Skocz do zawartości
Aguś

KONIKI MORSKIE

Rekomendowane odpowiedzi

HEJKA WSZYSTKIM!!!!!!!!!!

Jestem nowym miłośnikiem morszczyzny. Nie znam się na tym zabardzo, ale co nieco już czytałam. Chciałam się zapytać o koniki morskie- czy można je trzymać w akwa 120l? Czy raczej jest za małe? Wiem o tych zwierzach tylko tyle, że nie powinno się ich trzymać z koralami i innymi rybami.

Proszę o odp., pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniki są raczej dla zaawansowanych specjalistów.To tak jak chciałabyś się nauczyć pływać i postanowiłaś przepłynąć Atlantyk.Dlatego nikt Ci nie odpisuje.Piękne zwierzaki,ale.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniki to dośc uciążliwi podopieczni. Wymagają specyficznego akwarium - najlepiej gatunkowego. W prawdzie w USA często pisze się o hodowli koników w akwarium towarzyskim jednak nie jest to takie proste i często wymaga dostosowania zbiornika. Bez wchodzenia w szczegóły odradzam zabieranie się za koniki morskie bez wcześniejszego doświadczenia z akwarium morskim. Są to zwierzęta wrażliwe i niestety krótko żyjące. Wymagają odpowiedniego ruchu wody i wystroju akwarium. Dodatkowo są to specjaliści pokarmowi (mysis shrimp) i wymagają częstego karmienia w ciągu dnia. Jeżeli zaś chodzi o litraż to nie wymagają dużych zbiorników, akwarium 100 litrowe jak najbardziej wystarczy. Można je z powodzeniem rozmnażać w warunkach domowych. W Polsce zazwyczaj dostepne są H.reidi - wg. mnie mało ciekawe jak na koniki morskie (choć marketing pewnych sklepów przedstawia te zwierzęta jako wyjątkowo pięknie wybarwione - photoshop). Cena za sztukę zaczyna się zazwyczaj od około 200zl. Chyba, że zna sie jakiegoś hodowcę-amatora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. No tak myślałam, że takie z nich zwierzaki:) Ale są takie ładniutkie- widziałam je w sklepie i się zakochałam;) No nic, pomyślę jeszcze. Dzięki za odp i Wesołych Świąt wam i waszym morszczukom!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227263 Aguś :

Hmm.. No tak myślałam, że takie z nich zwierzaki:) Ale są takie ładniutkie- widziałam je w sklepie i się zakochałam;) No nic, pomyślę jeszcze. Dzięki za odp i Wesołych Świąt wam i waszym morszczukom!:D

Witam na allegro widziałem ostatnio takie ładnie wybarwione do powieszenia na okno.......chyba też zaczne zbierać koniki :D

Wesołych Świąt


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.