Skocz do zawartości
Mariusz9999

Bąbelki z odpieniacza ReefMax

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie raczej do użytkowników ReefMax-ów co zrobić żeby woda która przelewa się z odpieniacza do ostatniej komory panelu była bez bąbelków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy ktoś wie jak pozbyć się bąbelków powietrza w reefmax-ie gdy ma się wyjęte te patyki z fizeliną z ostatniej komory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobić sobie lub kupić bubble stop.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepach raczej tego nie kupisz, bo jest fabrycznie dodawany do odpieniaczy typu Beast , ale z pewnością THCSKIBA by ci coś takiego mógł wykrzesać. Wielkiej filozofi nie ma , to pudełko z gąbką i otworem na dole , tylko pamiętaj żeby tą gąbkę czyścić, lub możesz dać samą gąbkę na wylot wody z odpieniaczat - też powinno rozwiązać problem


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie rozwiązuje do końca gdyż dławi przepływ a ReefMax to takie specyficzne ustrojstwo.

To zapytam czy przepływ wody ma aż takie duże znaczenie przy hodowli korali dość wymagających ?

Znaczy gdyby zostawił przepływ oryginalny i po odliczeniu skały i piachu miałbym obieg wody przez media i cały panel w okolicy 7-8 razy pojemność zbiornika na godzinę.

Czy to wystarczy ?

Cyrkulację mogę zrobić jakąkolwiek nawet i razy 50 z tym problemu nie ma.

Docelowo chciałbym trzymać twarde korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimalna cyrkulacja x20, dla sps-ów ok 30 -40 a u mnie nawet więcej


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomiooo ja pytam o obieg wody przez absorber ,węgiel itp. a cyrkulację jak napisałem wyżej mogę sobie zrobić jaką zechcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.