Skocz do zawartości
Kośmid

Przemeblowanie skały...

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Jestem na etacie usuwania resztek żwirku bo chce zastąpic go piaskiem.

Jeśli chce go usunac całego to musze wyciągnac skałe i odessac reszte i wpadłem na pomysł żeby zmienic nieco ułożenie skał i mam kilka pytań:

1. Jak długo może byc skała na sucho ? Będę ją pryskał wodą hehe, gdzie niegdzie porośnięta Xenia.

2. Czy jak odessam żwirek to moga dac odrazu piasek czy najpierw skałe ?

Tutaj troche pojemizuje bo tak, moge dac piasek na dno i na to skałe wten skała nie będzie bezpośrednio działac na

dolną szybe zbiornika i wtedy moge zrezygnowac ze styropianu co mam go na dnie aczkolwiek widziałem gdzieś indziej, że najpierw skałe się daje a potem zasypuje piaskiem i wtedy piasek nie tworzy równej warstwy na powierzchni a chodzi mi o zastosowanie DSB

Więc jak z tym ? Najpierw piasek czy skała ?

3. Ryby spróbuje wyłowic żeby sie nie stresowały za bardzo...

4. Czy na bokach akwarium światło tak samo mocno 'świeci' jak na środku zbiornika ??


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1.) Przykryj gazetami i polej woda. Moze tak stac owinieta w mokre gazety spokojnie ladnych kilka godzin.

Ad2.) Wedle uznania. Absolutnie nic sie nie stanie w obu przypadkach.

Ad3.) Chyba wiekszy stres to ganianie je siatka ;)

Ad4.) To oczywiste, ze zalezy od sodzaju i sposobu oswietlania zbiornika.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Skała bez korali może spokojnie stać bez wody nawet cały dzień a te z koralami zamocz w misce bądz wiadrze

ad2. Najpierw skała potem piach (była na ten temat dyskusja na forum)

ad3. Ryby zostaw w spokoju, nic im nie będzie

ad4. W twoim przypadku boki powinny być doświetlone ale dla pewności zrób zdjęcie z odległości i zobacz jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Korali nie mam dużo ale zmieszcze coś we wiadrze OK zanotowano

2. a czemu najpierw skała ? ;) jakiś link moge prosic, nie mam czasu szukac :/

3. OK

4. Zdjęcie zrobic i Wam pokazac ?

dodaje 5 pytanie:

Jak grubą warstwe piasku nasypac ??

W sumpie mam DSB coś >10kg około 12cm a w akwarium ile ??


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiara a nie masz zadnego pojemnika zeby wsadzisc ta skale i zalac trochu woda zamiast tak kombinowac. Nawet jakisc plastikowy kosz na brudna bielizne, gruba folia i po problemie.

Przyszla mi do glowy jeszcze jedna mysl odnosnie gazety. Czy gazeta namoczona w solance nie pusci toksycznego tuszu i farb?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad2. bo jeśli jakiś zwierzak zacznie kopać pod skałą ona zacznie się przesówać

ad4. fotke zrób dla siebie i oceń czy całość jest ładnie oświetlona

ad5. minimum 2cm

Grzegorz Dyzma tusz bądz toner zastosowany do produkcji gazet jest zapiekany termicznie i nie zatruje wody

Nie spotkałem się z metoda owijania skały w mokre gazety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam już idee, spoko skałce nic nie będzie...

Od początku 2007 skałke miałem na żwirku i hmm, delikatnie osuneła się faktycznie ;) ale bardzo mało...zobaczymy.

Dno minimum 2cm to jakieś 7,2litra piasku potrzeba, mam chyba więcej piasku więc będzie nieco wyższe 'dno' OK ;)

No cóż to chyba wszystko... jakiś wielkich manewrów nie przeprowadze z przemeblowaniem bo mam wąskie akwarium ( 40cm ) ale zmiana jak będzie. Może dwie kolumny po samo lustro wody...zobaczymy jeszcze.

DZIĘKI chłopaki ;)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lionfish dobrze wiedzieć, dzieki ;)

Kosiara czekamy na fotki przed i po ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie będzie ;) nie mam czym sie chwalic ;)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ciągłych zmianach baniaka na coraz to większy nie mam czym sie pochwalić ale zawsze wstawie te fotki

wiec nie peniaj, nikt śmiać się nię będzie :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra druga wymówka :D

mam cyfrówke i tak słabe zdjecia wychodza, ze szkoda gadac :clowning:D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.