Skocz do zawartości
szaman

100x50x50 czy 100(długość)x50(szerokość)x40(wysokość)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Lepsze akwa niższe (lepsze doświetlenie), a szersze (głębia obrazu ;-) ? Jaki sump do takich baniaków? Czy 1x150W lampa, czy 2x70W? Jaki odpieniacz? Jaka pompa główna? Apel do posiadaczy podobnych baniaków z prośbą o opinię i rady (z niektórymi już korespondowałem a propos panela ;-) ale przemyślałem i będzie (jak będzie ;-) z sumpem. Baniak będzie stał krótszym bokiem do ściany i będzie do oglądania z trzech stron - taka ścianka działowa w nowym mieszkaniu ;-) I jeszcze jeden apel - czy któryś z Klubowiczów na forum jest z Wrocławia? Chciałbym pogadać z kimś osobiście, zobaczyć i zarazić się nieodwołalnie na morską chorobę ;-))

Pozdrawiam wszystkich

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę obejrzeć przeeeeeeeepiękny zbiornik Tomka Rusiniaka

Myślę(po tym, jak mnie `zjechali`:( jak tylko wspomniałem o 70W HQI), że nie ma sensu ładować się w 2x70.

Stopięćdziesiątka oświetla równomiernie 100cm, a przy 50cm wysokości wystarczy nawet dla SPS`ów

Odpieniacz-kwestia finansów, Weipro jest tani, ale nie wszyscy go chwalą.

Pompa - myślę że OR3500 powinna być dobra.

pozdr


Show Must Go On... mlv87@interia.pl Browar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, po rozmowach z Przemkiem z UmUma zmieniłem wymiary baniaka. Aby samoróbka HQI 1x150W z halopaka 1000W lepiej oświetlała baniak, akwarium będzie miało wymiary 80x60x45(wysokość). Da to 216L brutto, czyli do 200L wody w systemie baniak-sump.


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym zrobił 50 wysokie, mam podobny 80x47x46h. i żałuję że nie dałem 50h , chciał bym też 60 szerokie ale to nie było możliwe :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.