Skocz do zawartości
MATEO

żle pieni odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odpieniaczem i potrzebuję Waszej rady.

Mam Beasta 1200p ,używam go od 2 miesięcy-sprawował się bardzo dobrze do wczoraj.

Nie można go wyregulować,zaczął się podnosić poziom wody tak wysoko,że przy wylocie wraz z wodą wypływa ogromna ilość

bąbelków tak ,że całę akwarium jest w mgle od powietrza.

Może powodem jest biały osad w srodku odpienaicza ? czym go usunąć?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227891 MATEO :

Witam

Mam problem z odpieniaczem i potrzebuję Waszej rady.

Mam Beasta 1200p ,używam go od 2 miesięcy-sprawował się bardzo dobrze do wczoraj.

Nie można go wyregulować,zaczął się podnosić poziom wody tak wysoko,że przy wylocie wraz z wodą wypływa ogromna ilość

bąbelków tak ,że całę akwarium jest w mgle od powietrza.

Może powodem jest biały osad w srodku odpienaicza ? czym go usunąć?

Pozdrawiam

A może powodem tego jest zapchany wężyk doprowadzający powietrze do zwężki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A króciec na który nasadzasz wężyk przy zwężce przeczyściłeś? Ja się zapycha to tylko tam.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też czyściłem,wygląda to tak ,jakby pompa więcej wody lała do odpieniacza i odpływem wylewała się z dużą ilością piany.

Regulacja na min.Czarna magiaalbo nie wiem już nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W beast 1200p musisz tak mniej więcej właśnie co 2 miesiące oczyścić otworek w króćcu przy pompie tam, gdzie wciskasz ten wężyk. Musisz mieć wiertło 3 mm. Dokładnie taki jest otwór i zarasta osadami wapiennymi. Czytałem, że niektórzy rozwiercają ten króciec do 4 mm i wtedy ilość powietrza jeszcze się zwiększa. Jak nie chcesz kombinować to weź standardowo 3 mm wiertło i obracając palcami oczyść króciec.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227900 seb :

A króciec na który nasadzasz wężyk przy zwężce przeczyściłeś? Ja się zapycha to tylko tam.

Pozdrawiam

seb

O tym myślałem a źle się wysłowiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy aby nic nie dodawałeś do akwa ??? np aminokwasy itp?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.