Skocz do zawartości
Efendi

pH 7.45 !!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Od 4 miesięcy walczę z plagą dino i jak na razie bez żadnych konkretnych rezultatów a stosowałem praktycznie wszystko nawet chemiclean. Podczas nierównej walki z okupantem pH w moim baniaku oscylował w zakresie 7,6 do 7.89 (przed walką z dino 8-8.2) więc postanowiłem podbić do 8.3-8.4 (miała to być następna próba pozbycia się dino) więc dodałem do baniaka (zgodnie z instrukcją) Kent pH control Plus i tutaj mały szok: pH podskoczyło do 8.6 i zaczęło stopniowo spadać mija już trzecia godzina i aktualny wynik 7.45!!!!. Czy ktoś może spotkał się z takimi objawami podczas podbijania pH???:banghead

pozdrawiam


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz poziom wapna?

Niewiem czy nie powinnieneś na ten czas wyjąć węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom Ca wynosi 400....pH spadło do 7.41...właśnie odłączyłem Rowaphos oraz ChemiPure Elite...zobaczymy


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom wapna w porządku, napisz za pól godz czy dalej spada po wyjęciu substratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROŚNIE........aktualnie wynosi 7.56...czyli przyczyna leży w ChemiPure lub RowaPhos albo jedno i drugie... wielkie dzięki za podpowiedz Zako


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zako,czy moglbys glebiej uzasadnic sswoje podejrzenia zwiazane z tym spadkiem ph?,przyznam sie szczerze iz jescze kilka dni temu rownierz uzywalem CHEMI PURE ELITE,lecz przy ostatniej podmianie wlasnie go usunalem,czy ten preparat moze w jakis sposob zaklocic rownowage jonowa w akwa?jak nie mam tego preparru w akwa,wszystko u mnie wraca do normy,pozdrawiam i skrobnij cos


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efendi, Rowa napewno nie szkodzi, zbyt wielu ludzi go uzywa na swiecie, a o podobnym co u Ciebie zjawisku nie słyszalem. Wychodzi na to ze kolejny "wynalazek' wychodzi bokiem i nie do końca jest "Elite":D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam chemi Pure Elit od kilku miesięcy i niemam żadnych problemów.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz.p wiadomo że wegiel wyciąga chemie z wody dlatego zasugerowałem by Efendi tak zrobił

Skoro rowa jest bezpieczna to widocznie chemipure ma wpływ na Kent pH control Plus tak samo jak węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie..........

Dzisiaj ponownie dodałem Kent pH control Plus (Rowa oraz ChemiPure są wyłączone z obiegu) i pH skoczyło do 7.89 ale po 4 godzinach spadło do 7.54 czyli podbijanie ph podczas walki z dino jest.......hmm.....i tutaj rodzi sie pytanie czy możliwe jest podbicie pH kiedy w baniaku diono ma sie dobrze???


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jakie jest ph przed zgaszeniem lamp kiedy jest największy wysyp dino a nastepnie

zrób pomiar rano przed zapaleniem światła i będziesz miał odpowiedz

jeśli mała to sii a jak znaczna róznica to znaczy że dino ma jakis wpływ na ph i KENT tu nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko poco wogule lejecie te swinstwa do akwa

to tylko jedno wielkie oszustwo w kolorowych buteleczkach.na dodatek za jaka kase

ph podnosi swiatlo i wapno, chcesz podnies bufor ,,,wapno w czystej postaci wymieszane z osmoza lyzka na 1L

Krzlew staraj się używać funkcji "edytuj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie masz teraz ph?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pH oscyluje w granicach 7,49 do 7,65 czyli podbijanie nie ma żadnego sensu kiedy w baniaku szaleje dino....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.