Skocz do zawartości
Dorek

REEF MAX BY DOREK

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dużo Reef Maxów pojawiło sie na forum to i ja się pochwalę.

Start 17.11.2009

Cała wodę mialam z działajacego zbiornika, 7 kg odgazowanej skały, żywy piasek. Piasek i skaly wrzucilam jednoczasowo.

4168-001m.jpg

Po wyklarowaniu wyglądało to tak

4168-003m.jpg

Troche kombinowalam z ustawieniem skały - pomysl Pawła

4168-006m.jpg

Dojrzewanie zaczelo sie od brunatnej warstwy na skale i piachu. Pożniej pojawil sie zielony "mech" na skalkach. Wszystko samo ustapilo po kilku dniach.

Postanowiłam dokupic wiecej skaly z frachtu.

02.12.2009

Przyszla skala 7 kg.

4168-014m.jpg

No i zaczęłam kombinowac z ustawieniem skały.

4168-010m.jpg

4168-015m.jpg

4168-025m.jpg

Nowa skała rozbujała dojrzewanie na nowo. Pojawiło sie mnóstwo śluzowych glonów z pęcherzykami powietrza. Powyrastaly brunatne trawki.W zwiazku z tym ze spodziewalam sie dostawy kilku korali postanowilam wczesniej zaciemnic zbiornik na dwie doby. Brązowe sluzowe glony pieknie ustapily

4168-016m.jpg

23.12.2009

Przyszly szczepki by Stani

4168-021m.jpg

4168-022m.jpg

4168-019m.jpg

4168-023m.jpg

4168-024m.jpg

I zdjecie całosci

4168-018m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ułożenie skały wygląda fajnie, czekam na dalszy rozwój.

Cieszy mnie że kolejne akwarium z Trójmiasta - no prawie z Trójmiasta hihi :D

Życzę powodzenia

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo ładne ułożenie skały. W małym akwarium jest to bardzo trudne i zazwyczaj zbiornik taki wygląda na gruzowisko. Martwi mnie jednak fakt, że tak szybko w tym akwarium znalazła się montipora. To jednak SPS (w prawdzie mało wymagający, ale zawsze SPS). Może to kwestia zdjęć, ale mam wrażenie, że nie otwiera się w pełni i straciła neico kolor (być może transport?). To nie jest dobry znak. Jeżęli jednak nie starci tkanki przez pierwsze kilka dni to powinno być dobrze. Jak ma być docelowa obsada? W tak małym akwarium lepiej nie mieszać miękkich, lps i sps (wojny chemiczne). Nie zaryzykowałbym też lasu spsów pod takim oświetleniem. Wg. mnie warto skupić się na LPS'ach i dopełnić obsade ładnymi miękkimi (grzyby, zoanthusy, clavularia). Oczywiście akcent SPS (1-2szt.) nie zawadzi, ale nie radzę nic bardziej wymagającego niż montipora :D

Zbiornik zapowiada się ładnie. Zwłaszcza ułożenie skały pozwala na stworzenie interesującej kompozycji. Gratuluję i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie tlumacze. Sps nie byly moja inicjatywą , dostalam je jako gratisy od Staniego. Sama nastawiamm sie na miekasy i lpsy. Zdjecia byly wykonane kilkanascie godzin po wlozeniu koralowcow do akwarium wiec pewnie jeszcze przezywaly podróz.

Czas pokaże czy sobie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejna Morszczynke:)

Fajnie to wszystko wyglada i dobrze sie zapowiada. Od razu widac kobieca dlon.

Moze te SPSy wymienic na cos innego. Ladne szczepki moze ktos chce wlasnie przechodzi z miekich na twardziele. Swierzy zbiornik, malo swiatla szkoda by bylo. Jak z cyrkulacja za skalami?Dmucha cos tam?

Duzo cierpliwosci i radosci zycze.

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja na razie jest slaba. Wlasnie planuje zakup nowej pompy. Te to koralie nano. Chce wymienic jedna tylko nie wiem co wybrac. Czy Koralie 1 lub 2 czy moze Tunze. Ktora bylaby lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227441 tomiooo :

hej, ułożenie skały wygląda fajnie, czekam na dalszy rozwój.

Cieszy mnie że kolejne akwarium z Trójmiasta - no prawie z Trójmiasta hihi :)

Życzę powodzenia

Tomek

Tomek Ty :) mamy małe trójmiasto :) fajnie wygląda będę trzymać kciuki za zbiornik ;]


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227474 Dorek :

Cyrkulacja na razie jest slaba. Wlasnie planuje zakup nowej pompy. Te to koralie nano. Chce wymienic jedna tylko nie wiem co wybrac. Czy Koralie 1 lub 2 czy moze Tunze. Ktora bylaby lepsza?

Tunze jest dość ciężko ustawić w ReefMaxie z racji wąskiego i silnego jak na mały zbiornik strumienia (to z relacji). Sama Koralia 1 to ciut mało, a Koralię 2 raczej ciężko ustawić, części miękkich może przeszkadzać za mocny prąd wody (to z autopsji).

Ładnie się baniaczek zapowiada :)

PS.

Gdybyś wymieniała cyrkulację i chciała się pozbyć jednej nano, to daj znać na priv :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna pompe bede potrzebowac do mieszania solanki do podmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego zaprzęgnąłem dwójkę, bardzo ładnie miesza :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorek, możesz napisać jak zaciemniałaś zbiornik przy walce z brązowymi glutami? Tzn. czy tylko nie zapalałaś światła, czy osłoniłaś czymś zbiornik z zewnątrz?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczylam cale oswietlenie tzn. godziny on i off ustawilam tak samo wiec swiatla w ogole sie nie zapalaly. No i przykrylam zbiornik kocem. Po dwoch dobach ciemnosci wlaczylam na dwie godzinki nocna diode. Pozniej juz bez koca i na wlaczonym nocnym wydlużałam swiecenie T5.Pierwszego dnia 1 godzina . NAstepnego 3 potem 5. Teraz juz swiece od 13 do 19.30 i widze ze troszke glutow znowu sie pojawia. Mysle ze to Dino niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dłuższą metę nie pomogło... Też mam te gluciska na skałach, ale ponieważ w baniaku jest już kilka miękkich, to chyba daruję im katowanie w ciemności. Trzeba poszukać czegoś innego...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dorek i kapuhy - macie świeżutkie zbiorniki, nie ma co kombinować, trzeba czekać, zobaczcie sobie w moim wątku jak było, gluty zniknęły po 2 miesiącach, także spokojnie. Parametry wody się ustabilizują, zbiornik trochę dojrzeje to i glony znikną.

@daimen - to była prowokacja :) specjalnie dla Ciebie wiedziałem, że nie odpuścisz :)

Ze świątecznym pozdrowieniem

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo 6 dni odkad nowe szczepki sa w akwarium.

027mr.jpg

Euphylia ma sie chyba dobrze

030m.jpg

Caulastrea zbladla ale przy swiele sie ladnie powieksza

029my.jpg

Clavularia ma sie ok. Nie wiem jak montipora. Polipy sie otwieraja. Pare polipow jest jakby mniejszych ale nie wiem czy to nie mechaiczne uszkodzenia

028m.jpg

Niebieskie grzybki zrobily sie bardziej fioletowe ale powiekszyly sie od stanu wyjsciowego

031m.jpg

Nie wiem co z ta montipora talerzowa. Powinna podobno byc ceglasta. JAk ja dostalam byla zupelnie kremowa, teraz nabrala troszke koloru ale daleko jej do ceglastego.

033m.jpg

Martwi mnie wyglad Ricordei. Na poczatku byla slicznie zielona teraz jest bardziej brazowo-zielona. Jest u mnie ponad 2 tygodnie.

032m.jpg

Zrobilam dzis testy

NO3 ok 8-10

NO2 0

NH4 <0,25

PO4 0,03

Te zmiany kolorow ricordei to przez NO3 czy moze byc inna przyczyna?

Jeszcze mam pytanko. Wczoraj zauwazylam ze jeden ze slimakow Turbo zlecial ze skaly. Podczas spadania walnal w inna skale z zoa. Od tego momentu gdzie go nie postawie to sie przewraca na bok. NAwet bedac na piasku udalo mu sie "przewrocic". Dzisiaj widzialam ze sie ruszal troszke wiec zyje.

I jeszcze pytanie co to jest takie malutkie biale robaczki na szybie. Sa mniejsze od milimetra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeśli chodzi o wcześniejsze gluty to mogą być 2 możliwości pierwsza akwarium dojrzewa i to normalne a druga tez zapewne się przyczyniłaś, piszesz ze wydłużałaś każdego dnia , ale jak dla mnie zrobiłaś to za szybko i za duże różnica, ja bym zaczął powiedzmy swiecić te 7 godzin i po mału wydłużał po 15 min co 3 dni ja robiłem co tydzień i teraz dalej wydłużam do 12 godzin chce dojść , jeśli świecisz dłużej to możesz zacząć też 7 i potem jak już znikną gluciska to zaczniesz sobie wydłużać po malutku , korale spokojnie korale się wybarwią na razie no3 wysoki i zapewne to jest przyczyną, ślimaka zostaw w spokoju :) hehe, a robaczki to możesz zrobić jakąś fotkę ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robaczki to pewnie kiełże


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cieszy mnie zapał i kolejny start morszczyzny. Jednak jest to następne "gorące" akwarium morskie. Zalane, zasypane, ułożone i umieszczone korale. Apeluję o cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Tutaj nie polega wszystko na tym, aby mieć od razu gotowe akwarium. Z testami na początku dałbym sobie spokój na jakieś 2-3 miesiące i dopiero później sprawdził i coś miękkiego powkładał, jak już wszystko będzie ustabilizowane. Wiadomo, to nie słodkie gdzie lejemy wodę, ustawiamy piaskowce i wrzucamy ryby jak Ph jest OK. Ale cóż, rozumiem że chciałoby się mieć wszystko od razu. Mimo wszystko trzymam kciuki, zapowiada się ładnie.

A co z opcją, żeby na jakiś czas powrzucać SPSy do ustabilizowanego już akwa, na czas aż to będzie już gotowe?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium skonczylo 2 miesiace. Zielone glony sie nie pojawily w ogole za to dino i cyjano tak :p

Parametry wody sie pieknie poprawily i teraz NO3 i NO2 sa juz nie wykrywalne. (wczesniej dlugo utrzymywalo sie NO3 na poziomie 10) Niestety choc akwarium mam krotko to atrakcji mi nie brakuje. Wczoraj rano zorientowalam sie ze panel sterowania czyli cale oswietlenie wysiadlo. Akurat dwa dni wczseniej postanowilam zaciemnic akwarium by troche z dino powalczyc wiec nie mam pojecia dlaczego wszysto wysiadlo. W serwisie na szczescie zalatwili sprawe szybko i dzis mam juz nowa pokrywe z dzialajacym oswietleniem. W sumie akwarium bylo zaciemnione przez 4 dni. Dzis po zamontowaniu lamp zauwazylam ze moj krabik porcelanowy niezyje. Byl u mnie ponad miesiac. Czy zaciemnienie moglo mu zaszkodzic ? Sprawdzilam dzis wszystkie parametry i dalej No2 , NO3 , nH4 niewykrywalne. Ph 8,0 , zasolenie 1,025.

Tak wygladalo akwarium przed zaciemnieniem i awaria

040mb.jpg

O dziwo monti maja sie bardzo dobrze

041mt.jpg

042mx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie dobrze, damy rade !!!:p


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, u mnie jedno stanowisko T5 wysiadło - czy w serwisie szybko naprawiają (od ręki?) i jak zdjąć pokrywę??? Może robiłeś jakieś przeróbki w odpieniaczu?

pzdr i powodzenia


ReefMax - od V.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilam do serwisu (numer Warszawski) Facet przez telefon podal mi jak mam zresetowac system , niestety to nie pomoglo. Wiec zalatwil mi w jednym ze sklepow w trojmiescie wymiane calej pokrywy. Wszystko poszlo dosc sprawnie wiec jestem zadowolona. Jak zadzwonisz do serwisu to facet Ci wytlumaczy jak zdjac pokrywe. Generalnie po bokach widoczne sa takie czarne kolki w pokrywie. Trzeba je wycisnac od srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj nowe foty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorota się ewidentnie obija :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołujecie mnie do odpowiedzi wiec sie melduje :)

W moim akwarium wszystko powolutku sobie rosnie. Pojawily sie 2 rybki - mandaryn ale nie wspaniały :) i jeden blazenek.

Aktualnie mam plage zielonych glonow ale i z nia sobie w koncu poradze.

050u.jpg

051ha.jpg

052nd.jpg

053vb.jpg

054dk.jpg

055zsn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.