Skocz do zawartości
domat

Ekipa czyszcząca i błazenek:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko, obecnie w moim zbiorniku jest tylko krewetka wundermanii, był ślimak ale został przez nią pożarty:D i tutaj mam pytanie gdyż jutro wybieram się po błazenka(upragniony prezent świąteczny):

1. czy w zbiorniku ślimaki pełnią jakąś ważną fukcje i są niezbędne? gdyż miałem turbo ale został zjedzony przez krewetkę i nie chce pieniędzy wyżucać w błoto jak by miało to samo się stać z innymi, może powodem było że do tego czasu nie karmiłem krewetki z nadzieją zdjedzenia aiptasi?

2.czy krewetka czyszcząca jest niezbędna w zbiorniku? gdyż np dużo bardziej podoba mi się boksująca od czyszczącej:)

3.czy przy wpuszczaniu rybki ekipa czyszcząca jest niezbędna? system jest już w miare ustabilizowany, tylko ostatnio pojawiły się glony zielone ale powodem może być iż prefiltry i żywica była wykończona, mam montipore i jakoś nie nażeka więc pewnie woda ok inne koralowce zresztą też zadowolone:)

Nie orientuje się jako to wygląda w takim malutkim zbiorniku jak ja mam obecnie 25l. dodam że błazenek będzie jedyną rybką bądź jeszcze jakaś jedna miniaturka innego gatunku się znajdzie:) to że bedzie to postanowione:) myślę że w miare dobrze się przygotowałem na to 2 filtry kaskadowe w jednym skała odpieniacz grzałka drugi to filtracja mechaniczna wraz ze skimmerem, oczywiście automatyczna dolewka itp.

Pozdrawiam,


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmmmm.....szkoda jednego błazna trzymać, one o wiele lepiej czują się w towarzystwie. Może parasemka, one i tak się tłuką, więc jedna będzie OK. Albo kup dwa błazny.

Krewetki czyszczące lepiej się sprawdzają przy czyszczeniu ryb z pasożytów. Boksujące tez coś tam czyszczą, ale mniej. U mnie głównie odgania ryby :D. Z tym że lysmata to urocza świruska, a boksująca bardziej się za dnia czai po kątach, preferuje chyba zmrok i noc. Obie tez wyjadają resztki i grzebią w skale. Boksująca jest mniej ruchliwa, dla lysmaty te 25l będzie chyba za mało. Z wąsami i antenkami jest całkiem spora. Zresztą boksująca też, właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.