Skocz do zawartości
artstudio24

Pytanie o dosypanie piachu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pytanie dotyczące wsypania do działającego zbiornika żywego piachu?

czy się nic nie stanie jak sypne go z worka do awarium?

Prosze o rady piasek czeka :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mozna dosypac

Oczywiscie piasek Nature's ocean Bio-Activ Live® Aragonite


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem i jutro będę sypał do baniaka,ale martwy piasek.Mam zamiar go dobrze wypłukać i dopiero wsypię.Żywego raczej też bym nie płukał,no może w solance z podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226573 LiZaRd :

a dlaczego nie CaribSea - Ocean Direct Live Sand?

Ten mam w DSB ok 18kg.Miałem go też w baniaku ale wywaliłem bo był syfiaty.Jestem zwolennikiem w akwa martwego piasku,mam teraz maksymalnie 1 cm i chcę trochę dołożyć jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle kumpel założył baniak na martwym piasku (w poprzednim miał żywy) i z porównania stwierdził, że nigdy więcej żywego bo to tylko strata kasy, a martwy wygląda tak samo dobrze i spełnia swoje zadanie DEKORACYJNE co do DSB itp. to pewnie lepszy żywy tu nie wiem. Ja idąc tym tropem wsypałem ten sam martwy piasek i zobaczymy, ale przypuszczam, że będzie OK wcześniej go płukałem ok. 4-5 razy w RO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś własnie kupiłem w erybce super żwirek 2-3 mm jak narazie zaj.......po wsypaniu.

Polecam wsypywanie przez rurę fi 50 kanalizacyjną.Wpierw zatkałem woreczkiem od dołu nastepnie półtorametrową,bo akurat taką mam rurę napychamy piaskiem i wkładamy na dno do baniaka.Następnie usuwamy woreczek i możemy rozprowadzić po dnie piasek.To stary sposób polecany przez kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.