Skocz do zawartości
lalakon

białe robaczki jedzą moje algi

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazyłem na algach białe robaczki które mi w cinaja moje algi ,pomózcie mi sie ich pozbyc plis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"robaczek" to bardzo wzgledne pojęcie

Podaj fotkę, a jak nie umiesz wkleić, to napisz na prv - podam Ci mój adres , przeslesz mi fotę (tylko znośnej jakości) a ja wkleję


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to morska stonka:D

Robaczki to zazwyczaj pozytywne stworzenia no chyba ze zeruja na koralach. Fotka niezbedna i cos zaradzimy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228393 Darek S :

"robaczek" to bardzo wzgledne pojęcie

Podaj fotkę, a jak nie umiesz wkleić, to napisz na prv - podam Ci mój adres , przeslesz mi fotę (tylko znośnej jakości) a ja wkleję

hejka dzieki za zainteresowanie podaj mi priv. zebym wysłał te fotki wszytkiego naj w Nowym Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Dozingoff

Lalkon, napisałem Ci na mail'a mój adres. Wysyłaj fotkę


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej, żeby wrzucił tu fotkę, żeby wszyscy mogli zobaczyć i się wypowiedzieć lub dowiedzieć czegoś, chyba taka jest idea forum ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228848 spajdi :

To nie lepiej, żeby wrzucił tu fotkę, żeby wszyscy mogli zobaczyć i się wypowiedzieć lub dowiedzieć czegoś, chyba taka jest idea forum ? :)

idea była taka, że lalakon wysyła mi fotke a ja ją wstawiam w jego imieniu w moim poście. Ale lalkon nie wysłal mi tej fotki do dziś - lecz na szczęście wstawił ja w galerii i kazdy tak czy inaczej może zobaczyc.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może moje są takie same te robaczki. Tez nie wiem co to za robaki ale chyba jak na razie to nic nie uszkadzają.

W akwarium na razie nie ma ryb tylko kilka zoantusów i rurówka, ślimaki turbo

3626-robak.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228238 lalakon :

zauwazyłem na algach białe robaczki które mi w cinaja moje algi ,pomózcie mi sie ich pozbyc plis.

To mogą być bardzo pożyteczne robaczki...jedzą algi to może też i glony niższe...

A jak to zaobserwowałeś,że "jedzą algi"...czy to taki widok jak Gąsienica zżera liścia ??

Bo jeżeli tylko siedzą to się nie przejmuj...jak wprowadzisz życie(ryby i inne stworzenia poruszające się)do akwarium to zrobią porządek z robaczkami...

Najpewniej zredukują ich ilość a reszta ocalałych będzie się chować...

Jak sobie przypomnę jak miałem baniak bez życia(ryb i innych krocznych) z samą żywą skałą,jak dużo drobnego życia śmigało po baniaku...ech...i te małe dzikie rozgwiazdki...

A teraz człowiek musi hodować mysis aby mieć czym karmić koniki...

http://rpwp.fotosik.pl/albumy/721310.html


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlos sie jerzy gdy patrze na ten zielony odwlok:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#231138 kocan1 :

Może moje są takie same te robaczki. Tez nie wiem co to za robaki ale chyba jak na razie to nic nie uszkadzają.

W akwarium na razie nie ma ryb tylko kilka zoantusów i rurówka, ślimaki turbo

3626-robak.jpg

To równonogi (Isopods) http://www.xtalworld.com/Aquarium/hitchfaq.htm


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak sie tego pozbyc?

Czy sa groźne dla zoantusów lub grzybków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podgryzają korali. Jak się pozbyć? Wpuścić rybkę, jeśli jest możliwość.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.