Skocz do zawartości
romania

[240l] fotostory romana

Rekomendowane odpowiedzi

O bardzo ciekawa kwestia została poruszona (panele). Czy chodzi tu o problem wody na panelach, czy MORSKIEJ wody na panelach? Działa na drewno jakoś inaczej? Słodkie akwarium mam od wielu lat na panelach (tanich, więc zapewne dosyć słabych). Ostatnio je przenosiłem i panele były nienaruszone.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok czy dwa postawi wieksze akwarium i wszytskie przebarwienia na panelach zakryje szafka ;)

A tak berdziej do teamtu. Czy da sie wyciac panele bez rozbierania opodlogi i juz potem ewentualnie dac jakas listwe wykanczajaca?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylo plytki.woda morska po rozlaniu odparowywuje a sol zastaje w parkiecie-a poniewaz jest silnie higroskopijna jak sie zwieksza wilgotnosc pomieszczenia to parkiet wstaje-dlatego ja w domu w salonie z akwa zalozylem plutkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4587-sumppotuningu.jpg

Trochę popracowałem przy szafce i tak to wygląda jak na załączonym obrazku.

Wnioski:

1. Komin jest za niski o 2-3 cm.

2. Grzebień wklejony po stronie wewnętrznej komina a to błąd.

3. 2 otwory a nie 3 to również błąd i to z dwóch powodów:

a) powrót na zewnątrz - estetyka

:goofy grzebień jest za krótki musiałem co 3 "ząbek" skrócić o połowę.

4. Zmarnowane miejsce w sumpie. Spodziewałem się że pompa obiegowa będzie większa powiedzmy ... 5x :] Dlatego zrezygnowałem ze "środkowej" komory.

5. Na 99% żona pogoni mnie z odpieniaczem i obiegiem działającym w nocy. Sam również uważam, że jest to wszystko bardzo głośne. Niestety śpimy w tym pokoju.

Najprawdopodobniej projekt zostanie zawieszony póki nie będzie większego M. Ale.......


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to NJ3000 ? i jest głośny ? moim zdaniem jest bardzo cichutki.

wymien pompe odpieniacza na AB bo jest cicha.

w srodku szafki na płytach poprzyklejaj to: http://allegro.pl/item887692572_pianka_mata_akustyczna_50_50_0_25_m2_okazja.html

i bedzie cicho.

...

wytnij szybe przy pompie w sumpie i wklej ja na nowo - i masz juz wiecej miejsca.

odklej komin dowierc dziure i wklej komin na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka gąbka nie sparcieje mi po tygodniu ? Wszystko byłoby ok gdyby nie to buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.