to mało miałem do czynienia ;)

Ja mam taką BABUNIĘ

Jest spokojna, jest żółta wiec ładnie ją widać, coś tam troszkę kopie w piasku, ale bez szaleństw.

Jest ulubienicą mojego synka, bo zawsze jest widoczna i w miarę wolna ;)

Ładna babcia (mówisz, że ta nazwa bezpieczniejsza w rodzinie?).

Może jeszcze ktoś doradzi jakąś babeczkę, która nie wywołuje zbyt wielu burz i zadym - piaskowych oczywiście ;)


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajna ta żółta jak bede za 2 miesiące zasiedlał zbiornik to o niej pomyśle. Ale na tym reeflex pisze że 300l akwa i w większości ryb tak pisze ja mam 112l i z tego wychodzi, że żadnej ryby nie moge tam mieć ;)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debeliusy kup co najmniej dwie.Jak miałem jedną to wychodziła tylko na karmienie.Gdy dokupiłem jej koleżankę to dopiero wtedy można je było oglądać.Mam je w obu zbiornikach po dwie sztuki, i z tego co widzę w 73l są cały czas na widoku a w większym zbiorniku są płochliwe.Sądzę że przy twojej pojemności ideałem są trzy sztuki.Śmiało możesz łączyć je z innymi krewetkami.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinctus jest fajny , ale dracula czad jak sie trafi dobrana z krewetką to super zestaw wtedy , jakiś czas temu ganialiśmy z kolegą w erybce taki zestaw , bo się uparł na niego , śmiechu masa z tego była . Niewiarygodne ile ta parka miała porytych korytarzy w piachu. Dwóch rosłych chłopów skapitulowało przed 3 cm rybką i jej przyboczną krewetką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#224015 Konrad :

Cinctus jest fajny , ale dracula czad jak sie trafi dobrana z krewetką to super zestaw wtedy , jakiś czas temu ganialiśmy z kolegą w erybce taki zestaw , bo się uparł na niego , śmiechu masa z tego była . Niewiarygodne ile ta parka miała porytych korytarzy w piachu. Dwóch rosłych chłopów skapitulowało przed 3 cm rybką i jej przyboczną krewetką ;)

Ja właśnie ostatnio nabyłem taki zestawik właśnie z e-rybki - super sprawa, bardzo sympatyczna parka i śmieszna w swoim zachowaniu, krewcia działa jak spychacz, a moja babka przesiewa piasek. Co do latających kawałków to przez pierwsze 2-3 dni było tego trochę bo krewcia szalała, teraz już jest ok. Przygotuj się tylko na zmianę aranżacji w akwa bo ci krewetka wydmy wykopie ;)

fotka moich ulubieńców ;)

paral.jpg

PozdrT:waving


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super parka. Przejrzę ofertę erybki ;)


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.