Skocz do zawartości
habol

Poddaje się pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile można wstrzymać się z podmianą przy minimalnej obsadzie i idealnych parametrach? (nic dodatkowego nie podaję, tylko trochę żarcia błaznom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koniecznie RO+DI czy napewno wszystko ok.

Podmiany wody co tydzień 10% na dobrej soli .

Odsysaj ten nalot przed kazda podmianą.

Nie podawaj żadnych mikroelementów i aminokwasów , zwłaszcza jodu i strontu.

Wegiel jak najbardziej wskazany .Bakterie również mozesz podawać.

Jeszcze pozostaje kwestia cyrkulacji , czy jest wystarczająca , czy piasek jest dostatecznie dotleniany aby bakterie mogły w nim zyć.

Proponuje dokupic Coral Snow KZ to pomoże usunąc wszelkie toksyny a jednoczesnie pokarm dla cjano.

Jesli te zabiegi wprowadzisz napewno za 3-4 tyg bedzie czysto , bez nalotu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrniew - to ogólnie, czy do któregoś z nas z problemem? U mnie RO+Di ideał, tak więc teraz Ty trochę zaprzeczasz niektórym wcześniejszym poradom (podmiana czy nie, dodawanie bakterii czy nie...), i znowu mętlik ;)

PS. Piasek w cyrkulacji jest tak dotleniany, że mi się przesypuje po dnie i muszę raz na 2-3 dni przesypywać z powrotem, bo się szkło pokazuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, u mnie dino i cyjano po podmianach aż dostawało skrzydeł. przez to swiństwo padł mandarn, bo skała była cała pokryta.

Jak odeszło moim oczom ukazał się las...... aiptasii


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiło się kilka wersji więc nich każdy kto ma takie problemy wypróbuje jeden sposób a potem go opisze

Ja powiem tak:

od 2tyg po przeprowadzce nie robiłem podmian

wyłącze UV, wywale gęgiel i nie będe nic lał oprucz dozowania wapna a za równy tydz zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to przez ceramike,mialem to samo :con Wyłącz wszystkie pompy i usuń ten piasek za pomocą węża,przy okazji wodę podmienisz.Mi pomogły podmiany wody i odpieniacz chodził non stop na suchej pianie.Żadnych witaminek i innej suplementacji nie dawaj.Jak masz możliwość to wata i dwa razy dziennie ją czyść dobrze pod kranem.Rybkom mozesz dawać tak samo jak dawałeś papu ale o połowe mniej.Co do węgla to nie wiem ja nie dawałem.Na pewno nie usuniesz piasku za pierwszym razem zresztą miałoby to negatywne skutki więc musisz rozłożyć to na raty tak co trzy dni.Kopaczy do sumpa,pompy z dala od piasku żeby to coś z ceramiki nie wlazło na skały.W szczęściu i nie szczęściu to co złe z ceramiki jest w piasku,mi wlazło w sakały i były obrośnięte glonam jak baranie ....


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu pozdrawiam każdy z ponad 100 baniaków dobrze działających na BALONOWEJ ceramice ;)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z tym świństwem od kilku miesięcy, próbowałem już wszystkiego, teraz czekam aż zadziała natura


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem tu nowy i dopiero niedawno założyłem solniczkę, ale miałem ten sam problem. Po około 3 tygodniach od zalania pojawiły się takie same glony. Sprawę załatwiła rozgwiazda piaskowa, po 2 dniach nie było śladu po tych glonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co wiem to cała E-rybka faktycznie ma świetlówki blaua ale świetlówki typowo niebieskie a nie świecące na ,,fioletowo'' czyli Blau Blue bo Blau również posiada taki model...Osobiście również posiadam lampę Blaua i w oryginale są świetlówki typowo filetowe dlatego piszę, iż również dopadł mnie taki sam problem jak kolegę, jednak po wymianie świetlówek wszystko ustąpiło!!!

#223989 spajdi :

"Kolego wywal te świetlówki blau blue ja miałem to samo wystarczyło iż założyłem ati blue plus po problemie te świetlówki świecą na fioletowo glony rosną na nich jak na drożdżach!!!!

Naprawdę miałem to samo..." ciekawe cała erybka w Zabrzu ma baniaki na świetlówkach blau włącznie z głównym pokazowym baniakiem i wyglądają naprawdę dobrze jak na sklep... Co do tej wypowiedzi o węglu to też raczej tak nie jest są dziesiątki baniaków które chodzą na węglu (stosowanym ciągle bądź cyklicznie) i są to nie byle jakie baniaki prowadzone przez ludzi którzy swoimi baniakami coś prezentują.

Myślę, że sprawa nie jest taka prosta jak się niektórym wydaje, spróbuj samemu wprowadzać jakieś zmiany w baniaku z tego co koledzy wyżej napisali i obserwuj co będzie przynosić jakikolwiek efekt jeśli nie będzie efektu spróbuj czegoś innego niestety akwarystyka ogólnie (nie tylko morska) to dziedzina gdzie wpływ na efekt ma MNÓSTWO czynników i ten sam objaw u kilku osób mogą powodować inne rzeczy i to co u jednego pomogło u innego nic nie da... Wiem jak walczyłem z glonami w słodkim baniaku taty i nigdzie w internecie nie było gotowego przepisu co zrobić, żeby je zlikwidować, ale metodą prób i błędów udało się je ograniczyć do akceptowalnego poziomu , dlatego radzę Ci próbować i czekać ;)

Powiedz jeszcze czy piasek miałeś od początku w zbiorniku ? Tzn. wsadziłeś LR i od razu piasek ? Czy po jakimś czasie ? Jeśli był od samego początku mogło się w nim dużo nazbierać ze skały syfu i może już być ciężko coś z nim zrobić i lepiej by było go odessać i wsypać świeży tak jak koledzy poradzili...;)


Akwarium CUBE 45x45x45 91 l

Sump ok 30l

Lampa Giessman Teszla

Odpieniacz Deltec 1350

Blau 4000 plus NW 1600

Pompa Obiegowa Tunze

Automatyczna dolewka Blau

Chłodzenie 4 chińskie wiatraki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.