Skocz do zawartości
Pegaz

Nowy zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka fotek nowego zbiornika wraz ze sprzętem umieszczonym w piwnicy pod akwarium.

Zbiornik jest jeszcze raczej pusty, a oświetlenie prowizoryczne. Oczekuję na ledy i efekt powinien być dużo lepszy.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie lub uwagi bardzo proszę o komentarze.

4657-dsc_2004_3.jpg

4657-dsc_2006_3.jpg

4657-dsc_2007_2.jpg

4657-dsc_2013_2.jpg

4657-dsc_2016_2.jpg

4657-dsc_2020_2.jpg

4657-dsc_2021_3.jpg

4657-dsc_2030.jpg

4657-dsc_2030_2.jpg

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jakieś takie hmmmm.

Powodzonka w dalszej walce. Zobaczymy co będzie dalej, czyli poczekamy na ledy może to będzie inaczej wyglądało pod docelowym oświetleniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nie stosujesz się do najnowszej mody. Czyli niedużo skały i na środku.

Akwarium jest duże? Mnie się bardzo podoba ten układ skały. Tylko jest piekielnie trudny do czyszczenia szyb.Przy takim ułożeniu baniak musi być wyjątkowo zadbany,żeby widać było efekt.

Napisz coś więcej o akwarium i planach.

Widać trochę glonów- nie wiem czy to poczatek czy koniec dojrzewania?

Na pewno trzeba zadbać o dobrą mocną filtrację. Mnie do tego wysroju pasowały by róne miękasy ,które tworzą kolorowe powierzchnie i zarastają tylkowłasnie powierzchnię skały . A więc grzybowieńce różnego rodzju, clavularia xenia, anthelia... ale nie małe kępki tylko całe połacie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba,sam jak zaczynałem miałem z tyłu tło struktualne..Ale jak cos ci sie przyplata do akwa ,jakies gloniska i etc.....to czyszczenie tych martwych pękali,nie napawa mnie optymizmem .Jednak ogólnie jest oki.pozd.Ciekawy pomysł i duzo terenu do wykazania sie pomysłowoscia w obsadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona, to są pąkale nie pękale :)

Starsi stażem forumowicze pewnie pamiętają.

:)

A akwarium ma spory potencjał. Mam nadzieję, że zostanie wykorzystany.

Zazdrozczę filtracji w piwnicy :)

I pewnie bym się nie oparł i zorganizował w piwnicy jakieś refugium i filtr glonowy. Od kilku miesięcy moje dwa akwaria żyją zupełnie bez odpieniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228910 rs :

piona, to są pąkale nie pękale :)

rs, to są pąkle nie pąkale :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie wydaje się to takie zabawne ale wtedy gdy na Allegro pojawiła się aukcja z "pąkalami" to wpadliśmy w jakąś totalną głupawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna rogatnica,ale chyba nic na jej temat nie poczytales skoro wposciles do swojego akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co to za pompa w obiegu? po co tyle kształtek na powrocie wody do akwa. ,wiesz jakie masz straty na wydajności pompy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228905 TMK :

Widzę,że nie stosujesz się do najnowszej mody. Czyli niedużo skały i na środku.

Akwarium jest duże? Mnie się bardzo podoba ten układ skały. Tylko jest piekielnie trudny do czyszczenia szyb.Przy takim ułożeniu baniak musi być wyjątkowo zadbany,żeby widać było efekt.

Napisz coś więcej o akwarium i planach.

Widać trochę glonów- nie wiem czy to poczatek czy koniec dojrzewania?

Na pewno trzeba zadbać o dobrą mocną filtrację. Mnie do tego wysroju pasowały by róne miękasy ,które tworzą kolorowe powierzchnie i zarastają tylkowłasnie powierzchnię skały . A więc grzybowieńce różnego rodzju, clavularia xenia, anthelia... ale nie małe kępki tylko całe połacie.

Jeżeli chodzi o układ miałem taką wizję :shocking

Praktycznie do każdego miejsca szyby mam dostęp. Nie wiem jak będzie z tłem z tyłu.

Na razie planuje przede wszystkim dodać miękasów aby bardziej zarosło. W późniejszym okresie planuję dodać twarde. Jeżeli chodzi o wskazówki dotyczące obsady dzięki, na pewno skorzystam.

Akwarium cały czas dojrzewa więc glony są ale już coraz mniej. Giną zielone pojawiają się czerwone.

Filtracja jest nienajgorsza. Odpieniacz jest poważnie przewymiarowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228909 piona :

Mi sie podoba,sam jak zaczynałem miałem z tyłu tło struktualne..Ale jak cos ci sie przyplata do akwa ,jakies gloniska i etc.....to czyszczenie tych martwych pękali,nie napawa mnie optymizmem .Jednak ogólnie jest oki.pozd.Ciekawy pomysł i duzo terenu do wykazania sie pomysłowoscia w obsadzie

Dzięki, mam madzieję że tło mnie nie załamie w dłuższym okresie. Najwyżej wyleci. Nad obsadą pracuję :shocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228910 rs :

piona, to są pąkale nie pękale :shocking

Starsi stażem forumowicze pewnie pamiętają.

:)

A akwarium ma spory potencjał. Mam nadzieję, że zostanie wykorzystany.

Zazdrozczę filtracji w piwnicy :)

I pewnie bym się nie oparł i zorganizował w piwnicy jakieś refugium i filtr glonowy. Od kilku miesięcy moje dwa akwaria żyją zupełnie bez odpieniania.

Na pewno maszyneria w piwnicy będzie rozbudowywana i dodam jeszcze kilka rzeczy.

A jak się czują mieszkańcy Twoich akwariów. Mam nadzieję że ok.

Jak zrobi się ciekawiej to wrzucę kolejne fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228916 Peniek :

Piekna rogatnica,ale chyba nic na jej temat nie poczytales skoro wposciles do swojego akwarium.

Trochę poczytałem i wpuściłem ją zupełnie świadomie. Jest strasznie charakterna ale jeszcze nic nie wszamała czego nie powinna. Z drugiej strony nie ma jeszcze za bardzo czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228929 JerzyB :

Witam

Co to za pompa w obiegu? po co tyle kształtek na powrocie wody do akwa. ,wiesz jakie masz straty na wydajności pompy?

Pozdrawiam

Pompa to Badu Picco5. Jest to bardziej pompa do basenów. A jeżeli chodzi o kształtki to jakoś tak wyszło. Odpieniacz, UV, jakieś zakręty, dodatkowe wyjścia "na później".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228948 inmar :

Jak dla mnie oryginalne.Powala przestrzenią.

Mam nadzieję wykorzystać ja jak najlepiej :shocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#228893 stoodent :

No nie wiem jakieś takie hmmmm.

Powodzonka w dalszej walce. Zobaczymy co będzie dalej, czyli poczekamy na ledy może to będzie inaczej wyglądało pod docelowym oświetleniem

Jest to dopiero początek walki. Ja też mam nadzieję że będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hepatus ma kropki czy tylko tak wyszedł?

rogatnica jest piękna, szkoda, że zwykle lubi demolować i zjadać wystrój

a ten wystrój, co by nie powiedzieć, jest oryginalny

maszynownia robi wrażenie i wygląda bardzo przyszłościowo :shocking


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na razie trochę pusto, ale jak przyjdą korale to powinny zasłonić tą "dekorację".

Widać rękę wykonawcy (lub projektanta) tego akwarium :shocking


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#229644 snocho :

Rzeczywiście na razie trochę pusto, ale jak przyjdą korale to powinny zasłonić tą "dekorację".

Widać rękę wykonawcy (lub projektanta) tego akwarium :shocking

Tak "dekoracja" jest faktycznie charakterystyczna. Szczególnie dla osób z Trójmiasta łatwo ją skojarzyć :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o aktualizację :) bo słyszałem, że zbiornik na prostą wychodzi :) chętnie fotki bym zobaczył :)

Pozdr

Tomek


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.