Skocz do zawartości
JODLA

DI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się was poradzić odnośnie filtra RO, w chwili obecnej mam trzy komory + membrana, trzeci zbiornik to DI o bardzo małej pojemności, wchodzi tam trochę mniej niż 1L żywicy i wydaje mi się, że to trochę mało, bo w bardzo szybkim czasie po wymianie około 2-3 miesięcy zaczynają się pojawiać okrzemki i wirki, więc postanowiłem zrobić dodatkowy zbiornik na żywicę, do którego wejdzie 5L wkładu oczywiście podłączony za membraną w związku z tym zostanie mi jedna komora pusta, czy to dobry pomysł żeby przełączyć tą trzecią komorę przed membranę i włożyć do niej dodatkowy filtr na przykład węglowy albo jakiś Inny. Jeszcze jedno pytanie czy spotkaliście się z inną żywica niż MB20, bo w UK nie spotkałem się z takim symbolem jest tylko napisane, że żywica i to wszystko, czy są może jakieś inne, które mogą zaszkodzić albo nie działać tak jak tego oczekujemy, większość sprzedawców na Ebayu czy w innych sklepach sprzedaje to do zbiorników z paletkami. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj konfiguracji

-5 mikronów

-węgiel

-1 mikron

-membrana

-DI

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, po przeglądnięciu wielu sklepów internetowych i wysłaniu kilkunastu wiadomości z zapytaniem, jaka to żywica, którą sprzedają 99% odpowiedziała, że to MB400, więc mam pytanie do znawców tematu, bo ja niestety nie mam o tym pojęcia, czy żywica o takim symbolu nadaje się do DI i co to oznacza czy ta MB400 ma mniejszą sprawność filtracji od MB20? Może koledzy mieszkający w UK podpowiedzą mi gdzie kupić MB20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MB400 jest lepsza o wiele od MB20

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#225906 slawomirdyl :

MB400 jest lepsza o wiele od MB20

pozdrawiam

A ja slyszalem ze na odwrot.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, wielkie dzięki właśnie o to mi chodziło żeby ktoś mi wyjaśnił, która lepsza.

No panowie zróbcie mi jeszcze większego młyna w głowie niż mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem że MB20 jest lepsza


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peniek

może masz rację sam stosuję MB20 ale właśnie parę dni temu spotkałem gościa który robi systemy uzdatniania wody dla browarów rozmawiałem sporo na ten temat tak jak Ty sugerowałem że jest odwrotnie on upierał sie przy swoim, może fajnie że ten posst wynikną bo sam chciałem zadać to pytanie na forum. Niby lepiej oczyszcza wodę.

Ale czy to lepsze dla nas ??

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno znalazłem coś na ten temat w jakimś starym wątku, że ktoś chciał kupić w jakimś sklepie żywicę, ale na stanie mieli bodajże tylko MB200 i doradzili mu zaczekać na MB20, bo jest lepsza Niewinem czy to nie w sklepie Przemka, ale nie mogę w tej chwili odnaleźć tego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek

Faktycznie masz rację okazuje się że MB20 starcza na dłużej co oczywiście idzie z opłacalnością dla nas a w browarach

regenerują i powstaje MB400 dla nich to też biznes po co mają kupować nową jak mogą zregenerować starą.

Wniosek:

Znowu nam do piwa dodają lurę a nie źródlaną wodę z gór jak to mamy w reklamach.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te zywice nie roznia sie tylko proporcja kationitow i anionitów? I w pewnych zastosowaniach, albo nawet przy obecnosci pewnych zanieczyszczen w wodzie wodociagowej moze sie lepiej sprawdzac jedna albo druga (czyli dzialac dluzej)?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego Ro jak już ledwo leciała woda i TDS pokazywał 1 to wymieniłem prefiltry i własnie zywicę Di,jaka to jest to nie wiem bo taka była w moim sklepie akwarystycznym.teraz woda pięknie leci ciurkiem,ale TDS pokazuje 3.Gość w sklepie powiedział,że są różne żywice,które pochłaniają różne zanieczyszczenia i ta własnie jego nie wszystko wybiera.

Nie wiem co mam zrobić,wymienić na inną czy dołożyć jeszcze jeden pojemnik z zywicą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby jeszcze bardziej zakręcić to ja słyszłaem że obie żywice to to samo, oznaczenia biorą się od różnych producentów, a to ze MB20 jest wydajniejsza świadczy tylko o jej wyższej jakości, oznaczenie nie ma tu nic do rzeczy. Trzeba by do Skiby podbic bo chyba on to kiedyś pisał, no chyba że mnie pamięć zawodzi...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest temat o żywicy i fotki, które wklejał Rafał.

@jodła, moja osmoza "orginalnie" miała taki skład węgiel + filtr + membrana + garstka żywicy w trzecim pojemniku.

bardzo szybko, poprzekładałam "kabelki" i mam dokładnie jak zaproponował Seb :)

#224365 seb :

Spróbuj konfiguracji

-5 mikronów

-węgiel

-1 mikron

-membrana

-DI

...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nika- ten wątek, który poleciłaś wiele wyjaśnił, zostaje tylko pytanie, którą wybrać.

Żeby niebyło łatwo to dodam, że żywicę, którą ja kupiłem kilka razy była dwu kolorowa granulki były jasno złote zmieszane z bardzo ciemno brązowymi, co bardzo ją odróżnia od zdjęć, które wkleił Thcskib

578-dsc_3252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam MB-20 Rohm&Haas. mam po RO 2l filtr zasypany tą własnie żywicą, i zmieniam ją co 2000 - 2500 l, niezależnie czy na TDS jest 0.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie MB-20 po ok 1 000 L TDS polazał 0.01


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdyl, u mnie po 2000 l przez MB-20 Rohm&Haas, TDS pokazuje niezmienie 0. i tak wymieniam wtedy żywicę + wkłady . po RO pokazuje 006, a w kranie 236

dane sprzed chwili :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226011 nika :

@slawomirdyl, u mnie po 2000 l przez MB-20 Rohm&Haas, TDS pokazuje niezmienie 0. i tak wymieniam wtedy żywicę + wkłady . po RO pokazuje 006, a w kranie 236

dane sprzed chwili :)

czyli Rohm&Haas się opłaca następnym razem, jak to zawsze bywa mądry polak po szkodzie tzn. "zaoszczędziłem"

kupiłem tanią :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nmar,jesli po zywicy pokazuje ci TDS 03-to COS JEST NIE TAK!!!!!,albo masz walnieta membrane ,badz uszczelka ktora powinna byc na denku wkladu z zywica ,jest juz felerna i przepuszcza czesc wody po membranie nie do konca oczyszczonej,mozna albo wymienic caly wklad[koszt 14pln],badz na dno kubka pod zywica wlozyc kawalek zwinietego w "kolko" wezyka od napowietrzania,byl juz kiedys watek o tym na forum,sam wlasnie kiedys mialem z tym powazny problem,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak koledzy radzili trzecią komorę gdzie była wcześniej żywica podłączyłem w szereg z dwoma pierwszymi przed membraną i teraz jest 5-mikronów, węgiel, 1-mikron, membrana i DI o pojemności około 2,5L własnej roboty. Dwie fotki do oceny czy będzie ze mnie jakiś majsterkowicz czy nie.578-dsc_3349.jpg578-dsc_3350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.