Skocz do zawartości
magu

Tłumik powietrza - Fotka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj walczyłem ze swoim odpieniaczem. Jakoś ostatnio słabiej działał więc postanowiłem go wyczyścić. Okazało się że zapchał się tłumik powietrza. Najpierw próbowałem go przedmuchać, nie zadziałało, potem podłączyłem go odwrotnie, trochę pomogło, jednak różnica była niewielka. Na koniec postanowiłem zrobić nowy :) Nie bardzo wiedziałem czego użyć jako medium wyciszającego, spróbowałem gąbkę, potem watę filtracyjną, a na końcu watolinę z misia (chyba tak to się nazywa). Wszystko właściwie spełniało swoje zadanie, różnica była tylko w oporze powietrza (najłatwiej przedmuchać powietrze przez watolinę). Spore było moje zdziwienie kiedy podłączyłem tłumik bez żadnego wypełnienia a on doskonale spełniał swoje zadanie, postanowiłem to wykorzystać.

I tak po fazie laboratoryjnej przyszedł czas budowy tłumika właściwego. Wykorzystałem rurę 32mm, dwa kapsle od wapna w tubie i gruby wypisany wkład od długopisu. W kapslach wywierciłem otwory (6mm) wetknąłem tam po kawałku dociętego wkładu, całość (łącznie z kapslami) skleiłem tangitem. Efekt można zobaczyć na zdjęciu poniżej. Bardzo ważne jest aby tłumik był szczelny, inaczej strasznie śwista.

Tłumik działa już kilka godzin i mogę powiedzieć, że sprawuje się wyśmienicie, jest prosty w budowie, bezobsługowy, tani i co najważniejsze rewelacyjnie działa!

tlumik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.