Skocz do zawartości
Cetus

Nowicjusz z AP600

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie uruchomiłem AP600 na solance i działa mi to tak. Jako że jestem nowicjusz to nawet nie wiem czy działa dobrze czy źle. Ta piana zaczęła mi prawie wychodzić za zewnątrz więc otworzyłem zawór wylotu wody i zaczęła odpadać. Często przewija się w postach sucha piana i mokra piana.

1) Czy ktoś mógłby wyjaśnić jak się je robi tym odpieniaczem?

2) Prawdopodobnie we wtorek kupię skałę, czy do tego czasu mam włączać odpieniacz? Na jaką pianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piany to Ci nie pomogę, mimo, iż mam APF to ciagle mam wrażenie, że on żyje swoim zyciem.

Odpieniacza do czasu włożenia skały nie włączaj bo nie ma po co;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na pół godziny włączyłem. Piana nawet nie dochodzi do tego gwintu co się kubek przykręca. Jakby miał co pienić to piana byłaby większa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie mial co pienic to piana bedzie solidniejsza. Jesli nie, to pomoze podniesienie poziomu wody w sumpie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymknij zawór na wylocie z odpieniacza, w ten sposób podniesiesz poziom wody w kolumnie odpieniacza i uzyskasz bardziej "mokrą" pianę, ale póki co zostaw tak jak jest czyli na sucho, nie wyłaczaj go, nie czyść, i do absolutnego minimum ogranicz wkładanie łap do wody, po każdym takim szperaniu odpieniacz "siada".

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#224173 Stani :

Jak bedzie mial co pienic to piana bedzie solidniejsza. Jesli nie, to pomoze podniesienie poziomu wody w sumpie.

Poziomem wody w sumpie to niewiele poprawisz (wodę podaje pompa, albo zrzut). Co do ustawienia to wstrzymaj się z regulacją, jak włożysz skałę to dopiero się zacznie zabawa.

Reguluj poziom wody za pomocą zaworu na wylocie (jeżeli nie masz to zamontuj) powietrze zostaw rozkręcone na maksa. Na wlocie powietrza możesz zastosować tłumik od Skiby będzie o _wiele_ ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest już zrobione: tłumik założony, zawór na wylocie otwarty, powietrze rozkręcone i pompa na wlocie podaje 600 litrów na godzinę wg zaleceń producenta.

Przez hałas będę zmuszony do wyłączania go na noc. Czy jak sobie popracuje parę godzi w dzień to zrobi swoje zadanie? Niby jest przewymiarowany do moich 160 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki hałas? Jeśli hałasuje to coś jest nie halo, AP600 czy APF600 z dobrym tłumikiem jest praktycznie niesłyszalny...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.