Skocz do zawartości
habol

Poddaje się pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

Po 4 miesięcznej walce, podnosze białą chorągiew ręce mi opadają może koledzy i koleżanki pomogą. Na piasku i tylko piasku pojawiający sie żółto brązowy syf nie ruszany robiący się ciemno zielony, a nawet powiedziałbym czarno bruntny wieczorem to blednie i jest tego niej. Jak próbowałem z tym walczyć:

-wymiana prefiltrów i żywicy (było 005 jest 000)

-lanie bakterii

-cały czas używam węgla

-wymiana świetlówek (obecnie świeci 2xATI special + 2xblau blue 1xaqua medic blue)

Jeśli chodzi o parametry to wygląda to tak:

Ph-8

Kh-9

No2-0

No3-0

Ca-440

Mg-1470

Wspomnę jeszcze że jakieś miesiąc temu wywaliłem ceramike co korzystnie wpłynęło na korale bo w końcu gołym okiem widać przyrosty, ale problem syfu na piasku został.

A tak to wygląda

2604-syf.jpg

2604-syf2.jpg

2604-syf3.jpg


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz tam jakieś zwierzaki kopiące?

Jak gróba jest warstwa piachu i jak dlugo działa w baniaku?

Wpływ na to może mieć też jednoczesna zmiana wszystkich świetlówek na nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kopiących są 4 ślimaki 3xNetricia 1xBabilonia

Warstwa średnio 3cm

Świetlówki zmieniałem po 2 co 2 tyg. z tym że ten syf był już przed zmianą świetlówek


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim nie kupilbym babki, zeby to przesiewala, mieszalbym ten piach reka. Jednoczesnie podnioslbym NO3 na 1 Mg/l.

Pewnie beda inne zdania, ale ja bym tak postapil.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babka, rozgwiazda piaskowa i tak jak Stani pisze przemieszać ręka

Lanie bakteri w ustabilizowanym baniaku zakluca ruwnowage

Cierpliwości habol, nieraz takie sytuacje trwają rok :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz kilka razy miąchałem i mechanicznie to zbierałem, ale powraca. Jeżeli babka i rozgwiazda pomoże to w najbliższym czasie kupie.


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie lac do akwa..siagac odmulaczem cały syf z dna .Moze jakis trefny piasek kupiłes ??A moze cos przedobrzyłes ?? np.lanie jakis bakteri ?? ,lub innych polepszaczach?? Nic reka nie mieszaj ...Sciagaj syf z dna ..za wszelką cene..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracać będzie i nawet uv na to nie pomaga. Dziś przed 17ta zczyściłem całe dno a teraz nie widać że coś robiłem ;)

Moge ci wysłać troche caulerpy i refugium sobie sprawisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona

Lac to lalem mikroelementy Tropic Marine no i mikroelementy Ballinga od tygodnia zaprzestałem

zako

rfugium mam ;) caulerpe tez:) ale dzieki


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#223952 habol :

Witam Forumowiczów,

Wspomnę jeszcze że jakieś miesiąc temu wywaliłem ceramike co korzystnie wpłynęło na korale bo w końcu gołym okiem widać przyrosty, ale problem syfu na piasku został.

Z ciekawości zapytam, mierzysz REDOX jak tak to jaki masz ?

I napisz co nie tak było z ceramiką i skąd ją miałeś.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#223962 habol :

piona

Lac to lalem mikroelementy Tropic Marine no i mikroelementy Ballinga od tygodnia zaprzestałem

zako

rfugium mam ;) caulerpe tez:) ale dzieki

...To masz odp. na swojego posta . Moim zdaniem PRZELAŁES ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

habol w dopisku nic nie napisałeś że masz więc zaproponowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to i udało mi się to usunąć tak:

-wyłączyłem odpieniacz na 48h

-wlałem bakterie Microbe-Lift (te śmierdzące) połowę opakowania 118 ml (mam objętościowo taki sam zbiornik 225 l.)

(po tygodniu dodawałem 10 ml co tydzień)

-po 48 h uruchomiłem odpieniacz na mokrą pianę (wywalał sporo syfu)

-nie podmieniałem wody przez 3 tygodnie

Po 3 tygodniach zniknęło to i dino i nie pojawia się po podmianach ale mam teraz bryopsis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REDOXU nie mierze

Jeśli chodz o ceramike to była Balonowa teraz stoi na balkonie i go zdobi ;) co nie tak było z ceramiką hmm.., napewno największym problemem była cyrkulacja w rzaden sposób nie można było tego omieść (zabudowa komina) mnóstwo syfu który się jej czepiał i nie chciał puścić. Kawałki gałązek, drewienek odpadających od ceramiki brązowych o dł. 3-4cm znalazłem 3 szt. Ceramika była pokryta wapiennymi tylko w górnej partii reszta wyglądała tak jak pred włożeniem. Po wyjęciu wszystko ruszyło gołym okiem można bylo stwierdzić że wszystko budzi się do życia, nawet moja żona to stwierdziła. Powiedziała dosłownie "Napisz na tym forum, że w końcu wszystko rośnie i że ta ceramika to pieniądze wyrzucone w błoto" a dalej nie będe pisał bo padło sporo niecenzuralnych słów:)


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, u mnie zadziałało wywalenie piasku.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pierwszym morskim miałem też tak samo, apogeum nastąpiło po dołożeniu Fiji Purple, cyjano + to świństwo....... i pomogło to co koledze Silverowi czyli piasek out.

Piasek miałem od kolegi używany.. może coś z nim było nie halo, nie wiem. Teraz mam nowy piasek i jest wszytko OK.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić baniaka bez piachu. Piasek brałem nowy.


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sobie nie wyobrazam bez piasku;)wywal ten, kup nowy i od razu babke do przekopywania, zeby syf nie zdążył sie "zagnieździc";)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo, tylko - cyjano to czy dino? Też tylko na piasku, w dodatku - tylko z przodu - natomiast za skałą, mimo podobnego oświetlenia i cyrkulacji, już nie ma... Podsumujmy, bo ryję w poszukiwaniu metody walki też już od jakichś 3 tygodni i wersji jest tyle, co radzących ;)

A. Ściągać

B. Nie ściągać

A. Mieszać

B. Nie mieszać

A. Lać "coś"

B. Nic nie lać

A. Wywalić piasek

B. Nie wywalać piasku

A. Zaciemniać

B. Nie zaciemniać

A. Podmieniać wodę

B. Nie podmieniać wody

A. Wziąć węgiel (sobie, hehe...) i czekać

B. Walczyć

I co biedny nowicjusz ma zrobić? ;) Kołomyja... (mam ślimaki piaskowe i rozgwiazdę, ryją jak się patrzy i nic...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, powagi troche!!! cemu nikt nie kazal zdjac wegla? po co ten wegiel? wegiel wyciaga z wody to co dobre tez, i nie daje sie dobrze rozwinac florze bakteryjnej, i cyjano ma dobre warunki do zycia.

@zak pisze, ze UV nawet nie pomaga - nie dziwie sie, bo to tylko powoduje dojrzewanie od nowa.

w moim przypadku cyjano, ktoro mialem przez pierwse 2 miechy istnienia baniaka zeszlo, gdy dolalem microbe lift nite out. wtedy tez no3 zeszlo z 5mg na zero. piasek mam czysty caly czas, mimo ze karmie 4 kostki dziennie na 250L.

u mnie to wygladalo tak (praktyka):

B. Nie ściągać

B. Nie mieszać

A. Lać "coś" - microbe lift nite out

B. Nie wywalać piasku

B. Nie zaciemniać

B. Nie podmieniać wody

A. Wziąć węgiel (sobie, hehe...) i czekać

i piasek BIALY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wywal te świetlówki blau blue ja miałem to samo wystarczyło iż założyłem ati blue plus po problemie te świetlówki świecą na fioletowo glony rosną na nich jak na drożdżach!!!!

Naprawdę miałem to samo...

#223952 habol :

Witam Forumowiczów,

Po 4 miesięcznej walce, podnosze białą chorągiew ręce mi opadają może koledzy i koleżanki pomogą. Na piasku i tylko piasku pojawiający sie żółto brązowy syf nie ruszany robiący się ciemno zielony, a nawet powiedziałbym czarno bruntny wieczorem to blednie i jest tego niej. Jak próbowałem z tym walczyć:

-wymiana prefiltrów i żywicy (było 005 jest 000)

-lanie bakterii

-cały czas używam węgla

-wymiana świetlówek (obecnie świeci 2xATI special + 2xblau blue 1xaqua medic blue)

Jeśli chodzi o parametry to wygląda to tak:

Ph-8

Kh-9

No2-0

No3-0

Ca-440

Mg-1470

Wspomnę jeszcze że jakieś miesiąc temu wywaliłem ceramike co korzystnie wpłynęło na korale bo w końcu gołym okiem widać przyrosty, ale problem syfu na piasku został.

A tak to wygląda

2604-syf.jpg

2604-syf2.jpg

2604-syf3.jpg


Akwarium CUBE 45x45x45 91 l

Sump ok 30l

Lampa Giessman Teszla

Odpieniacz Deltec 1350

Blau 4000 plus NW 1600

Pompa Obiegowa Tunze

Automatyczna dolewka Blau

Chłodzenie 4 chińskie wiatraki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kolego wywal te świetlówki blau blue ja miałem to samo wystarczyło iż założyłem ati blue plus po problemie te świetlówki świecą na fioletowo glony rosną na nich jak na drożdżach!!!!

Naprawdę miałem to samo..." ciekawe cała erybka w Zabrzu ma baniaki na świetlówkach blau włącznie z głównym pokazowym baniakiem i wyglądają naprawdę dobrze jak na sklep... Co do tej wypowiedzi o węglu to też raczej tak nie jest są dziesiątki baniaków które chodzą na węglu (stosowanym ciągle bądź cyklicznie) i są to nie byle jakie baniaki prowadzone przez ludzi którzy swoimi baniakami coś prezentują.

Myślę, że sprawa nie jest taka prosta jak się niektórym wydaje, spróbuj samemu wprowadzać jakieś zmiany w baniaku z tego co koledzy wyżej napisali i obserwuj co będzie przynosić jakikolwiek efekt jeśli nie będzie efektu spróbuj czegoś innego niestety akwarystyka ogólnie (nie tylko morska) to dziedzina gdzie wpływ na efekt ma MNÓSTWO czynników i ten sam objaw u kilku osób mogą powodować inne rzeczy i to co u jednego pomogło u innego nic nie da... Wiem jak walczyłem z glonami w słodkim baniaku taty i nigdzie w internecie nie było gotowego przepisu co zrobić, żeby je zlikwidować, ale metodą prób i błędów udało się je ograniczyć do akceptowalnego poziomu , dlatego radzę Ci próbować i czekać ;)

Powiedz jeszcze czy piasek miałeś od początku w zbiorniku ? Tzn. wsadziłeś LR i od razu piasek ? Czy po jakimś czasie ? Jeśli był od samego początku mogło się w nim dużo nazbierać ze skały syfu i może już być ciężko coś z nim zrobić i lepiej by było go odessać i wsypać świeży tak jak koledzy poradzili...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z mieszania doświadczenie już mam, bo próbowałem. Odpieniek na mokro i piasek mieszany, wywaliło tego gówna na piachu 3x więcej, zaczęło triumfalny pochód zaraz po podmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniana dostarczyles pozywki dla tego g...,nie powinno sie tez podawac w tym czasie zadnej organiki,ABC itp.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.