Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Ogolnie o Niefoto - Podziekowania

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm, ja u siebie montuje na wylocie skarpetę 200 mikron, żeby wyłapała cale niezjedzone żarcie, wiem, ze odpieniacz nie wyłapie całego jedzenia i część popłynie do kolejnej komory - refugium i 'powplątuje' się w glony i sobie będzie gniło.

wiem ze Hubert ma dsb i jest zadowolony, ale jak by sie to wszystko przypadkiem 'zruszyło' to chyba kaplica.

A tak zapytam, czym u siebie zbijasz no3 ? sam odpieniacz ? refugium ? czy coś tam jeszcze wlewasz ?

....

Grzegorz Dyzma :

wloknine dalbym dopiero za odpieniaczem przed powrotem wody do akwarium. Spelnialaby ona funkje nie tylko jako bubble stop, ale i zatrzymywala ewentualne nieczystosci ktore mimo wszystko nie wylondowaly w kubku odpieniacza. Moze wlasnie to bylo powodem ze w piasku miales az tyle detrytusu na ktory nie foto tez reaguja otwieraniem polipow.

no to jeśli da się włókninę przed odpieniaczem, to wyłapie cały syf jeszcze przed odpieniaczem, wiec chyba lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, faktycznie kaplica, ale to chyba w przypadku odklejenia pompy cyrkulacyjnej. Napewno lepiej urzadzic DSB w sumpie, ale przy malych akwariach z panelem ciezko zorganizowac dobra filtracje.

Kiedys mialem troche glonow w sumpie (Spaghetti), mialo byc refugium ,ale nie wiem czemu sie po prostu rozlecialo. Zeszklilo i rozlecialo, chyba za kipeskie swiatlo dalem.

Obecnie jade na odpieniaczu i alkoholu. NO3 udaje sie utrzymac na poziomie 5 czasami jak zaniedbam podmianke dobija do 10. Natomiast nie ukrywam ze od zawsze mam problemy z fosforanami i cienkie przyrosty. Uzywanie rowy strasznie mnie drazni, ten syf i chyba i wogole. Bede musial sobie sprawic profesjonalny filterek.

Wlokniny nie nadozylbym plukac, odpieniacz naprawde robi robote, produkuje takie gluty i zapachy ze szok:shocking


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 5 ??? co tam wlewasz Jacka Danielsa ?

ile karmisz dziennie ? ile kostek mrożonek ? i jak często ?

ja sobie zmajstrowałem filtr na ecophos z butelki na mleko dla dzieci :shocking zobaczę jak będzie działał.

włóknina w małych akwariach to taka jednorazowa bez płukania, ja wkładam zawsze świstek do kaskady i po 2 dniach wymieniam na nowy.

a w nowym kupiłem takie 'specjalne' worki filtracyjne po 3-4 dniach wymiana na nowy a stary do pralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepiajac sie pod temat chcialbym sie zapytac czy odpieniacz biostar flotor bylby wystarczajacy do niefoto w zbiorniku 50l?


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#230009 Natan :

tylko 5 ??? co tam wlewasz Jacka Danielsa ?

ile karmisz dziennie ? ile kostek mrożonek ? i jak często ?

ja sobie zmajstrowałem filtr na ecophos z butelki na mleko dla dzieci :) zobaczę jak będzie działał.

włóknina w małych akwariach to taka jednorazowa bez płukania, ja wkładam zawsze świstek do kaskady i po 2 dniach wymieniam na nowy.

a w nowym kupiłem takie 'specjalne' worki filtracyjne po 3-4 dniach wymiana na nowy a stary do pralki.

Jacka Danielas to wlewam sobie:clowning

Najpierw lalem sama wodke ale z braku efektow zaczalem dozowac baketerie po kazdej podmianie. 20L/tydzien.

Dopiero jak kolega powiedzial zebym zmieszal wodke z glukoza i octem wtedy podzialalo. Bakterie sie skonczyly wodke dozuje dalej.

Dziennie daje jakies 4-5 kostek. Kostka wlasnej produkcji, jaja kraba, rofiters, copepods itp- Niestety nie mam czasu na karmienei czesciej wiec co dziennie po pracy wylaczam obieg na pare godzin i karmie na ile czas pozwala

Po zrobieniu malych testow wyszlo ze na wylocie z pompy odpieniacza mam jakies 720-750 litrow, na zrzucie wyszlo 900L co przy 150 litrowym systemie daje jakies 5 razy na godzine. Zadna wloknina czy gabki do zatrzymywania resztek. Czesto przedmuchuje pompa skale, reka przekopie pisaek i wszystko laduje w odpieniaczu 2683-15112009580.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.