Skocz do zawartości
domat

Czym naj lepiej ściągać kożuch z powierzchni wody?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie na powierzchni wody w moim 25l zbiorniku tworzy się taki jak by kożuch wygląda to tak:

dsc00503ok.jpg

Jak to naj lepiej ściągać? niestety mam kaskade bez skimmera.

Pozdrawiam


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pompę cyrkulacyjną tak, aby dmuchała na lustro wody. Problem powinien sam zniknąć.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,

jak nie masz przelewu, sumpa, kaskady etc. to dmuchanie na wodę nie pomoże :clowning dopóki nie ustawiłem odpowiednio przepływu w skimmerze i kaskadzie też miałem problem. teraz już czyściutko.

do likwidacji filmu kup sobie włókninę filtracyjną a jeszcze lepiej watę, ulep placek wielkości ręki i do dzieła - w ten sposób raz na 2-3 dni usuniesz wszystko.

pozdr


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jak nic nie masz to poloz na wodzie reczniczki papierowe i od razu wyjmuj, az do zadawalajacego skutku.:clowning


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kaskadę w której mam włożony odpieniacz zywa skale itp. wyglada to tak;

4178-hpim0976.jpg

Zalezy mi na jakimś trwalym efekcie tzn aby ten syf sam się ściągał a nie trzeba było co chwilkę czyścić powierzchni wody.

Co radzicie? Dołożyć coś do kaskady czy może zamontować jakąś małą pompkę od filtra ktora będzie dmuchała na powierzchnię wody? a może jakieś inne rozwiązanie?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie urządzenie sprawdzające się wyśmienicie, co kilku użytkowników z forum stwierdziło u siebie między innymi kolega smk , nazywa się

Fluval - Surface Skimmer

firmy Hagen, wpisz nazwę w google i znajdziesz sklep z ceną 37 zł.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a tymczasowo nie ma jakiegoś tańszego rozwiazania?(możne być również DIY) spłukałem sie obecnie z kasy z powodu walki z dino, i kupilem pare zwierząt. Wyraźnie widać że przez ten kożuch dociera duzo mniej swiatla do koralowców gdyż znacznie się wydłużyły.

Może pomogło by wstawienie małej pompki od filtra dmuchającej na powierzchnię wody?

Prosił bym o pomysły.

Pozdrawiam,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc kaskadę masz ale bez skimmera, więc pompka tu nic nie pomoże :clowning

Zawsze możesz kupić chińską kaskadę HBL na allegro - skimmer w zestawie.

Ja mam 701 i wszystko gra. Tak czy owak bez skimmera się nie obejdzie.

DIY będzie problem bo to musi jakoś wyglądać chyba, że na estetyce Ci nie zależy więc

z jakiś rurek akwariowych za pare blaszek może coś wystrugasz. Powodzenia.

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z jakiejś buteleczki plastikowej po lekach albo innej o średnicy 5-10 cm odetnij denko i zrób na krawędziach grzebień, żeby woda się przelewała do środka, ale bez rybek. W nakrętce tej butelki wytnij otwór i wciśnij w niego wąż (może wkleić na silikon? ), który podłączysz do rury zasysającej kaskady. Buteleczka musi być zanurzona tak, żeby woda przelewałą się przez grzebień do środka. Musisz buteleczkę, czy jakiś pojemnik unieruchomić w lekkim zanurzeniu i doświadczalnie złapać równowagę przelewania z wydajnością kaskady. W kaskadzie musiałbyś mieć włókninę, czy watę filtracyjną, żeby to nie trafiało do wody.

W oryginale ten fluval jest ruchomy i podnosi się i opada ze zmianą poziomu wody w zbiorniku.

Swoją drogą to te 37 zł zachęca do nie kombinowania tylko zdania się na firmowe wykonanie, bo czasem przy takich duperelach prowizorka może okazać się droższa od firmówki.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a ile to miejsca zajmuje? bo skale mam dosunieta do tylniej szyby akwarium tak ze prawie wchodzila tam ta rurka od kaskady.

A możne bardziej opłacalne by by było kupno naj mniejszej możliwej kaskady ze skimmerem? hmmm przemyśle sprawę i coś wybiorę bo w tej mojej kaskadzie nie bardzo mam juz miejsce aby wlorzyc włukninę, a może ten film sam zniknie? i czy może on jakoś szkodzić zbiornikowi tzn musze sie śpieszyć ze zrobieniem tego?

Pozdrawiam


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItajcie,

Tak sobie myślałem i myślałem i coś tam wymyśliłem:)

A mianowicie, w kaskadzie nie mam za bardzo miejsca aby dokładać gąbki, a jak by zrobić tak że zamontować np taki http://allegro.pl/item850479721_profesjonalny_filtr_wewnetrzny_200l_deszczownia.html filtr wewnątrz zbiornika do góry nogami tak aby przez te nacięcia na dole filtra przelewała się woda z powierzchni wody?

Pozdrawiam


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten filtr moze pracowac do gory nogami to to jest wlasnie takie rozwiazanie o jakim napisal rah.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a jak to jest z możliwościa pracy filtra do góry nogami? nie każdy może pracować w takim położeniu?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,niestety mam ten sam problem ... odwrócony filtr może zasysać Ci powietrze podczas gdy woda będzie zmieniała poziom. Tak więc wydaje mi się że będzie głośno :cursin

czy film powierzchniowy oprócz psucia estetyki wpływa negatywnie na nasze akwarium - zaburzona wymiana gazowa ?

Pozdrawiam


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wlasnie do jednego z zoologicznych i usłyszałem że filtr wewnetrzny jeśli bedzie pracował do góry nogami bedzie sie bardzo szybko zużywać:) czy to prawda czy to niewiedza Pana sprzedającego?

Moge również załatwić od kumpla filtr kubełkowy do słodkowodnego, tylko jak zrobić aby on zasysał wode z powierzchni wody?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas kombinujesz jak koń pod górę :)

- odwrotny filtr - będzie charczeć powietrzem i będzie się zużywać

- kubełek i tak musisz podłączyć pod jakiś skimmerek - może być DIY - ale i tak jakiś musi być

albo zamów u mikołaja Tunze nano cleaner, albo po prostu tak jak koledzy wałkują daj troszkę wyżej cyrkulację.

teraz zbierz raz na jakiś czas papierem lub watą.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wal pompe w powierzchnie i to najlepsza metoda. A dobrze beltanej falami powierzchni nic sie nie odklada.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no naj lepiej byłoby dla mnie walnąć pompę dmuchającą w powierzchnie tylko ktoś się wypowiadał że jeśli nie ma przelewu to nic to nie da:>? a ja niestety mam tylko kaskadę aquael fzn-2(o ile dobrze pamiętam) i koralie nano.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domat, jeśli u ciebie krucho z gotówką to odpuść temat na miesiąc, uzbieraj te 37 zł na urządzenie, które ci proponowałem i które jest skuteczne i sprawdzone i za miesiąc kup je sobie. Odpuść wszelkie kombinacje, weź sobie oczyszczaj powierzchnię papierowymi ręcznikami, jak Stani wcześniej proponował i nie kombinuj, bo w konsekwencji wydasz więcej. Wielokrotnie się na tym sparzyłem, że chciałem taniej, a potem zmieniałem i ostatecznie wychodziło drożej.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domat, jeśli u ciebie krucho z gotówką to odpuść temat na miesiąc, uzbieraj te 37 zł na urządzenie, które ci proponowałem i które jest skuteczne i sprawdzone i za miesiąc kup je sobie. Odpuść wszelkie kombinacje, weź sobie oczyszczaj powierzchnię papierowymi ręcznikami, jak Stani wcześniej proponował i nie kombinuj, bo w konsekwencji wydasz więcej. Wielokrotnie się na tym sparzyłem, że chciałem taniej, a potem zmieniałem i ostatecznie wychodziło drożej.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn wiesz co, głównie to nie chodzi mi o to 37zł bo to jednak nie było by jakimś dużym problemem, chodzi mi o to że ten wielki kawał skały mam bardzo dosunięty do tylnej szyby, tak że lewo wchodzi ta standarowa rurka od kaskady tzn już pod wpływem czasu się tak odkształciła nawet że jest jakby wygięta do tyłu co spowodowało ze przed wsypaniem piasku skałę dosunąłem jeszcze bardziej do tyłu, a widzę że to urządzenie jest dość szerokie i jak bym je zastosował to skałę bym musiał przesuwać, no chyba że na rysunku to strasznie tak wygląda a na prawdę jest to malutkie? drugim problemem moglo by byc ze jak widzisz kaskada jest juz dośc porządnie załadowana, nie miał bym gdzie tam upchać jakiejś waty jak doradzaliście, trzecim problemem jest to iż nie wiadomo czy ten skimmer by pasował do mojej kaskady.

Z tego powodu uciekałem się do rozwiązania jakiegoś filterka czy też tak jak pisałem kubełka który mogę załatwić gdyż po prawej stronie akwa mam jeszcze troszę miejsca a cyrkulacji po tej stronie zbiornika też troszkę mało, myślałem jeszcze nad takim rozwiązaniem zamontować typowa głowicę od filtra do słodkowodnego, na wejście do pompy dać kawałek wężyka tego co się na ciepło formuje który następnie zakrzywić o 180* tak aby ta głowiczka od filtra była w swoim normalnym położeniu nie odwrócona a przez jakiś malutki pojemniczek na końcu tej rurki wlatywała woda z powierzchni wody. Tylko zastanawia mnie czy będzie to dobrze działać i nie będzie chlupać gdyż nie będzie zastosowana żadna gąbka itp. tylko jednym wejściem będzie woda z powierzchni wody zbierana a drugie wejście będzie dmuchało po powierzchni.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam problem tydzien temu kupiłem skimmer plus atman 201 kula az milo:)i najwazniejsze ze cisza:strutin za wszystko dałem kolo 100zł a u mnie danie cyrk.do góry powogowało piane która wygladala gorzej niz ten kożuch a on i tak był jeszcze do tego piana była:)teraz mam lustro kryształ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kaskadę masz przy bocznej szybie to to urządzenie możesz przyczepić do bocznej szyby i praktycznie poprowadzić podłączenie wzdłuż tylnej ściany

http://www.bigappleherp.com/site/popupPic.html?/core/media/media.nl?id=2459&c=583636&h=4462dd446085c5bbc685


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj ten sprzęt w silesi w zoologicznym(skimmer) tam kosztuje 60zł wow:O podłaczenie w nim do filtra jest taką malutką rurka wiec podłączyć do mojej kaskady aquaeel raczej nie ma szans chyba ze by wiercić i dokleic tego skimmerka.

A jak to funkcjonuje u ciebie krzysiek26 bo jeśli masz podłączone do tego atmana to domniemywam że nie masz żadnej waty itp. i ściąga się ten syf bez problemu jak nie ma się gdzie osadzać?

Pozdro,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skimmer na necie chyba 29 zł dałem,pompa 49zł,nie mam waty,pompa poprostu podaje za skały pod odpieniacz,w sumie mozna by włozyc wate do skimmera ale to znowu by trzeba było wymieniac ja co chwile bo jak to mowia "Fabryka NO3":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.