Skocz do zawartości
jackozaremba

opti - warto czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem zbiornik klejony przezroczystym sylikonem i się rozkleił. Był to zbiornik gotowy firmy „Atman”, nie klejony przez szklarza. Nie wiem czy to dobra firma ale kupiłem. Niemowie że to zła firma ale po dwóch latach się rozkleił. Tylna tafla szkła się odeszła od bocznej szyby. Teraz mam zbiornik klejony czarnym sylikonem i widzę różnicę. Sylikon czarny jest znacznie twardszy i mocniejszy. Co do „Opti” myślę ze gra jest warta świeczki. Ja miałem z „Opti” zrobić teraz zbiornik ale czas realizacji był zbyt długi a korale były w beczkach, dlatego mam z tego zielonego paskudztwa ale „Opti” polecam.


180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę, że każdy widział by różnicę pomiędzy zbiornikiem, który sie rozkleja lub nie :shocking

Ja nie wiązał bym tego faktu z kolorem silikonu. Chwilkę temu pytałem technologa z SUDALA i powiedział, że początkowo wszystkie silikony mają jednolitą barwę a tylko dodanie odpowiedniego barwnika powoduje uzyskanie określonego koloru ! Ważne jest aby zastosowany był silikon odpowiedni, w tym przypadku do klejenia akwariów.

Proszę więc, nie straszyć innych kolegów akwarystów jasnymi spoinami bo to są bajki wyssane z palca. Ja rozumiem, że jeśli producent akwariów sprowadza silikon w kolorze czarnym, lub ma na niego dobra cenę, to bedzie opowiadał o tym, że jest on najlepszy i statystycznie najmniej zbiorników nim klejochych pęka, ale jeśli zaczyna opowiadać o badaniach to niech je przedstawi :)

pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Józef: ale ktos tu wspominal, ze w przypadku przezroczystego silikonu jest wieksza mozliwosc ze pod spoine zaczna wciskac sie glony - czyli nawet jesli poczatkowo spoina ma taka sama wytrzymalosc, to gorzej znosi uplyw czasu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz: ja nie podważam tego, że pod bezbarwny silikon mogą "wciskać się glony”, choć sam mam tak sklejony zbiornik od roku i nic podobnego się nie dzieje. Może komuś coś tam się wciska mi nie. Ja pisałem, że nie do końca kumam, dlaczego ktoś pisze, że czarny silikon jest bardziej wytrzymały?


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja jak zamawiałem swoje zbiorniki również zostałem zapytany o kolor silikonu

jak mi powiedziano nie ma różnicy w wytrzymałości pomiędzy kolorami istnieje tylko strona wizualna.

Zarówno czarne jak i białe spoiny brudzą się tak samo o białe spoiny trzeba bardziej dbać.

Ja wyszedłem z założenia, że wolę dbać o swoje akwaria i cieszyć się szkłem Opti niż zepsuć efekt czarnymi spoinami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie jest tak, że pod bezbarwny "glony bardziej się wciskają" tylko jest to kwestia, że je bardziej widać.

Każdy bąbel powietrza (a nie da się ich uniknąć przy klejeniu baniaka) w bezbarwnym widać prawie przez całą grubość spoiny. W czarnym nawet te tuż przy powierzchni są prawie niewidoczne. I wg mnie to głównie z tego wynika niechęć szklarzy do klejenia bezbarwnym (bo klient od razu widzi, że w spoinie sa bąble powietrza i zaczyna panikować/marudzić/itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.