Skocz do zawartości
Cetus

Czy grzałka jest potrzebna?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy w ogóle muszę mieć włączoną grzałkę? Bez niej termometr w wodzie pokazuje 24 stopnie. W pomieszczeniu mam 23. Przed posoleniem zbiornika włączyłem grzałkę ustawiając ją na 27 stopni i po kilku godzinach termometr tyle pokazywał. Cztery godziny temu wyłączyłem grzałkę i teraz 26 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja grzałka włącza się zwykle w nocy na jakiś czas. Mam ustawione 26 stopni.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie temp. bez grzałki nad ranem, przed włączeniem lamp.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grzałka musi być.Będzie zimniej bo np. kaloryfer padnie i temperatura też.Poza tym pozwoli utrzymać stałą temperaturę bez skoków.Pytanie trochę mnie zdziwiło.W morskim temperatura powinna ok. 25 st.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że potrzebna, ja np mam 2 grzałki, Jager jest w sumpie ustawiona na 25.5 stopnia i ma dosć wolny zapłon, a druga ostatnio dodana Tetra jest w zbiorniku ustawiona na grzałce 25.5 i podpięta pod termoregulator Thermostab TS-500 Dual na temp 24.9 stponia, i przynajmniej mam pewność, że jak jedna padnie to druga i tak będzie dogrzewała, a zrobiłem to po akcji w październiku jak temperatura spadała w nocy do 22,8 nie wiem jakim cudem ale spadła, teraz mam nadzieję że nie będzie takiej sytuacji, no chyba że padną obie naraz, mało prawdopodobne ale... tak czy siak w nocy mam 25 stopni a w dzień 25,3 - 25,5 to chyba w miarę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że jak najbardziej TAK. Pozwoli to utrzymać większą stabilność temperaturową w ciągu doby i zabezpieczy w razie jakiejś awarii ogrzewania jak już kolega wyżej zauważył. Poza tym zależy kto jaką ma temperaturę w mieszkaniu mi spada nawet do 18-17 stopni kiedy już jest zimno, a jeszcze nie ma sezonu grzewczego dlatego grzałka u mnie to konieczność.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.