Skocz do zawartości
MarekKrolak

Żółtek zdycha (zebrasoma flavescens)

Rekomendowane odpowiedzi

AquaManiac może mieć racje w magazynie koral nr7 pisali właśnie o bardzo toksycznym amoniaku -polecam przeczytać


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę od siebie, że w salonie (całkiem przestronnym bo około 50m2) stała sobie kratka na owady, która całkiem skutecznie wszystkie wybijała... ale niestety także wszelkie krewetki z baniaczka. Odświerzacz powietrza jest i nie przeszkadza ale wszelakie ubijacze na owady to bym uważał...

Co do amoniaku, to jest on początkowym etapem w "cyklu azotowym" i jest najbardziej toksyczny, z niego powstaje dopiero azotyn, trochę mniej szkodliwy a dopieor na końcu azotan który usuwamy z baniaka podmianami.... stąd bardzo ważna w baniaku jest równowaga w cyklu azotowym...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mialem kupilem zoltka w Zabrzu w erybce i po 3 dziach mi zdechl. Okazalo sie ze miala chorobsko - biale kropki. Przy okazji choroba przeszla na hepatusa i 2 blazny . Dobrze ze mialem tylko te ryby bo inne tez bylyby zarazone :shocking Hepatus do dzis wszystkich kropek sie nie pozbyl a minelo juz ponad miesiac czasu. Tez sie wtedy strasznie zdenerwowalem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lupek

W pokoju, w ktorym stalo akwarium wypralem "maszynowo" dywan ("srodkiem neutralnym dla srodowiska"). Po 3-ch godzinach wszystkie ryby padly. Jak juz ktos trafnie napisal, przy tego typu pracach odpieniacz musi byc wylaczony.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemia chemii nie równa , jedna nie zaszkodzi druga zabije. Do mojego akwarium na imprezie został wyciśnięty klej acrifix 192 oraz wlano pół butelki0,5L phols xtra. Dwa dni z akwarium waliło rozpuszczalnikiem, przez dwa dni odsysałem klej z koralowców, zastosowałem podwójna dawkę węgla aktywowanego,trzy duże podmiany po 150L co 3dni - nie miałem żadnych strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.