Skocz do zawartości
BeRsErK

Pech z krabami

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po 4 dniach poszukiwań spisałem na straty drugiego kraba w swojej karierze :/

Oba były u mnie ok 3/3,5 miesiaców i oba zdychały/ znikały po wylince.

Nie stwierdziłem u siebie(112l nano) żadnych predziów.

Mam spore wieloszczety ale one nigdy nie interesowały się niczym poza resztkami płatków ze stołu błazenka.

Mam też niezidentyfikowanego "cosia", przypomina pestkę brzoskwini ale siedzi non stop w jednym zagłebieniu skałki(na noc się zwija czy cóś) więc nie podejrzewam go o zbrodnicze zapędy.

Glonów im nie brakuje a i co drugi dzień miały dafnię.

Może choc domyslacie się co może się z nimi dziać ??

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może troszke więcej szczegółów, poprostu odeszły z dnia na dzień, słabły, traciły kolorki, przestawały się ruszać, poprostu niemogłeś ich znaleźć, jakie parametry wody??

pozdro


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabiki nie bladły, nie słabły, ruszać się przestawały dopiero przy zrzucaniu pancerzyka(choć drugi elegans był znacznie mniej ruchliwy od poprzednika, bardziej "nocny" typ.

Jednego dnia widziałem nawet końcowa fazę(u drugiego kraba)- pancerzyk leżał pusty a w muszelce wierciła się różowawa "glizda" :(

Potem, na nastepny dzień jak kamień w wodę - myślałem, że może się schował głębiej w muszelkę ale po tygodniu nadal ani widu ani słychu.

Parametry w normie choć jod mam nieco za niski ale nie wiem czy to może miec znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wylince podobno jest ważny odpowiedni poziom jodu. Jeśli jest zbyt niski to podobno zwierzaki mogą nie przeżyć wylinki. Zalezy jak dużo za niski masz.

A może masz jakąś krewete modliszkową (one siedzą w jednym miejscu i właściwie ich nie widać) albo jakiegoś kraba pasażera na gape.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wachania jodu są malutkie - nie sadzę aby to była przyczyna.

Coraz bardziej interesuje mnie motyw tej tajemniczej "pestki" w zagłębieniu skały - ale czasem widzę jak tam pełza ślimol czy rozgwiazda(te małe 1 cm, niebiesko szare) i nic.

Jak tam w pobliżu pomacham listewką to się to to chowa a modlicha chyba by zaatakowała co ??

Ale jak dobrze się zastanowić to kraby padały właśnie w pobliżu...choć przed wylinką też tam się często chowały.

Powoli głupieje :Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wylince są najbardziej narażone na ataki bo mają bardzo miękką osłonkę i łatwiej je wtedy ukatrupić - choćmodliszka nie miałaby problemów z tego co się orientuję z muszlą nawet - może młoda jeszcze?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ją wywabić?? Ta "pestka" musi coś przeca jeść - chyba, ze to zwierz filtrator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz zrobić zdjęcie?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ale nic nie da - próbowałem - koleś tak się usadowił, ze nawet z flashem nic nie wychodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może spróbować to wydłubać ze skałki i zdekapitować?? Ja jak niewiem co to jest i nikt niemoże mi podpowiedzieć to dla świętego spokoju to ....... :Satisfied Ale generalnie przy wylince są bardzo delikatne i mogło je coś skonsumować. Co do jodu to musiały by być naprawdę wielkie różnice żeby zaszkodziło


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :Satisfied:):):D po 15 minutach zmagac okazało się, że modlicha metamorfowała w małża :):D:D:D

Chyba możemy wykluczyć tego zabójcę :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BeRsErK

z opisu wynika ze mamy podobne zwierzaki:D prawdopodobnie to jakis rodzaj malza, mam dwa takie twory na jednym kawalku skaly, przy czym jedez zadziej sie chowa, pokazuja sie codziennie jak nic nie zakloca im spokoju, lecz w razie zagrozenia szybko sie chowaja do norki w skalce i zatykaja otwor czyms na krztalt pestki. zauwazylem ze potrzebuja swiatla, lepiej wtedy eksponuja swoj plaszcz, to sa raczej filtratory, bynajmniej krabow u mnie nie pozeraja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się oszukać - pewnie jakis zwierz morderca ukrywa sie w muszelce po małży i wykańcza ci kraby :Satisfied:) :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po 3 tygodniach odnalazl sie krabik :Satisfied

Wczoraj sprzatalem panel, wyciagam pompe a on sobie tam siedzi , napoczatku myslalem ze juz tylko muszla po nim zostala, a za chwile pokazly sie nozki i zaczaz mi zmykac :)

cwaniak siedzial tyle czasu w panelu (musial przesc rurka 3/4 cala jak jeszcze nie miala siatki na wylocie)

Jednak te kraby to twardziele, tyle czasu chyba bez zarcia, ciagle narazony na zmielenie w pompie :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.