Skocz do zawartości
pooh

Pseudocheilinus hexataenia

Rekomendowane odpowiedzi

zaczela sie troche panoszyc, tzn. poustawiala mi blazenki (sa tej samej wielkosci); czy dokupienie drugiej rozlozy troche "napieta atmosfere" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt, ale, czy dokupienie drugiej (gdzies doczytalem na necie) rozlozy/wyeliminuje agresje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przede wszystkim musi być większy a i to nie gwarantuje sukcesu. Ja bym kupił innego wargatka bo po co je dublować. U mnie hexatenia przestała się całkowicie interesować otoczeniem jak wpuściłem chrysusa, poganiały się kilka dni i potem już nikt nikogo nie ruszał.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladam, ze chrysus jest "reef safe", jakies problemsy z hodowla, specyficzne wymagania... wg tego, co w necie mozna znalezc to bezproblemowo raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hexataenia tez podskubuje blazenki ale nie az tak zeby bylto poblem,a z drugiej stony kilka razy widzialem jak pteropagon kauderi pogonil kilka razy hexataenie:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopniowo hexataenia staje się coraz agresywniejsza. Ryby mniejsze ze stałej obsady są gonione, ale nie ma tragedii.

Problem jest przy wprowadzania mniejszych ryb. Załatwiła mi 3-go doktorka labroides dimidiatus przy wprowadzaniu do zbiornika. Planuję teraz wpuścić 3 labroidesy, gramma loreto i dodatkowo jeszcze jedną hexatenie. Może to spowoduje, że wrszcie nie da rady gonić wszystkich i może wyciszy się przy hexataenii. Ponoć dwie zachowują się spokojnie. Zobaczymy. Eksperyment zrobię za kilka dni, jak będzie zgromadzona cała obsada z zamówienia.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda ze dwie hexataenie zachowuja sie spokojnie ??

Mam nadzieje ze nie oznacza to podwojna agresje wobec pozostalych ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja hexataenia jest totalnie spokojna, mam ja ponad rok, plywa z blazenkami, bicolorem, salarisem oraz borsukiem, byl rowniez mandarym wspanialy . z tego co zauwazylem rybka jest bardzo ciekawska, dokladnie oglada skalke wsadzona do akwarium z kazdej mozliwej strony, natomiast nie przejawia zadnej agresji nawet w stosunku do ryb ktore przybyly do akwarium po niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wpuścić do tenka teraz jakaś podobnych rozmiarów rybkę to zobaczysz Owszem ryba nie jest agresywna do starych domowników. U mnie tez nie jest agresywna ani do błaznów ani bicolora Ale jakis miesiac temu wpuścilem babke cytrynowa to tak napadli na nia z bicolorem ze od tamtej pory raz widzialem babke jak wychylila sie ze skalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment z drugą hexatenią wypadł pomyślnie. Jednocześnie wpuściłem drugą hexatenię i z nią trzy lobroides dimidiatus, dwie grammy loreto (po 5 dniach od wpuszczenia zobaczyłem, że jednak żyją, a po ok. 10 dniach wypływają poza skały i trzymają się blisko siebie) oraz kolejnego wargatka coris gaimard. Początkowo gaimard był atakowany przez hexatenie, ale zakopał się na trzy dni i po tym czasie już hexatenia się nim nie interesuje.

Moja pierwsza hexatenia początkowo goniła nowe ryby, ale jak zobaczyła drugą hexatenię to zaczęła ją oglądać ,podpływać, ćwiczyć przed nią jakieś wygibasy. Teraz pływają sobie spokojnie w zbiorniku, czasem podpływając do siebie, ale nie ma już śladu po poprzednich zachowaniach. Kompletnie przestała gonić inne ryby. Nowa hexatenia od początku żadnej agresji nie przejawiała. Mam teraz spokój w akwarium, żadna ryba nie znęca się nad inną.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, jakiś nowe spostrzeżenia, planuje ta rybkę wprowadzić do baniaczka ale mam 2 małe blazny 2 i 3 cm, bedzie to jedna z pierwszych ryb i czy nie bedzie problemu z dopuszczeniem reszty obsady która bedzie uzupełniona w ciagu msc?

Pozdrawiam


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hexa jest wredna i powinna być wpuszczana jako jedna z ostatnich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hexa atakowała brzydala który był w akwa przed nią. Nie były to jakieś ostre ataki tylko taki strzał przypominający co jakieś 15 minut. Brzydala się pozbyłem bo podgryzał korale. Potem wprowadziłem dwa kauderni i jeden raz pogoniły hexe więc próbowała brać się za błazny ale jako że one pływają z tyłu akwa gdzie często wypoczywają kauderni to odpuściła. Następnie wpuściłem do akwa midasa 2 razy większy od hexy i on ją odrazu po wrzuceniu pogonił ją z jej kryjówki i od tamtej pory hexa już nikogo nie rusza, pływa sobie wokół skałek i specjalnie innymi się nie interesuje. Jeszcze ostatnio dodałem 4 szt małych chromisów i też nie widziałem żeby się nimi interesowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.