Skocz do zawartości
ozim

Film na powierzchni wody

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jakby problem się nasilał więc mam pytanko czy ktoś z Was zna jakieś zależności czy przyczyny związane z tą zawiesinką. Pompa dmucha w lustro wody i jest czysto. Jak tylko ustawię inaczej cyrkulację film po godzinie się pojawia.

Może są jakieś patenty jak się go pozbyć.

pozdro


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to u siebie zauwazylem szczegolnie po karmieniu i kurz raczej to nie jest. Usuniecie grzebienia pomaga, ale to zbyt ryzykowne.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to organiczny tlusty syf ,,mozna do jakiejs np malej max jet podpiac rurke z kolankiem na n powieszchnie zeby zebrala i wymieszała puzniej odpiniacz to odpieni idobrze plukac pokarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz tez podpiac ozon i juz nigdy nie bedzie takich klopotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet naj mniejsza kaskada za 18zł załatwia sprawę, ja kupiłem HBL i spisuje się świetnie, miałem masę filmu i piany na powierzchni wody kupiłem taką kaskadkę i woda idealna, koralowce nie wiedzą co się stało bo nagle tyle światła mają że aż się pokurczyły.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawę załatwiają pompy cyrkulacyjne skierowane powierzchnię.

jak pisze @domat warto zlikwidować film na powierzchni bo absorbcja światła jest porażająca, podobnie jak w przypadku tzw. żółtej wody w akwarium. nie pamiętam dokładnie, ale bodajże ktoś szacuje, że nawet do 30% mnei światła może docierać do koralowca.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam np.kasakadę ze skimerem ,nawet za 15zł.


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie, mam do was pytanko gdyż nie chcę tworzyć nowego tematu a dotyczy tego samego, czy gąbkę z filtra kaskadowego ze skimmerem mozna normalnie płukać w RO czy ma być to solanka?


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to roznica?:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem, pytam przez to że jak kiedyś miałem słodkowodne to zawsze płukałem w wodzie z kranu, po czym okazało się że wkłądy filtrów należy płukać w wodzie z akwarium by nie zabijać kultur bakterii.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaskada musi byc ze skimmerem czy to nie konieczne?Mam kaskade 500 l/h i nie wiem czy wymienic czy zostawic?


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domat, gąbka w kaskadzie w solniczce ma spełniać tylko funkcję filtra mechanicznego, więc bez znaczenia w jakiej wodzie ją wypłuczesz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem film u siebie. Strasznie był uparty. Dużo pomogło obniżenie pomp cyrkulacyjnych niżej w akwarium ( nie widać gołym okiem ale one robią sobie zawirowanie wody na powierzchni wokół siebie i syf zamiast lecieć do komina lata wkoło pomp cyrkulacyjnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na początek wyłączyć je i zobaczyć czy film spływa do komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227872 deral :

Miałem film u siebie. Strasznie był uparty. Dużo pomogło obniżenie pomp cyrkulacyjnych niżej w akwarium ( nie widać gołym okiem ale one robią sobie zawirowanie wody na powierzchni wokół siebie i syf zamiast lecieć do komina lata wkoło pomp cyrkulacyjnych).

U mnie też to pomaga.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.