Jump to content

Masta93

Klubowicz.
 • Content Count

  143
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Będzin

Recent Profile Visitors

1518 profile views
 1. Witam hepatus aktualny?

 2. Witam jestem zainteresowany acropora . Proszę o kontakt telefoniczny 692609241 w sprawie odbioru. Pozdrawiam

 3. U mnie świeża solanka Reef Salt miała NO3 na poziomie 2... Żeby rozwiać wątpliwości, woda w wiadrze zmierzona przed posoleniem miała 0, po podaniu soli 2.
 4. Witam mam na sprzedaż dwie nowe świetlówki Pacyfic Sun Pigment INT+, cena 45zł/szt Odbiór wyłącznie osobisty w Będzinie Kontakt PW
 5. Masta93

  ATI LAMPY

  Koledze Moljzesz z tymi 300% chodziło raczej o porównanie całej lampy, wiem bo miałem taką samą chińską lampę jak on. Z odbłyśnikami może macie rację, ale chyba nie bez powodu ATI są uważane za jedne z najlepszych. A na wydajność pracy świetlówek ma wpływ kilka innych czynników m. in. temperatura pracy statecznika i samej swietlówki. Dlatego robiąc projekt DIY warto przemyśleć odpowiednie chłodzenie.
 6. Zrób test na potas. Nie widać zbyt dokładnie na fotce, ale czy tkanka sie rozpuszcza? Jeżeli tak to odstawiłbym strongi do ballinga lub zmniejszył jeszcze dawkę. Miałem takie same objawy przy pełnej dawce strongów.
 7. Nie wiem z którego roku masz odpieniacz, model z 16' który mam można całkowicie rozłożyć. Najpierw odkręcasz 4 plastikowe śruby (które już na samym początku zalecam wymienić na metalowe, ponieważ plastikowe szybko sie wyrabiają) od spodu podstawy odpieniacza. Pózniej sitko o którym piszesz i wtedy całość można rozłożyć do części pierwszych... Z wad które moge wymienić to cieknięcie spod kubka. W rowek naokoło szyjki kubka wciśnięte jest coś ala sznurek z neoprenu który rownież zalecam wymienić na zwykła uszczelkę gumową taka jak np w kardridżach na DI. W tej cenie według mnie nie ma sobie równych, absolutny potwór. Spory kubek, cicha praca...
 8. Czym pstrykasz takie mega fotki?
 9. Ja przez ponad rok jechałem na podmianie co tydzień + balling (ca+mg, kh, sbs). Korale wyglądały Ok, ale widać że czegoś brakowało, nie było tego efektu "wow". Od miesiąca leje mikro, kolory acropor znacznie sie poprawiły i zaczynaja nareszcie wyglądać jak należy. Moim zdaniem lanie mikro ma sens jeżeli chcesz wyciągnąć z korali mocno bijące kolory. Do samego utrzymania korali przy życiu, w dobrej kondycji i w przyzwoitych barwach wystarczy podmiana + balling/reaktor.
 10. Masta93

  Metoda Ballinga

  Czy ktoś się orientuje, czy dzisiejsze Fauna Marin Ultra trace B w wersji Light to to samo co dawne Ultra Trace B, które podawało się 5ml na 1 litr roztworu Ballinga? Stosuję klasycznego Ballinga, takiego jaki jest podany w tym temacie na pierwszej stronie, lecz chciałem podawać dodatkowe mikro i nie wiem czy te nowe Ultra Trace B to nie jakiś koncentrat dawnego Trace. Jest też opcja stosowania Strongów z AF, ale to jakiś kosmos cenowy... Znalazłem też przepis jak samemu przygotować trzy gotowe roztwory z mikro. "roztwór I 35,57 g Bariumchlorid-Dihydrat (BaCl2 × 2 H2O) 1 litr wody RO roztwór II 243,45 g Strontiumchlorid-Hexahydrat (SrCl2 × 6 H2O) plus 10 ml roztworu I w 1 litrze wody RO roztwór III 4 g Kobalt (II)-chlorid-Hexahydrat (CoCl2 × 6 H2O) w 100 ml wody RO roztwór IV 18,46 g Mangansulfat-Hydrat (MnSO4 × 1 H2O) 9,82 g Kupfer(II)-sulfat-Pentahydrat (CuSO4 x 5 H2O) 8,8 g Zinksulfat-Heptahydrat (ZnSO4. 7 H2O) 8,9 g Nickel (II) sulfat-Hexahydrat (NiSO4 × 6 H2O) 32,45 g Chrom (III)-chlorid-Hexahydrat (CrCl3 × 6 H2O) plus 10 ml roztworu III w 1 litrze H2O roztwór V 4 g Eisen (II) sulfat-Heptahydrat (FeSO4 × 7 H2O) plus 10 ml roztworu IV w 1 litrze wody RO roztwór VI 2,5 g Kaliumjodid (KaJ) plus 13,3 g Natriumfluorid (NaF) w 1 litrze wody RO" Ale znalazłem pewne rozbieżności przy Kobaldzie. W jednym źródle podane jest aby rozpuścić go w 100ml, w innym źródle, że w 1 litrze... I kluczowe pytanie do kogoś kto się orientuje, rozpuszczamy W 1 LITRZE CZY DOPEŁNIAMY DO 1 LITRA. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 11. Up, nowe ceny.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.