Skocz do zawartości
koziolini

przelew ;(

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko ją dać grubą rurkę jako przelew do akwa 12L + sump 6L jak narazie to mój jedyny problem ;( jeśli to ważne to podam dane osobowe pompy :( moc 3W wydajność 300L/h a nazwa to aqua-szut typ 300


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sutper a 20mm to mam mieć cała rurka czy same swietło????? a tak apropos moich przygotowań to mi juz mało brakuje myśle ze po wakacjach bedzie baniaczek chodził:(


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ma akwa w slosiku 3 litrowym? i stoi na parapecie , oswietlenie sloneczne:D


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra - do 12L chcesz sump robić? He He a ja myślałem że ja jestem postrzelony że mam 12L akwa :(

no nie wiem - strata miejsca raczej z tym sumpem, ale niemoge się doczekać aż to zobacze :(

Zacznij już kompletować szczepki do akwa bo raczej nic z korali normalnych tam nie zmieścisz (poza grzybkami).

Wbrew pozorom można do 12L wsadzić zwierzątka - ja mam langustę małą (debelius reef lobster) który jest reef safe (jak nie jest za bardzo głodny :(

Można wstawić yellow clown gobby lub inne jakieś takie małe babki (byle nie zbyt ruchliwe i terytorialne zwierzaki). Całkiem fajna sprawa takie małe akwarium.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez uwazam ze takie małe to spoko sprawa ale wprowadze mała zmianę z akwa bo ten "główny zbiornik" ma wymiary 30/20/20 dł./wys./szer. i mam mały problem ale który nie wiem jak rozwiązać mianowicie wkurza mnie wyskokoś która wynosi tylko 20cm i mam dylemat czy skleić nowe akwa ale zmniejszyc szer. do 15 i podnieść wysokośc do 25cm czy skleic takie same tylko ze wyzsze o 5 cm co byscie wybrali na moim miejscu???? w pierwszym przypadku litrazr głównego zbiornika nie zmiena sie a w drugim zwiększa sie o 3L więc co lepsze (a tak apropos tematu to ciagle nie wiem jaki ma być ten przelew)


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

nie ...no ktos tu znowu kawal sobie robi ala Adrian P. hehehe :( :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejsze jakie widzialem to 0.4 litra, slownie czterysta mililitrow. Prowadzil je niejaki Daniel Knop, znana postac w akwarystyce i autor wspanialej ksiazki na temat nanoakwariow. Ale takich prawdziwych nano - ponizej 20 litrow. Jesli ktos sie za urzadzanie takowego zabiera to polecam te ksiazke z calych sil, jest fantastyczna.

Koziolini naprawde cos dla Ciebie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co polecacie skracać i podwyżać czy tylko podwyzać jak ktos nie wie o co lotto to odpowiedz 10 od góry!!!!!


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kozolini a co ci 20cm przeszkadza - jak na takie malenstwo to starczy, przeciez gorgoni tam nie bedziesz trzymal (no chyba ze szczepki :( )

@aquamaniac - 0,4 litra ? heh to co tam gruzik z żywej skały w szklance wody i plankton trzymał? :( To już przesada delikatna :(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadza mi tak bardzo ale jak dam troszke nizszą szawkę to bedzie je do d...y widać przynajmniej tak mi sie wydaje ale najprawdopodobniej skruce i podwyze:D


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koziolini a jakie oświetleni zastosujesz do swojej picorafy?

PowerCompacty Osram Dulux s?

( a tak a`propos czy osram dulux s 9w/67 blue nadaje sie do minimorskiego zamiast actyniki? ma ktos tego power compacta??)

Ja sam sie zastanawiam nad akwarium, chociaz mam juz moje 40l kompletne wraz z oswietleniem(lecz nie zalne jeszcze:( ale wciaz kombinuje nad czymś mniejszym:)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedziano mi ze tak czyli ze mozna (gdzies o tym czytałem tylko nie pamietam gdzie - tyle tego było:D)


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyjcie www.reefs.org "nano reef buildoff", chłopaki robią tam naprawdę pocieszne akwaria w stylu 15L + 6L sump + szafka

http://www.reefs.org/phpBB2/viewforum.php?f=80

polecam zerknąć na tych magików:

http://www.reefs.org/phpBB2/viewtopic.php?t=64943

http://www.reefs.org/phpBB2/viewtopic.php?t=65566

a tu jakiś nowy dołączył z akwarium chyba 2L :(

http://www.reefs.org/phpBB2/viewtopic.php?t=66876

W większości przypadków żeby zobaczyć zdjęcia w postach trzeba się zalogować na forum.

Acha - no i oczywiście zapraszam do mojego posta gdzie widać na ostatnich zdjęciach jaka jest różnica między power compactem 7W 6500K a power compactem 13W 50/50 - piknie świeci :(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie miniaquarium jest oswietlenie PowerCompact. SMK Ty zamieniles tamtą swietlowke na 50/50 czy dolozyles??

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zestawie jest power compact PLS (taka wtyczka 2 pinowa) i mozna dodac swietlowke od 7 - 11W

Ja power compacty 50/50 sciagnalem sobie z usa i sa 13W wiec musialem dokupic statecznik - niestety one chodza tylko na magnetycznych statecznikach bo maja wbudowany starter.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.